Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Конспекты / Сабақ жоспарлары қазақ тілі
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Другое

Сабақ жоспарлары қазақ тілі

Выбранный для просмотра документ 8сынып таза булак.docx

библиотека
материалов

_____________________________________________________________________________

Сабақтың тақырыбы: Таза бұлақ.

Сабақтың мақсаты:

  1. Зат есімнен өткенді қайталау. Табиғат құбылысы мен таза бұлақ туралы оқушылардың білімдерін толықтыру.

  2. Оқушыларды адал қызмет қылуға, еш уақытта жалқанбауға, мұратына жетуге мақсат қоюға тәрбиелеу.

  3. Логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін қалыптастыру, оқушылардың сөздік қорын молай молайту, ауызекі сөйлеу мәнерін дамыту.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс – тәсілдері: аудару, сұрақ – жауап, баяндау, іздену, түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі: тірек сызбалар, суреттер мен қосымша материалдар, сөздік.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  1. Сәлемдесу.

  2. Кезекшімен сұхбаттасу.

  1. Үй тапсырмасын тексеру.

  1. Ереже қаттау;

  2. Жаңа сөздер жаттау;

  3. 4 – тапсырма 186 бет. «Аққулы көлде» мәтінінен бес етістікті теріп алып, бұйрық рай формасын жасаңдар.

  1. Сабақтың мақсатын айту.

  2. Жаңа сабақ:

  1. Мәтінмен жұмыс.

1 – тапсырма. Мәтінді түсініп оқып, сұрақтарға жауап беріңдер.

  • Тастақ жерден шығып жатқан бұлақтың суы қандай еді?

  • Бұлақтың қасында жатқан таста қандай жазу болған?

  • Бұл жазудан жолаушы қандай ғибрат алған?

  1. Жаңа сөздермен жұмыс.

  1. Сөздерді мәнерлеп оқу;

  2. Әр түрлі сөз тіркестерін құру.

Шыныдай/ как стекло

Тынбай/ непрерывно

Кеңею/ расширяться

Жалқауланбау/ не лениться

Мұрат/ цель

Жету/ достигнуть

Тоқталып қалма/ не останавливайся

  1. Тақтамен жұмыс.

  2. 2 – тапсырма. Бұйрық райда тұрған етістіктердің астын сызыңдар.

  1. Сабақты қорытындылау:

  1. 3 – тапсырма. Сөйлемдерді аяқтаңдар.

  1. Сабақты бекіту:

  1. 4 – тапсырма. Сұрақтарға жауап беріп, мысалдар келтіріңдер.

  1. Үй тапсырмасы:

  1. Ереже қайталау;

  2. 3 – тапсырма 188 бет. Кестені сөз тудырушы жұрнақтар арқылы жасалған туынды зат есімдермен толықтырыңдар;

  3. Жаңа сөздермен жұмыс.

Выбранный для просмотра документ адам мен адамды теңестіретін нарсе білім.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Адам мен адамды теңестіретін нәрсе білім»

Сабақтың мақсаты:

  • білімнің адам өмірінде алатын орны туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Морфологиялық талдаудан өткенді қайталау.

  • Оқушылардың тілін, ойлау қабілеттерін дамыту. Оқушыларды өз бетімен жұмыс істеп, ой қорытуға үйрету.

  • Оқушылар бойындағы елжандылық, отансүйгіштік қасиеттерді қалыптастыруға, рухани қазынамызды қастерлеуге ықпал ету.

Сабақтың түрі: жаңа тақырыпты меңгерту.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап, талдау,

Сабақтың көрнекілігі: қосымша материалдар, нақыл сөздер.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Сабақтың эпиграфы:

  • Халық пен халықты, адам мен адамды теңестіретін нәрсе – білім.

  • Адам баласының жаман құлқы жаратылысынан емес, өскен орта, көрген үлгі, өнеге білетіндігінен.

  • Ақыл – адам көрігі, ақылдының серігі.

  1. Мәтінмен жұмысы:

Мәтінді түсініп оқып, мазмұнын әңгімелеңдер.

Мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.

  1. Сабақты бекіту:

Сөздерден сөйлемдер құрап, сөздерге морфологиялық талдау жасаңдар.

Кітапхана, сабақтарына, дайындады, бұл.

  1. Сабақты қорытындылау:

  • Морфологиялық талдау жолдарының үлгісін түсүндір.

  • М.Әуезовтің нақыл сөздері неге үйретеді?

  • Айбар демалыста не ңстеді?

