Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Сабақ жоспары 3 саны

Сабақ жоспары 3 саны

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Тақырыбы: Қайталау 
(математикадан ашық сабақ) 
1- сынып 
Сабақтың тақырыбы: Қайталау 
Сабақтың мақсаттары: 
Б/ Оқушылардың өткен тақырыптарды қандай деңгейде білетінін анықтау 
Д/ Есептерді шешуде есептеу машығын жетілдіру, 3 санын қосу кестесі арқылы баланың ой-өрісін, есте сақтау қабілетін дамыту, өз бетімен жұмыс жасауға әрекеттендіру 
Т/Тазалыққа, ұйымшылдыққа баулу. 
Әдістемелік мақсаты: СТО технологиясын пайдалану арқылы оқушылардың білім-білік дағдыларын қалыптастыру. 
Сабақтың түрі: қайталау 
Көрнекілігі: күн, бұлт, күн шашақтары , дидактикалық материалдар 
Пәнаралас байланыс: музыка, сауат ашу. 
Сабақтың барысы: 
І.Қызығушылықтарын ояту 
-Келген қонақтарға иіліп сәлем берейік! 
-Осы біз жылуды қайдан аламыз? /күннен/ 
Психологиялық дайындық 
-Күннен жылу аламын 
Жүрегіме саламын 
Досыма сыйлаймын 
Сәттілік тілеймін!/хормен/ 
-Енді тақтадағы сандарды хормен оқып жіберелік: 21536847. Енді осы сандарды рет-ретімен оқысақ, бүгінгі сабақтың тақырыбы шығады ,кәне... 
А Қ А Й Л У Т А 
2 1 5 3 6 8 4 7 
АҚАЙЛУТА ---ҚАЙТАЛАУ 
Мағынаны ашу: 
Сабақтың тақырыбы «Қайталау» екен... 
-Оқушыларға мақсат қойғызу, толықтырып айтамын 
-Бүгін біздің сыныбымыз жарық болмай тұр екен, күн сәулесін бұллтар басып алыпты, оны ашу үшін бұлттардың тапсырмасын орындауымыз керек 
1-бұлт: «Кім жылдам?»өздік жұмыс 

Қосылғыш 3 4 5 6 7 
Қосылғыш 3 3 3 3 3 
Қосындының мәні 

Азайғыш 6 7 8 9 10 
Азайтқыш 3 3 3 3 3 
Айырманың мәні 

2-бұлт:- Геометриялық фигураларды ата және сыз: 
Нүкте, кесінді, түзу, сәуле, ирек сызық, үшбұрыш, төртбұрыш, шаршы, шеңбер, сүйір бұрыш, доғал бұрыш, тік бұрыш. 
3-бұлт: бүгін күннің нешесі?/20 қаңтар/ 
-аптаның қай күні?/сейсенбі/ 
Дәптерге күнді, 2, 12 санын жазып шығайық 
2 2 2 2 2 2-қандай сан?/бір таңбалы сан/ 
12 12 12 12 12 12 –екі таңбалы сан 
3-бұлт-. Оқулықпен жұмыс: 
Есеп 1, 149- бет 
-Қайсысы есеп?- Неге? 
Тақтамен жұмыс:Есеп 1 
Сыныпта-6 б 
Кетті-3б 
Қалды-? 
6-3=3 
Ж. 6 бала қалды. 
Сергіту сәті: «Геометриялық фигуралар» 
Түзу болып тұрайық 
Кесіндіні құрайық 
Сәуле болып созылып 
Нүкте бола қалайық 
4-бұлт- /жұппен жұмыс/ 
Далада-10 қаз Сыныпта-3 қыз 
Кетті-3 қаз Ұлдар-сонша ? 
Қалды-? 
..................... ........................ 
Жауабы: .................................. Жауабы: ............................................ 
Дарынды балаларға: 2есеп те беріледі./музыка әуенінде шығарады/ 
5-бұлт-. Логикалық есептер: 
1. Көлден ұшты 7 қаз 
Қайтып қонды 3 қаз 
Қонбады сонда нешеуі? 
Айтшы, кім тез шешеді?/4қаз/ 
2.10 асықтың 3-н 
Досың сұрап әкетті 
Айтшы сонда нешеуі 
Өз қолыңда қалады?/7 асық/ 
3. Оң қолымда 3 кәмпит 
Сол қолымда сонша кәмпит 
Болады неше кәмпит?/6 кәмпит/ 
4. Аулада 5 үйрек 
Қорада 3 үйрек 
1 үйрек тығылды 
Қалғаны неше үйрек?/7 үйрек/ 
5.Табақта 5 өрік 
Маратта 2 өрік 
Қолымда 1 өрік 
Болады неше өрік?/8 өрік/ 
6. 2 тауықта неше аяқ/4аяқ/, ал 2 қойда ше?/8аяқ/ 
7. Баста неше тесік бар?/7 тесік/ 
8. 20 саусақ көрінсе, неше қол болғаны?/2 қол/ 
9. Сәуле 2-де, Бақыт 7-де 
Екеуінің жасын қосып шықсаң 
Табасың жасын Мараттың /9жас/ 
10. Зообақта барғанда құмда ойнаған 3 маймыл, әткеншек тепкен 2-н, арқаларын қыздырып отырған тағы үшеуін көріп қалдым, сонда нешеу болғаны?/8 маймыл/ 
6-бұлт: «Топпен жұмыс» 
1-топ: 
3 5 6 7 8 9 10 
Е Л М І Ң З Д 
9-3-3=3 е 3+3+3=9 з 
2+3= 5 л 7+2+1=10 д 
4+3=7 і 9-2=7 і 
3+3= 6 м 10-8-0= 8 ң 
10-3= 7 і 

