Инфоурок Другое КонспектыСАБАҚ ЖОСПАРЫ ТАҚЫРЫБЫ: «КАЛАШНИКОВ АВТОМАТЫ (ПУЛЕМЕТІ) ЖАРТЫЛАЙ БӨЛШЕКТЕУ МЕН ЖИНАҚТАУ»

САБАҚ ЖОСПАРЫ ТАҚЫРЫБЫ: «КАЛАШНИКОВ АВТОМАТЫ (ПУЛЕМЕТІ) ЖАРТЫЛАЙ БӨЛШЕКТЕУ МЕН ЖИНАҚТАУ»

Скачать материал

«Бекітемін»

Мектеп директоры

Д.Б. Маушанов

«__»___________ 2017 ж.

 

 

 

САБАҚ:  АӘД сабағы

«Герасимовка орта мектебі» КММ

 

Күні:

Мұғалімнің есімі: Б. Болат

 

СЫНЫП: 10 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

 

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: «КАЛАШНИКОВ АВТОМАТЫ (ПУЛЕМЕТІ) ЖАРТЫЛАЙ БӨЛШЕКТЕУ МЕН ЖИНАҚТАУ»

 

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Қарудың материалдық бөлігі мен механизмдерімен танысу арқылы,автоматты жартылай бұзып, жинауға машықтанады.

 

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

 

·         Қаруды бұзумен оны жинау барысында әскери қабілеті дамиды.

·         Топтық жұмыс арқылы ынтымақтастыққа,өз бетімен жұмыс істейді.

 

Оқушылардың басым бөлігі:

 

·         Автоматты бөлшектеуді және жинақтауды біледі,бөлшектерінің құрылысын айтады.

 

Кейбір оқушылар:

 

·         Автоматты жартылай бөлшектеп қайта жинаудың жалпы әскерлік нормативтерін орындайды.

 

Бағалау критерилері

·         Автоматты толық емес бөлшектеу тәртібін орындайды.

·         Автоматты толық емес бөлшектеуден кейін қайта жинау туралы біледі.

·         Автоматты жартылай бөлшектеу мен жинақтауды біледі.

·         Автоматты не үшін қажеттілігін сезінеді.

 

 

Тілдік мақсат

 

(Тілдік емес пәндерге ғана)

Оқушылар:

  • Автоматтың бөліктері мен механизмдерінің аттарын жатқа айта алады,автоматты жартылай бөлшектеп жинау тәртібін тәжірибе жүзінде айтып, түсіндіре алады... (істей) алады.

 

Негізгі сөздер мен тіркестер:

 

АК-47,АК-74,АКМ,АКСУ,АН-96,СКС,ПК,РПК

 

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

 

 

 

·      Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

·      Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

·      Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

·      Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?

 

 

Талқылауға арналған тармақтар:

 

Атыс дайындығы тарауы. АК-74 қаруын ойлап тапқан конструкторлардың өмірбаяны.

 

Сіз неліктен М.Т.Калашниковтың әйгілі өнертапқыш конструктор деп есептейсіз және АК-74 қаруына дүние жүзінде тең келетін қару түрлерінің бар  екенін айта аласыз ба?

 

 

 

Жазылым бойынша ұсыныстар:

 

Конструктор М.Т.Калашниковтың ойлап тапқан барлық қару нұсқалары жайлы не білесіңдер.

 

Алдыңғы оқу

Атыс дайындығы тарауынан карудың бөлшектерінің атауы.

 

Жоспар

 

 

Жоспарланған уақыт

 

Мұғалімнің іс-әрекеті

 

Оқушы іс-әрекеті

 

Ресурстар

Басталуы

 

Ø  Взвод командирінің баяндамасы

Ø  Оқушылар мен сәлемдесу

Ø  Оқушылардың киім-нысандарын тексеру

Ø  Оқу бөлмесіне оқушыларды кіргізу.

 

Дәліз

 

 

АКТ құралдары

 

Бейнефильм

 

 

 

 

Плакаттар

Арнайы тапсырмалар жинағы

 

Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру

Міндет, Абырой, Ерлік /видеофильм көрсету/

Білу

Үй тапсырмасын сұрау кезеңі

«Миға шабуыл»

Автоматтың арналуы мен ұрыстық қасиеті /сәйкестендіру тест тапсырмаларын таратып беремін 2 топқа/

 

 

Патриотық бейнефильмді тамашалайды.

 

 

 

2 топтың оқушылары алдындағы берілген үй тапсырмаларына жауап жазады парақтарына және топ басшылары оны ортаға шығып үй тапсырмасына жауап береді.

Ортасы

«Болжау»   стартегиясы арқылы оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбын ашатын мысалдар пайдаланамын.

Нені байқадыңдар?

Қалай ойлайсыңдар?

Осы бейнефильм туралы не білеміз? (сабақтың тақырыбын хабарлаймын)

 

Түсіндіру

Оқулықтан автоматты  бөлшектеу мен жинақтау туралы ақпарат беру.

АК-74 автоматын жартылай бұзып,жинап көрсетемін.

 

 

АКТ мен жұмыс

Оқушыларға автоматты бөлшектеу мен жинаудың тәртібі туралы бейнефильм  көрсетемін.

 

Қолдану

Оқушыға автоматты қолдары мен ұстатып, бөлшектеу тәсілін үйретемін.

 

Талдау

І топ Автоматты бөлшектейді

 

 

ІІ топ Автоматты жинақтайды

 

 

 

Жинақтау

Сабақты бекітуге 2 топқа кесте таратамын. «Вен диаграммасы».

 

 

 

 

 

Қортындылау/ Рефлексия

Нені білдім?

Нені түсіндім?

Нені жақсартуым қажет?

 

Бағалау

Критериалды бағлау

Автомат бізге не үшін қажет?

 

 

Ойлау белсенділігі артады,бүгінгі жаңа тақырыпқа өз ойларын қосады.

 

Оқушылар бейнефильмді көре отырып, берілген 3 сұрақтын аясында сабақтың тақырыбын және мақсатын ашуға тырысады.

 

 

Оқулықтан оқушылар автоматты жартылай бөлшектеу мен жинақтауды оқып біледі.

 

 

 

 

Оқушылар автоматты жартылай бөлшектеу мен жинақтауды көріп, түсінеді.

 

 

2 топтан 4 оқушы шығып, автоматты жартылай бөлшектеп,қайта жинап көрсетеді.

Қалған оқушылар автоматты бөлшектеу мен жинақтауды мазмұнды сызбаға ретімен орналастырып, топ басшысы ортаға шығып қорғайды.

 

 

 

Оқушылар АК-74 пен Калашников қол пулеметін  тақырып бойынша сәйкестендіреді,дәлеледейді.

Айырмашылықтарын айтып түсіндіреді.

 

 

Оқушылар рефлексиялық нысана парағына  жауап береді

 

 

 

Оқушылар бірін бірі критерий бойынша дискрипторларға сүйеніп бағалайды.

 

 

 

 

 

Бейнефильм көрсету

 

 

 

 

 

Оқулық 10-11 сынып

 

 

 

 

 

Бейнефильм көрсету

 

 

 

АК-74 автоматының оқулық макеті

 

 

Мазмұнды сызба

 

 

 

 

 

Мазмұнды сызба

 

 

 

 

 

 

Рефлексия парақтары

 

 

Бағалау

парақтары

Аяқталуы

 

Үйге тапсырма беру

 

 АӘД оқулығы

 

Қосымша ақпарат

 

Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

 

·      Қолдау көрсету.

·      Қабілеті жоғары оқушылар көрсетілген жаттығулардың түрелерін көпшілі орындай алады.

·      Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-бірлеріне көңіл күйлерін айтады.

·      Оқушылардың бір-біріне құрметпен қарауға тәрбиелеу.

 

Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.  Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

 

 

 

Қорытынды бағамдау

 

 

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

 

1:

 

2:

 

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

 

1:

 

2:

 

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралыменің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ҚМЖ жоспар, оқушылардың оқуына қатысты сабақ мақсатына жету үшін тапсырмалар құрастыру

Оқушылардың дағдыларына назар аудару

Меңгерту білу түсіну оқушыларды өздігінен үйренуге көметеспейди

Биледи дегендерин калай аныктайсыз?

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "САБАҚ ЖОСПАРЫ ТАҚЫРЫБЫ: «КАЛАШНИКОВ АВТОМАТЫ (ПУЛЕМЕТІ) ЖАРТЫЛАЙ БӨЛШЕКТЕУ МЕН ЖИНАҚТАУ»"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Заместитель директора

Получите профессию

Технолог-калькулятор общественного питания

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