  1. Үй тапсырмасы:

Ереже қайталау.

3 – тапсырма 222 бет. Мектеп кабинеттерін жабдықтауға қандай үлес қосқандарың туралы диалог дайындап, өзара сөйлесіңдер.


Выбранный для просмотра документ диктант 4четверть.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Диктант

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушылардың өтілген материалдар бойынша білімдерін пысықтап, жалпы сауаттылықтарын дамыту.

  • Патриоттық сезімдерді қасиетті шыңдауы туралы қысқаша тоқталып, өз ана тілін құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: диктант.

Сабақтың әдісі: тыңдау, таза жазу

Сабақтың көрнекілігі: қалам,

Пәнаралық байланыс: орыс тілі

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту.

  4. Жаңа сабақ:

Өз тіліңді құрметте.

Біздің елімізде көптеген ұлт өкілдері тұрады. Әр халықтың өз ана тілі бар. Адам дүниеге келгеннен бастап, өмір бойы тілмен бірге тіршілік етеді. Ана тілі адам баласының бойына ана сүтімен сіңеді.

Халықаралық байланыста әлемдік деңгейде қолданылатын алты тіл бар. Олар: ағылшын, француз, орыс, испан, қытай, араб тілдері. Жарқын болашаққа ұмтылған Қазақстан үшін бүгінгі жағдайда біздің көп тіл білуіміз қажет. Бірнеше тіл білгеннен ешкім ұтылмайды. Бірақ өзге тілді білсек те, өз ана тілімізді ұмытпауымыз керек.

Ана тілімізді қастерлеп, құрметтей білуіміз керек. «Өзге тілдің бәрін біл, өз тіліңді құрметте!» дегендей, өз тілімізді құрметтеп өсейік.

(90 сөз)

  1. Сабақты бекіту.

Бірінші сөйлемге синтаксистік талдау жасаңдар.

  1. Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау.

  2. Үй тапсырмасы:

Ереже қайталау.




Выбранный для просмотра документ диктант.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Диктант

Сабақтың мақсаты:

  • Оқушылардың өтілген материалдар бойынша білімдерін пысықтап, жалпы сауаттылықтарын дамыту.

  • Дене тәрбие, шымдамдылық қасиетті шыңдауы туралы қысқаша тоқталып, спортпен айналысуға баулу.

Сабақтың түрі: диктант.

Сабақтың әдісі: тыңдау, таза жазу

Сабақтың көрнекілігі: қалам,

Пәнаралық байланыс: орыс тілі

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту.

  4. Жаңа сабақ:

Денсаулығыңды шыңда.

Адам өмірін ұзарту мүмкін бе? Белгілі гигиеналық, ем-дәм ережелерін сақтап, өмірді ұзартуға болады. Бұған әрбір адам міндетті. Денсаулық әркімнің өзі үшін, оның отбасы және елі, халқы үшін де қажет. Мен әр адам 120 жыл, одан да көп өмір сүруге хақылы, міндетті дер едім. Денсаулықты сатып ала алмайсың. Оны тек өзіңнің тынымсыз еңбегің арқылы ғана табасың. Тек табанды еңбек арқасында қайратты боласың, ұзақ жасайсың, сарқылмас денсаулықтың қызығын көресің. Мәселен, мен өз өмірімнің саулығын өзім жасадым. Ауру, шаршау дегенді атымен білмеймін. Суға шомылғанды жақсы көремін. Тауға жиі серуенге шығамын.

  1. Сабақты бекіту.

Берілген мәтіннен біріккен сөздерді көшіріп жазыңдар.

  1. Сабақты қорытындылау, оқушыларды бағалау.

  2. Үй тапсырмасы:

Ереже қайталау.


Выбранный для просмотра документ емайл пошта дегенимиз не.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «E-mail пошта дегеніміз не?»

Сабақтың мақсаты:

  • E-mail пошта туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Септік жалғаулардың емлесін нақтылы мысалдар арқылы түсіндіру;

  • Оқушылардың логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын молайту;

  • Оқушылардың бойына білімді болуды, өз беттерімен іздене білуді қалыптастыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар орындау, іздеу,

көрнекілік.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, қосымша материалдар, кестелер, сөздік.

Пәнаралық байланыс: тарих.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үйде атқарған жұмыстарын қадағалау, түзету және түсіндіру.

  3. Сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Жаңа сөздермен жұмыс:

Қайта сілтеу заново указать

желі – сеть

үлестіру – раздавать

ғаламдық – вселенный

нұсқа – вариант

әдеби норма – литературная норма

  1. Мәтінмен жұмыс:

1-тапсырма. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап беріңдер. Үш деңгейлі тапсырмаларды орындаңдар.

E-mail пошта дегеніміз не?

Электронды пошта (ағылшынша - E-mail) – технология және оның қайта сілтеу бойынша ұсынылған қызметтері және компьютерлік желінің үлестірілуі бойынша алынған ғаламдық электронды бағдарламалар. Хабармлама жіберудің басқа жүйелерден айырмашылығы дамыған жүйемен тәуелсіз қарым қатынастар болып табылады.

Үш деңгейлі тапсырмаларды орындау.

  1. Сабақты бекіту:

2-тапсырма. Мәтін бойынша берілген сөйлемдердің дұрыстығын тексеріңдер.

Сабақты қорытындылау:

  • Етістік райлары дегеніміз не?

  • Электронды пошта дегеніміз не?

  • Электронды поштаның жазылуы қай сөздікте берілген?

  1. Үйге тапсырма беру:

А) 3-тапсырма. Сөздерді пайдаланып, электронды пошта туралы әңгімелеңдер.




Выбранный для просмотра документ казак тілі сабағында.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Қазақ тілі сабағында»

Сабақтың мақсаты:

  • Мақал-мәтелдер туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Тұйық етістіктен өткенді қайталау;

  • Оқушылардың жалпы етістік туралы білімдерін дамыта отырып, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, талдау жұмыстарын жалғастыру;

  • Халықтық мақал – мәтелдер арқылы оқушы бойына жақсы қасиеттерді қалыптастыру, сауаттылықтарын, сөйлем талдай білулерін одан ары дамыту.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар орындау, іздеу,

көрнекілік.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, қосымша материалдар, кестелер, сөздік.

Пәнаралық байланыс: тарих.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үйде атқарған жұмыстарын қадағалау, түзету және түсіндіру.

  3. Сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Мәтінмен жұмыс:

1-тапсырма. Мәтінді оқып, аударыңдар. Мазмұнын әңгімелеңдер. Үш деңгейлі тапсырмаларды орындаңдар.

Қазақ тілі сабағында

Біз бүгін қазақ тілі сабағында мақал – мәтелдер туралы оқыдық. Мақал – мәтел туралы бұған дейін де білетінбіз. Бұл жолы да көп нәрсе үйрендік. Мақал – мәтелдер бізді ата – бабаларымызбен жалғастырып жатқан көпір сияқты. Мақал – мәтелдер арқылы олардың өсиетін тыңдай аламыз. Олардың әрбірінен ата – бабамыздың бізге қалдырған баға жетпес тәрбиесін көре аламыз. Бір жағынан, Мақал – мәтелдерді өмір сүру қағидалары десек те болады. Өйткені олардан керекті ақылдың бәрін таба аламыз, нені істеу керек, нені істемеу керек екенін білесің. Адасқан уақытында саған бағыт беріп отырады. Демек Мақал – мәтелдерді оқып үйренген адам өмірден өз жолын таба алады. Сондықтан «ғалымның өзі өлсе де, хаты өлмейді» деген Мақал – мәтел осыған байланысты айтылған.

Мәтіннен етістіктерді тауып, тұйық етістік формасына айналдырыңдар.

  1. Сабақты бекіту:

2-тапсырма. Мәтін бойынша үш деңгейлі тапсырмаларды орындаңдар.

  1. Сабақты қорытындылау:

  • Тұйық етістік дегеніміз не?

  • Мақал – мәтелдер дегеніміз не?

  • Білім, оқу туралы қандай мақал – мәтелдерді білесіңдер?

  1. Үйге тапсырма беру:

А) 3-тапсырма. «Қазақ тілі сабағында» қандай тапсырма түрлерін орындайтындарың туралы айтып беріңдер.

Б) Ереже қайталау.



Выбранный для просмотра документ натиже сабак 6 тесты.docx

библиотека
материалов

Тесттер

  1. Біріккен сөзді табыңдар.

  1. Еңбек

  2. Қарлығаш

  3. Парыз

  4. Қамқорлық

  1. ... тамақты көп жеуге болмайды. Берілген сөйлемдегі көп нүктенің орнына керекті сын есімді қойыңдар.

  1. Тәтті

  2. Майлы

  3. Ыстық

  4. Салқын

  1. Географиялық атауға байанысты біріккен сөзді табыңдар.

