№
сабақ Пән қазақ тілі
Күні Сынып 10
Тақырыбы:
Журналист болғың келе ме?
Мақсаты:
Сөздіктерді
меңгереді. Әл-Фараби атындағы Қазақ Ұлттық университеті туралы айтып, ой
қозғайды. Тақырып туралы оқущышылардың сөздік қоры дамиды, ойын еркін жеткізуге
дағдыланады. Тақырып
бойынша шығармашылық жұмыстар жасауға үйренеді.
Оқушылар
үшін оқу нәтижелері:
|
1.Тақырып брйынша сұрақтарға жауап береді
2.Әр жұп тақырыпты ашады, ой қозғайды.
3.Сөздер
мен сөз тіркестерінен сөйлемдер құрастырады.
4.Өздерін бағалайды.
|
Күтілетін нәтижесі
Оқушылар журналист
мамандығы туралы біледі және ол туралы әңгімелеуді үйренеді,
журналист мамандығы туралы
түсінік қалыптасады. Түйінді ой қорытынды жасайды
Сабақтың
түрі: аралас сабақ
Көрнекілігі:
оқулық, тапсырмалар,
Әдіс-тәсілдер:
сұрақ-жауап, түсіндіру, жұптық
Пән-аралық
байланыс: орыс тілі, әдебиет
Сабақтың барысы:
Кезеңдері
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
І,Ұйымдастыру
кезеңі
|
Оқушыларға
психологиялық ахуал туғызу
|
|
ІІ. Үй
тапсырмасын сұрау
|
142 бет
6-тапсырма.
|
Кестені толтыру,
мамандық атауларын жазу.
|
ІІІ.
Жаңа сабақ
|
Жұпқа
бөлу
Жаңа
тақырып тақырыбын ашу. Слайд көрсету
Қызығушылығы
ояту.
Журналистика
деген сөз
Сөздікпен
жұмыс.
Мәтінмен
жұмыс.
Оқу,
аудару, талдау
СҰРАҚ-ЖАУАП
Сұрақтарға
жауап беру
2-тапсырма.
Сөйлемдер құрастыру
3-тапсырма.
Берілген сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сөйлем құру.
|
Мақалдар
арқылы жұпқа бөлінеді.
Оқушылар
сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады.
Оқушылар
осы сөзге қатысты сөздерді айтады.
Сөз тіркестерін
, сөйлем құрады, дәптерлеріне жазады.
Мәтіннің
бөлігін рқып, аударады, талдайды.
Оқушылар
сұрақ таңдап сұрақтарға өздері жауап береді.
Оқушылар
сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазу.
Әр жұп
екі сөйлем құрастырады.
|
ІҮ.Бекіту
|
«Журналист» ойыны
|
1-жұп журналист –спортсмен
2 -жұп журналист- әнші
|
Ү.
Бағалау
|
Бағалау
парақтары бойынша бағалау
|
Бағалау
парақтары бойынша бағалау жүргізеді.
|
ҮІ.
Рефлексия
|
Рефлексия.
«Бүгінгі күннің сөйлемі» стратегиясы.
|
Оқушылар
сабақ бойынша өз ойларын жазады.
|