Сабақ жоспары ондық бөлшектерді дөңгелектеу

Предпросмотр материала:

   М.Сиранов атындағы орта мектеп-

   тің математика пәні мұғалімі

   Есет Сәнгүл Сәулетқызы

    Сабақтың тақырыбы:      Сандардың жуық мәндері.Сандарды      

                                                                          дөңгелектеу.

    Сабақтың мақсаты:

    Білімділігі:Оқушыларға «санның жуық мәні», «санды дөңгелектеу» 

    туралы түсінік беру.

    Дамытушылығы: Оқушыларға санды қандай да бір үлеске дейін,бүтінге

    дейін дөңгелектеуге үйрету.

    Тәрбиелілігі: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге,    

     тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

     Сабақтың типі:Жаңа сабақты түсіндіру.

     Сабақтың түрі: түсіндіру мультфильм кейіпкерлерімен,сұрақ-жауап

     Көрнекі-құралдар: Компьютер, проектор,слайд-презентация

Сабақ барысы:

Сабақтың толық нұсқасы презентацияда құрылған.

I. Мәселе қою (слайдтар № 1 – 6)

  

 

 «Санның  жуық мәні» нені білдіреді?

II. Оқушыларға  «санның жуық мәні» деген түсінік беріледі.(слайды № 7 – 10).

Осыдан кейін «санның  дәл мәнінен кем жуықтау» және «санның дәл мәнінен артық жуықтау» деген сөйлемге түсінік беріледі (слайдтар № 11 – 13).

Әрбір мысалдың шешімін тапқан сайын оқушылар ережені толығымен дәл айтып,оқып отырады.Үйде балалардың анықтама мен ережелерді оқығысы келмейтіні құпия емес.Сабақта бірнеше рет теорияны тыңдайтын болса,оқушылар көп күш түсірмей-ақ тақырыпты ұғып алады.

 III. Оқушыларға санды бүтінге дейін дөңгелектеу мысалдарында, санды дөңгелектеу алгоритмі беріледі.  (слайдтар № 14 – 21).

 

Балаларға қарапайым түрде түсіндіру үшін ,кәдімгі сызғышты қолданамыз.Бесінші сынып оқушыларына таныс емес,жаңадан «жуық теңдік» белгісі енгізіледі.Білімдері санды бүтінге дейін дөңгелектеуде нақты мысалдармен бекітіледі. (слайд № 22).

IV.Санды дөңгелектеу ережесі беріліп,бекітіледі. (слайдтар  № 23 – 30).

V. Сабақты бекіту.

Оқулықпен жұмыс №1184,№1185,№1186,№1194

(Слайдтар № 31 – 34) «Қатені ұстап ал» ойынымен өткізіледі.Бұл этапта      

 жаңа материалды бекіту ғана емес,математикалық сөзді сауатты сөйлеуді   

 қалыптастыру да жүргізіледі. Оқушыларға «дұрыс», «қате» деп сөйлеуге

 рұқсат етілмейді.Тек «дәл», «жалған» деген терминдер қолданады.

VI. Қорытынды.Үй тапсырмасы.

Пайдаланылған әдебиеттер.

1.     Т.А.Байшоланов және т.б. «Математика – 5»,    «Атамұра»,  Алматы,. 2010,   295300 беттер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         М.Сиранов атындағы орта мектеп

 

 

 

 

 

 

Тақырып: «Сандардың жуық мәндері.Сандарды дөңгелектеу»

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Пәні:математика

     Сыныбы: 5

     Мұғалімі: Есет Сәнгүл Сәулетқызы

                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                           2014-2015 оқу жылы

Краткое описание материала

Сабақ жоспары ондық бөлшектерді дөңгелектеу

    DOCX

Файл будет скачан в формате:

    DOCX

Краткое описание материала

Автор материала

Есет Сангуль Саулеткызы

учитель

  • На сайте: 10 лет и 8 месяцев
  • Всего просмотров: 5943
  • Подписчики: 0
  • Всего материалов: 3
  • 5943
    просмотров
  • 3
    материалов
  • 0
    подписчиков

Настоящий материал опубликован пользователем Есет Сангуль Саулеткызы.
Инфоурок является информационным посредником. Всю ответственность за опубликованные материалы несут пользователи, загрузившие материал на сайт. Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете на материал.

Другие материалы
