Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Сабақ жоспары "9 саны және цифры"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Сабақ жоспары "9 саны және цифры"

библиотека
материалов
hello_html_md4d317a.gifhello_html_5fef2d3a.gifhello_html_md4d317a.gifhello_html_30dabd63.gifhello_html_4e4e575a.gifhello_html_m284b0d4a.gif

Күні: 28. 10. 2014 ж

Сабақтың тақырыбы: 9 саны және цифры

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларға 9 саны, оның шығуы, сандарындағы орны туралы түсініктерді, 9 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.

Дамытушылығы: Оқушылардың танымдық қабілетін, ойлау деңгейін арттыру.

Тәрбиешілігі: Ұқыптылыққа, шапшандыққа баулу.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану, әліппе.

Әдіс – тәсілдері: түсіндіру, сұрақ – жауап, есеп шығару, әңгімелеу.

Көрнекілігі: интербелсенді тақта, геометриялық фигуралар, пойыз суреті, кесте.

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  • Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

  • Құрал – жабдықтарын тексеру.


  1. Психологиялық дайындық.

« Жүректен жүрекк » ( оқушылар бір – біріне тілек білдіру)

  1. Үй жұмысын тексеру

4, 75 бет

  1. Өткен сабақты пысықтау


« Көршісін тап » ойыны

2..... 4, 5 .... 7, 3....5

5. Жаңа сабақ

Жаңа сабақты түсіндіру ( пойыз суреті )






1

2

3

4

5

6

7

?






1

2

3

4

5

6

7

9




  • Станцияда паравоз неше вагонымен келе жатыр? / 8 /

  • Тағы бір вагон тіркесе қанша вагон болады? / 9 /


  1. + 1 = 9 немесе 1 + 8 = 9


  1. Ойтолғаныс

1. Теңдіктер құрастыру ( дәптермен жұмыс)


8 + 1= 9 7 + 2 = 9 6 + 3 = 9 5 + 4 = 9

1 + 8 = 9 2 + 7 = 9 3 + 6 = 9 4 + 5 = 9

9 – 1 =8 9 – 2 = 7 9 – 3 = 6 9 – 5 = 4

9 – 8 =1 9 – 7 = 2 9 – 6 = 3 9 – 4 = 5


Сергіту сәті:

Көжегім, тұршы,

Бетіңді жушы.

Айнаға қараша,

Шашыңды тарашы,

Киіміңді киші,

Мектепте қарай жүрші,

Орныңа отыршы,

Сабағыңды оқышы.


  1. Ойлан, тап

Кіші көршім оң жақта,

Үлкен көршім сол жақта.

Тұрушы еді қасымда,

Қайда кетті жан – жаққа


2. Сандардың көршілерін ата ( тақтамен жұмыс)


...... 7..... .....1....... .......2...... ........8........


  1. Шығармашылық тапсырма

4. Фигураларды ата. Кесінділерді өлше және олардың ұзындықтарын салыстыру (оқулықпен жұмыс )









_________________________________


___________________________________________


Сергіту сәті:

Ұзын құлақ сұр қоян,

Естіп қалып сыбдырды.

Ойлы – қырлы жерлермен,

Ытқып – ытқып секірді.


  1. Білімдерін бекіту

5. «Заттарды тап» ойыны ( 9 айырмашылығын тап )


Қорытынды.


  • Не білдік?

  • Не ұнады?

  • Не үйрендік?


Үйге тапсырма: № 3, 77 бет


Бағалау: 1. Өте жақсы 2. Жақсы 3. Орташа
























Күні: 28. 10. 2014 ж


Өзіндік талдау

1 «а» сыныпта 13 оқушы, солардың барлықтары математика сабағында өтілген тақырыптарды оқушылар меңгерді. Және бірінші рет ашық сабақ болып жатыр. Оқушылар 1 – ден 8 – ге дейінгі сандарды өтті. Бүгін 9 санына тоқталдық.

Сабақтың тақырыбы: 9 саны және цифры

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Оқушыларға 9 саны, оның шығуы, сандарындағы орны туралы түсініктерді, 9 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.

Дамытушылығы: Оқушылардың танымдық қабілетін, ойлау деңгейін арттыру.

Тәрбиешілігі: Ұқыптылыққа, шапшандыққа баулу.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, дүниетану, әліппе.

Әдіс – тәсілдері: түсіндіру, сұрақ – жауап, есеп шығару, әңгімелеу.

Көрнекілігі: интербелсенді тақта, геометриялық фигуралар, пойыз суреті, кесте.

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Құрал – жабдықтарын тексеру арқылы оқушылардың бүгінгі сабаққа дайындығын тексеру.

  1. Психологиялық дайындық.

« Жүретен жүрекке » тренигі өтті оқушылар бір – біріне тілек білдіру арқылы бір – бірлеріне жақын достықтарын нығайту.

  1. Үй жұмысын тексеру

4, 75 бет берілген үй жұмысын тексеру арқылы оқушының өздік жұмыс істей алуын бақылау, тексеру.

  1. Өткен сабақты пысықтау

  • Қандай да пән болмасын өткен сабақты тексеру қажет кезең. Өтілген материалдарды пысықтау, қайталау арқылы оқушылардың ойларын, білімдерін пысықтау, жинақтау. Алған білімдерін ары қарай дамыту, ойлау қабілеттерін дамыту.

«Көршісін тап» ойыны арқылы өтілген тақырыптарды пысықтап өтті. Есте сақтау қабілеттерін дамыту арқылы білімдерін толықтырып өттім.

2.....4, 5....7, 3....5

5. Жаңа сабақты пойыз суреті арқылы жаңа сабақты түсіндіріп өттім.

- Станцияда паравоз неше вагонымен келе жатыр? / 8 /

- Тағы бір вагон тіркесе қанша вагон болады? / 9 /

  1. + 1= 9 немесе 1 + 8 =9 бұл кезенде интербелсенді тақтаны қолдану арқылы жаңа сабақты меңгертім. Көрнекілік арқылы оқушылардың есте сақтау қабілеттерін, тірек білім дағдыларын дамытым.



6. Ойтолғаныс кезеңінде оқушылардың жаңа сабақты қалай түсінгенін пысықтау, теңдіктер құрастыру арқылы білімдерін толықтырып өттім. Бұл кезеңде дәптермен жұмыс болды және интербелсенді тақтаны қолдандық.

1. Теңдіктер құрастыру ( дәптермен жұмыс)


8 + 1= 9 7 + 2 = 9 6 + 3 = 9 5 + 4 = 9

1 + 8 = 9 2 + 7 = 9 3 + 6 = 9 4 + 5 = 9

9 – 1 =8 9 – 2 = 7 9 – 3 = 6 9 – 5 = 4

9 – 8 =1 9 – 7 = 2 9 – 6 = 3 9 – 4 = 5


Оқушылардың шаршауын басу арқылы сергіту сәті орындалды.

Сергіту сәті:

Көжегім, тұршы,

Бетіңді жушы.

Айнаға қараша,

Шашыңды тарашы,

Киіміңді киші,

Мектепте қарай жүрші,

Орныңа отыршы,

Сабағыңды оқышы.


7. «Ойлан, тап» кезеңіде оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, шапшаңдықтарын бояыту болды.

Кіші көршім оң жақта,

Үлкен көршім сол жақта.

Тұрушы еді қасымда,

Қайда кетті жан – жаққа


2. Сандардың көршілерін ата ( тақтамен жұмыс)


...... 7..... .....1....... .......2...... ........8........


  1. Шығармашылық тапсырмада оқушылардың өз беттерімен жұмысын бақылау, өздік жұмыс істей алуларынна бағыт – бағдар бердім.

4. Фигураларды ата. Кесінділерді өлше және олардың ұзындықтарын салыстыру (оқулықпен жұмыс )









_________________________________


___________________________________________


Оқушылардың шаршауын басу арқылы сергіту сәті орындалды.

Сергіту сәті:

Ұзын құлақ сұр қоян,

Естіп қалып сыбдырды.

Ойлы – қырлы жерлермен,

Ытқып – ытқып секірді.


  1. Білімдерін бекіту

5. «Заттарды тап» ойыны ( 9 айырмашылығын тап )


Қорытынды.


  • Не білдік?

  • Не ұнады?

  • Не үйрендік?


Үйге тапсырма: № 3, 77 бет


Бағалау оқушыларды өте жақсы қатысқан балаларға сыйлықтармен жұлдызшамен мадақтап өттім.

Оқушылар алған рет ашық сабақтары болды және балалар белсенді қатысты. Алғаш рет интербелсенді тақтамен жұмыс жасаттым. Оқушылардан алдағы уақытта үлкен үміт күтуге болады.


Мен өзім қойған мақсатыма жеттім.












Байқоныс орта жалпы білім беру мектебі




















Өткізген: Бастауыш сынып мұғалімі

Мырзахан Айгерім











2014 – 2015 оқу жыл

Автор
Дата добавления 29.03.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров294
Номер материала ДВ-566279
Получить свидетельство о публикации

Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs
