Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Сабақ жоспары "Құрмаындағы дәрежесі бар өрнек" 7-сынып
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Сабақ жоспары "Құрмаындағы дәрежесі бар өрнек" 7-сынып

библиотека
материалов

Cыныбы 7

Күні:

Бекітілді:

Сабақтың тақырыбы

Құрамында дәрежелері бар өрнектерлі түрлендіру.

Мақсаты

Оқушыларға құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруді меңгеруге бағыт беру, оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту.

Күтілетін нәтиже

А.Құрамында дәрежелері бар өрнектерді түрлендіруді меңгереді

В.Есеп шығаруда теорияны пайдалана алады.

С.Өз бетімен жұмыстануда бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданады.

Керекті жабдықтар

Презентация, интернет материалдары, интеллект карта

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

- оқушылармен амандасу;

- сыныпты түгендеу;

- кезекшілік қызметін қадағалау;

- оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

Топқа бөлу. Көбелектерді таңдайды. Әр көбелектің артында сандар жазулы тұр. Берілген сандарды қандай сандар негізінде жазуға болады, соған байланысты топтасады.

2,8,16,64,32-негізі 2 түрінде жазуға болады.

5,25,125,625-негізі5 түрінде жазуға болады.

3,27,81,9-негізі 3 түрінде жазуға болады.

-мұғаліммен сәлемдеседі;

- кезекшілік қызметін атқару;

- сабаққа зер салу.

Көбелектерді таңдайды.Әр көлектің артындағы сандар бойынша өздері топтасады.

Тұсаукесер


Ой қозғау сұрақтары

Бос торкөзді толтырыңдар:

anam =an+m a = 1 an ·bm=(ab)an am = an-m

(-1)n = -1  anm =  an/ = (a/b)n, b≠0

Теңдік тура болатындай айнымалының мәнін табыңдар:

2х · 25 =27 ; 10х: 103 = 102; 52 : 52 = 5х ; ((1,3)2)6= 1,3

Бүгінгі сабағымыз қалай аталады?

Қандай мақсат –міндет аламыз?

Сабақтың табыс критерийін алайық.

1.Дәреженің қасиеттерін біледі.

2.Қасиеттерін қолданып, негіздері бірдей дәреже түрінде жаза алады.

3.Дәреженің мәні

н таба алады.

4.Санның стандарт түрін біледі.

Үй жұмысын тексеру:

105 х4259

113 (52)10, (252)2,(510)2,(625)5, (55)4

Берілген тапсырмаларды өз беттерімен орындайды. Әр дұрыс шығарған тапсырмаға 1 балл беріледі. Бағалау парағына балл жазып отырады.


Негізгі бөлім



Постер құру. Әр топ бүгінгі сабақтың мақсатын ашатын постер құрастыру керек. Бағалау әдісі : бағалау кртиерийлері арқылы екі жұлдыз бір ұсыныс.постерді бағалау критерийлері:

Тақырып мазмұнын ашылуы

Безендірілуі

Шығармашылығы.

Сергіту сәті.

Тақтада берілген тапсырманы стандарт түрде жазу керек.

120000= 1,2*105 0,00000003= 3*108 78000000=7,8*107

Тапсырма «деңгейлік тапсырмалар беру»

І деңгей әр есепке 1 ұпай

hello_html_3271ec67.gif

ІІ деңгей

2. Есептеңдер: 2 ұпай

hello_html_m5594897e.gif

ІІІ деңгей

Өрнекті ықшамдаңдар: Әр есепке 3 ұпай

hello_html_m7b68f33e.gif

Құрып болғаннан кейін басқа

Топтардың алдында қорғайды. Басқа топтар екі жұлдыз бір ұсыныс айтады.



Топтарға үлестіріліп берілген кестені топ мүшелері шығарады. Мұғалімнің шапалағы бойынша ауысып отырады.

















Деңгейлік тапсырманы орындап дұрыс жауап бойынша балл қойып отырады.

Қорытынды




«Сен маған, мен саған» сұрақтар әзірлеп, қарсы топқа қою.

Рефлексия. Гүл мен көбелектер

Сабағымыздың басында біздер көбелектер алып едік, сол көбелектерді гүлге қондыруымыз керек. Бүгінгі сабақтың өту деңгейі қаншалықты болды, сіздер қаншалықты сабақты меңгердіңдер гүлдің күлтелерінің түстеріне сай орналастыра қойыңыздар.

Егер сабақты жақсы түсіндім десе- жасыл күлте, тапсырмаларды орындауда ойланып шығардым десе –сары, сабақта қиналдым десе –қызыл күлтеге көбелектерімізді орналастырамыз.

Үйге тапсырма №138 №135

Өзін-өзі бағалауда оқушының бағалацу парағындағы жиынтық балымен мұғалімнің түсіндірілуімен баға қойылады.

Әр топ мүшелері қарсы топтағы оқушыларға натурал , бүтін көрсеткішті дәрежелерге мысал келтіріп, сұрақтар қояды,оқушы жауап берген соң келесі оқушыға кезе-кезек сұрақтарды қояды.

Сабақтың өту барысы, сабақты меңгергендігін білдіру үшін гүлдердің күлтешелеріне көбелектерді орналастырады.өзін-өзі бағалау парағы арқылы бағаларын айтады.

Сабақтың талдауы



Сабақ бойынша өзгертулер





Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 05.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров339
Номер материала ДВ-124681
Получить свидетельство о публикации