2-топ: 
3 5 6 7 8 9 10 
Б Л О А Ш Ғ Ы 
9-3-3=3 б 4+3=7 а 6+0=6 о 3+3+3=9 ғ 
2+3= 5 л 7+2+1=10 ы 
9-2=7 а 
10-2-0= 8 ш 

3 5 6 7 8 9 10 
Б І М Л Д Н Ң 
9-3-3=3 б 10-2= 8 д 
2+3= 5 і 10-5+0= 5 і 
4+3=7 л 3+3+3=9 н 
8-3=5 і 2+2+1=5 і 
3+3=6 м 7+2+1=10 ң 

3 5 6 7 8 9 10 
Қ Л О Ы Н А Д 
9-3-3=3 қ 10-2-0= 8 н 
3+3= 6 о 7+2+1=10 д 
2+3=5 л 3+3+3=9 а 
10-3= 7 ы 
Өрнектің мәнін табу арқылы жасырын сөзді табу: 
«Еліміздің болашағы білімдінің қолында!» 
Сергіту сәті «Көңілді күн» А.Қалаубаеваның орындауындағы әнге билету 
Тест 
Тест№1 
1. 10см-3см= 
а/7см ә/8см б/6см 
2. Суда 7 үйрек пен одан 3-уі кем қаз 
жүр. Суда неше қаз? 
а/6 қаз ә/5қаз б/4қаз 
3. Аянда 3 шар, Саянда да сонша шар. 
Екеуінде неше шар бар? 
а/ 7шар ә/6шар б/8шар 
4. 10-3-3= 
а/4 ә/5 б/7 
5.Болды-9құс 
Ұшты-3 құс 
Қалды-? 
а/ 8құс ә/ 6 құс б/ 7 құс 
Тест№2 
1. 7см+3см= 
а/4см ә/10см б/8см 
2. Аулада 7 қаз бен одан 3-уі кем тауық жүр. Неше тауық жүр? 
а/10тауық ә/4тауық б/5тауық 
3. Анарда 5 шар, Саяда сонша шар бар. Екеуінде неше шар бар? 
а/ 5шар ә/10 шар б/7 
4. 10-3-2= 
а/5 ә/7 б/6 
5. Жүр еді-5 бала 
Келді-3 бала 
Барлығы-? 
а/ 8 бала ә/ 7 бала б/ 2 бала 

Рефлексия: тест жұмысын орындаған балалар күн сәулесін апарып жапсырады: «Өте жақсы»-сары, «жақсы»-тоқ сары, «онша емес»-қою сары 
Үйге тапсырма: №3,4 150 бет 
Бағалау:Оқушылардың еңбектеріне қарай бағасын жариялау 
Қорытынды: Күн өзінің сәулесін шашып, жылуын барлық әлемге таратады. Сендердің де болашақ өмірлерің күннің сәулесі сияқты жарқырай берсін! Білімдерің күннің шашағындай жайыла түссін! 

Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 14.01.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров113
Номер материала ДВ-339875
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх