Инфоурок / Математика / Конспекты / Сабақ жоспары 8 сынып "Квадрат теңдеу"

Сабақ жоспары 8 сынып "Квадрат теңдеу"

Такого ещё не было!
Скидка 70% на курсы повышения квалификации

Количество мест со скидкой ограничено!
Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок"

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок" 20 мая 2016 г. бессрочно).


Список курсов, на которые распространяется скидка 70%:

Курсы повышения квалификации (144 часа, 1800 рублей):

Курсы повышения квалификации (108 часов, 1500 рублей):

Курсы повышения квалификации (72 часа, 1200 рублей):
библиотека
материалов


Сабақтың тақырыбы: : Квадрат теңдеу

Сынып: 8 «а»

Мерзімі:

Сабақ мақсаттары:оқушылардың квадрат теңдеулерді шешу тақырыбы бойынша алған білімдерін жүйелеу.

  • Квадраттық теңдеулерді формула көмегімен шығаруды үйрету, толымсыз квадраттық теңдеулер туралы алған білімдерін бекіту.

  • Оқушылардың ақыл-ойын дамыту, ойлау қабілетін жетілдіру, есеп шығарудың жаңа түрлерін меңгерту және ойдан ой туындатуға, әр сөзді, айтылған ойды дәлелдеуге үйрету.

  • Есеп шешімін іздеу арқылы қиыншылықты жеңуге, ұйымшылдыққа, дербестікке, дәлдікке тәрбиелеу.

Міндеттері: Оқушылардың танымдық белсенділіктерін арттыру, сыни тұрғыдан ойлауға,алған білімдерін есеп шығару барысында

қолдана алу біліктіліктерін дамыту.

Сабақтың түрі: қайталау

Пәнаралық байланыс:тарих, информатика, биология

Құралдар:түсті қарындаштар мен фломастер, маркелер,өшіргіш, геометриялық фигуралар, ынталандырғыштар

Әдіс-тәсілдер:Оқу мен оқытудың жаңа тәсілдері, жеке жұмыс, топтық жұмыс, диалогтық оқыту

Оқыту нәтижесі: Квадраттық теңдеулерді шешу алгоритмін біледі, квадраттық теңдеулерді ажырата алады, шешу жолдарын меңгерген.

Сілтеме:оқулық, алгебра 8 сынып, А. Әбілқасымова, Алматы «Мектеп» 2012


Сабақ

кезеңдері

Уақыт

Кірікті

рілген модуль

Мұғалімң іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті


Білу





2



5



Оқу мен оқыту

дың жаңа тәсілд.



Серпілген сауал

Ұйымдастыру кезеңі.

Топқа бөлу:оқушыларды әр түрлі геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлінеді.Онда үшбұрыш, төртбұрыш бойынша төрт топқа отырады.



Серпілген сауал стратегиясын пайдаланамын,

Топтар кезектесіп келесі топқа сұрақ қояды, келесі топ жауап береді.

Топта талқылау.

hello_html_3d473c41.png


Оқушыларгеометриялық фигуралар арқылытопқа бөлінеді. Онда

1.үшбұрыш,

2.төртбұрыш

бұл фигуралар топтарда да көрсетіліп тұрады. Оқушылар сол бойынша орналасады.


Топтан бір оқушы тұрып сұракты оқиды, Келесы топ жауап береді,солай жалғасады.

Бағалау (бармақпен)

Жұптық жұмыс(дәптерлерін көршісімен ауыстырып, тексереді)

Бағалау (жұптық)



Түсіну


10

ОмОЖТ жеке жұмыс

Өзіңді тексер.


1) 2X2 + 5 x – 3 = 0 (үшбұрыш)

2) 2 x2 = 0

  1. 2 x2 – 4x = 0 (төртбұрыш)

  2. 5x – 7 x2 + 2= 0


Оқушылар өздеріне берілген тапсырма бойынша есептерді орындайды, білімдерін ортаға салады, есепті топта түсіндіреді.

Теңдеу толымды толымсыз келтірілген келтірілмеген Толық


Жауабы: үшбұрыш

1)0.5;-3; ,2) 0;

Төртбұрыш 1) 0;2 2) -2/7; 1


Постер салады, қорғайды,

стикермен әр топ бағалайды

Қолдану


10

Топтық жұмыс,

ОмОЖТ

Талантты және дарынды оқушылармен жұмыс, жеке жұмыс


Теңдеу Коэффициенттерінің қасиеттері Түбірлері

2 x2 – 5x + 3 = 0

X2+ 3x + 2 = 0

5x2 – 8x +3 = 0

Iдеңгей

3 x2 – 7x + 4 = 0

IIдеңгей

1 – 18p + 81 p2 = 0

III деңгей

х-тің қандай мәндерінде x2 – 11х + 31 үшмүшесі 1-гетең мән қабылдайды

Сергіту сәті

Топтар орындарында есепті шығарады


Шығарған топтың оқушылары тақтада орындайды.

Деңгейлік тапсырмалар барлығына бірдей беріледі










Талдау






6


ОмОЖТ

hello_html_m137f3f84.gif


Оқушылар тапсырманы орындайды, талдау жасайды, теңдеу түрлерін атайды, дәлелдейді



Бағалау(шапалақ арқылы)

Жинақтау

6

Талант

ты, дарын

ды оқуш.







hello_html_175eb9a2.png



Оқушылар таңдау себебін өз сөздерімен айтып береді



Рефлексия

















Үйге тап.

3










3


ОүБжОБ







Талант

ты, дарын

ды оқуш.


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасау,


hello_html_md85d0a8.gif

Квадрат теңдеу құру, презентация жасау.



Оқушылар бүгінгі тақырыптан ұққанын, ұнаған , ұнамағанын 3-4 сөйлеммен жазып, жапсырады






Чемодан,мясорубка, корзина





.




Бағалау(бағалау парағы)


Бағалау парағы /Әр кезең 2 ұпай/


Оқушының аты-жөні

Қайталау сұрақтары

Өзіңді тексер

Теңдеу шешу

Қандай квадрат теңдеу екенін ата

Дұрысын тап

Ой қорыту

Баға


























































Бағалау критерилері:

«5» бағасы – 12-10 ұпай «4» бағасы – 7-9 ұпай «3» бағасы – 4-6 ұпай



