Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Сабақ жоспары: "Төртбұрыштарды қайталау"

Сабақ жоспары: "Төртбұрыштарды қайталау"


  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

Кысқа мерзімді жоспар

Сыныбы

9

Пәні

Геометрия

Уақыты

18.09.2014

Тақырыбы

Төртбұрыштарды қайталау

Мақсаты

Төртбұрыштардың түрлерін анықтауды үйренеді,қасиеттерін біледі.

Қүтілетін нәтіже

Төртбұрыштардыбір-бірінен ажырата біледі,қасиеттерін біледі.

Көнекіліктер

Парақшалар,слайдтар

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1.Ұйымдастыру


1.Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру





2.Топқа бөлу


2. Фигуралармен топқа бөлу.

2.Топтарға бөлінеді.


3.Фигуралардың суретін салып , қасиеттерін жазу (топпен тақтада тапсырманы қорғау)




3.Әр топқа бір фигураның суретін салып оған сәйкес қасиеттерді жазуды тапсырады. Шаршы, тіктөртбұрыш, параллелограм ,ромб, трапеция

3. Фигураның суретін салып,оған сәйкес қасиеттерді тізіп жазып шығады.


4.Жалпы барлық төртбұрыштарға тән қасиеттер жазылған парақ топтарға беріледі,сәйкес фигуралардың тиісті қасиеттерін табу керек.


4.Тиісті парақтарды топтарға таратады.










4.Фигуралардың өзіне тән қасиеттерді табу керек.








5.Есептер шығару .Деңгейлік тапсырмалар.


































5. Тапсырмаларды топтарға таратады.

1. Параллелограммның периметрі 42 см.Оның бір қабырғасы екіншісінен 5 см ұзын болса, параллелограмның қабырғаларының ұзындығын табыңдар.

2. Тіктөртбұрыштың диагоналы 13 см оның бір қабырғасы 5 см болса, екінші қабырғасының ұзындығын табыңдар.

3. Ромбтың бір бұрышы екіншісінен 300-қа үлкен. Робмтың бұрыштарын табыңдар

4. Ромбтың кіші дагоналы оның қабырғасының ұзындығына тең.ромбтың бұрыштарың табыңдар.

5. Параллелограмның екі бұрышының қосындысы 900-қа тең. Параллелограммның бұрыштарын табыңдар.


5. Тапсырмамен жұмыс жасайды.
































6.Кері байланыс.




6. Екі жұлдыз, бір тілек.




6.Оқушылар бұгінгі сабақта не білді,үйрендігі туралы стикерлерге жазады.



7. Қорытындылау,бағалау,үй тапсырмасын беру




7. Сабақты қорытындылайды,оқушыларды бағалайды,үй жұмысын береді.



7.



Оқу ісінің меңгерушісі: ______________________


Автор
Дата добавления 22.03.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров73
Номер материала ДВ-547091
Получить свидетельство о публикации