  1. Тасбақа

  2. Орынбасар

  3. Орынсатпақ

  4. Ақтөбе

  1. Дене тәрбиесі өандай қасиетті шыңдайды?

  1. Шыдамдылық

  2. Жалқаулық

  3. Еріншектік

  4. Шыдамсыздық

  1. Көп нүктеніңорнына керекті жалғауларды қойыңдар. Таңертең ерте тұра... .

  1. Пын

  2. Пін

  3. Мын

  4. Мін

  1. Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойыңдар. Мен бос уақытымда ... барамын.

  1. Ауылда

  2. Мектептен

  3. Кітапханаға

  4. Саябақта

  1. Берілген сөйлемге тиісті жалғауларды қойыңдар. Адам... ең күштісі – ешкім... міндет артпайтыны.

  1. /дың, /қа

  2. /ның, /ге

  3. /нің, /ға

  4. /дің, /ке

  1. Берілген сұраққа керекті сөзді қойыңдар. (Нені?) көп жеу керек.

  1. Шырынды

  2. Шайды

  3. Көкөністі

  4. Сорпаны

  1. Анатомиялық атауға байланысты біріккен сөзді табыңдар.

  1. Қаратөбе

  2. Аққу

  3. Ұлтабар

  4. Қарлығаш

  1. Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойыңдар. Тез оқығанда көз ... шаршайды екен.

  1. Көп

  2. Аз

  3. Тез

  4. Сонша

Выбранный для просмотра документ натиже сабак 6-сабак.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ.

6 – сабақ.

Сабақтың мақсаты:

  1. Өтілген материалдарға жаттығу, пысықтау арқылы теориялық алған білімдерін бекіту.

  2. Оқушыларды оқулықтағы жаттығулар көтерген тәрбиелер арқылы жұмыстар жүргізу, тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: нәтиже сабақ.

Сабақтың әдіс – тәсілдері: сұрақ – жауап, баяндау, іздену, түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі: қосымша материалдар, сөздік дәптері.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  1. Ереже қайталау;

  2. 2-тапсырма 216 бет. Оқыған кітап, журнал, газеттеріңнен біріккен сөздердің түр-түріне мысал тауып, кестені толықтырыңдар.

  1. Сабақтың мақсатын айту.

  2. Жаңа сабақ:

  1. тапсырма. Тест сұрақтарына жауап беріңдер.

  1. Біріккен сөзді табыңдар.

  1. Еңбек

  2. Қарлығаш

  3. Парыз

  4. Қамқорлық

  1. ... тамақты көп жеуге болмайды. Берілген сөйлемдегі көп нүктенің орнына керекті сын есімді қойыңдар.

  1. Тәтті

  2. Майлы

  3. Ыстық

  4. Салқын

  1. Географиялық атауға байанысты біріккен сөзді табыңдар.

  1. Тасбақа

  2. Орынбасар

  3. Орынсатпақ

  4. Ақтөбе

  1. Дене тәрбиесі өандай қасиетті шыңдайды?

  1. Шыдамдылық

  2. Жалқаулық

  3. Еріншектік

  4. Шыдамсыздық

  1. Көп нүктеніңорнына керекті жалғауларды қойыңдар. Таңертең ерте тұра... .

  1. Пын

  2. Пін

  3. Мын

  4. Мін

  1. Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойыңдар. Мен бос уақытымда ... барамын.

  1. Ауылда

  2. Мектептен

  3. Кітапханаға

  4. Саябақта

  1. Берілген сөйлемге тиісті жалғауларды қойыңдар. Адам... ең күштісі – ешкім... міндет артпайтыны.

  1. /дың, /қа

  2. /ның, /ге

  3. /нің, /ға

  4. /дің, /ке

  1. Берілген сұраққа керекті сөзді қойыңдар. (Нені?) көп жеу керек.

  1. Шырынды

  2. Шайды

  3. Көкөністі

  4. Сорпаны

  1. Анатомиялық атауға байланысты біріккен сөзді табыңдар.

  1. Қаратөбе

  2. Аққу

  3. Ұлтабар

  4. Қарлығаш

  1. Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойыңдар. Тез оқығанда көз ... шаршайды екен.

  1. Көп

  2. Аз

  3. Тез

  4. Сонша

Сабақты бекіту:

  1. тапсырма. Бақылау сұрақтары мен тапсырмаларды орындаңдар.

  1. Бір күнгі күн тәртіптеріңді мәтін ретінде жазыңдар.

  2. Біріккен сөздердің мағынасына қарай бірнешеуін мысалға келтіріңдер.

  3. Дене шынықтыратын бірнеше жаттығулар жөнінде мәтін құраңдар.

Үй тапсырмасы:

  1. Ереже қайталау;

  2. «Сабақтан бос уақыттарыңды қалай өткізесіңдер?» шағын мәтін құраңдар.



Выбранный для просмотра документ пошта жүйесін баптау.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Пошта жүйесін баптау»

Сабақтың мақсаты:

  • Жаңа тіркеулік жазба туралы оқушылардың біліміндерін толықтыру, септік жалғаулардан өткенді қайталау;

  • Тіл байлықтарын, сөз байлықтарын, ой байлықтарын ұштау;

  • Оқушыларды оқулықтағы жаттығулар көтерген тәрбиелер арқылы жұмыстар жүргізу, тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жарыс сабақ.

Сабақтың әдістері: мәтін мазмұндау, сұрақ-жауап, көрнекілік, іздену, топтық жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: сөздік, тірек сызба, суреттер, қосымша материалдар.

Пәнаралық байланыс: ИВТ, орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру.

  3. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Сыныпты екі топқа бөлеміз.

  2. Әр топ электронды поштаға сай команда атауын ойлап шығарады.

  3. Мұғалімнің кіріспе сөздері. (жарыс ережесін түсіндіру)

  4. Тапсырмалар:

  • Мәтінді оқыңдар.

  • Мәтін бойынша сұрақтар құрастырыңдар.

  • Мәтіннен септік жалғаулары бар сөздерді тауып, көшіріп, септік түрін анықтаңдар.

  • Берілген сөйлемдерді толықтырып, аяқтаңдар.

  1. Сабақты қорытындылау:

  • Пошта бағдарламасына хаттарды жөнелтіп, қабылдау үшін не қажет?

  • Outlook express бағдарламасын баптаудың мәні неде?

  • Барлық деректерді пайдаланушыға сервердің пошта қызметі қай кезде хабарлайды?

  1. Үй тапсырмасын беру:

  • Жаңа сөздерді жаттау;

  • 5 – тапсырма 239 бет. Сын/қимылүстеулерді пайдаланып, электронды поштамен жіберген мәліметтер туралы әңгімелеңдер.

Выбранный для просмотра документ сабактан кейнги уакытым.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»

Сабақтың мақсаты:

  • Біріккен сөздер ережесінен өткенді қайталау, оқушыларды сабақтан кейінгі уақытын дұрыс жоспарлау және бос уақыты туралы әңгіме құрастыра білуге үйрету;

  • Оқушылардың логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын молайту;

  • Оқушыларды уақытты дұрыс қолдануға және пайдалы өткізуге, туған жерін және Отанын құрмет тұтуға тәрбиелеу.

Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, баяндау, жұптық жұмыс, деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың түрі: жаңа білімді игеру.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  1. Сәлемдесу.

  2. Кезекшімен сұхбаттасу.

  1. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі.

  • 2-тапсырма 213 бет. Сөз тіркестерінен сөйлемдер құраңдар.

  • Біріккен сөздер ережесін қайталау.

  1. Сабақтың мақсаты мен міндеті.

  2. Жаңа сабақ:

  1. Мәтінмен жұмыс.

1-тапсырма 215 бет. Мәтінді әрі қарай жалғастырып жазыңдар.

  1. Жазбаша жұмыс.

3-тапсырма 216 бет. Диалогті толықтырыңдар.

  1. Сабақты бекіту:

2-тапсырма 216 бет. Оқыған кітап, журнал, газеттеріңнен біріккен сөздердің түр түріне мысал тауып, кестені толықтырыңдар.

  1. Сабақты қорытындылау, оқушылларды бағалау.

  • Сабақтан кейін немен айналысасын?

  • Біріккен сөздер дегеніміз не?

  • Сабақ неше минуттан болады?

  1. Үй тапсырмасы:

  • Ереже қайталау;

  • Біріккен сөздерден сөйлем құрастыру.


Выбранный для просмотра документ электронды пошта жуйесиндеги мекенжайлар.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: «Электронды пошта жүйесіндегі мекенжайлар»

Сабақтың мақсаты:

  • Электронды пошта жүйесиндегі мекенжайлар мен олардың түрлері туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Септік жалғаулардың емлесін нақтылы мысалдар арқылы түсіндіру;

  • Оқушылардың логикалық ойлау мен есте сақтау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын молайту;

  • Оқушылардың бойына білімді болуды, өз беттерімен іздене білуді қалыптастыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгеру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: мәнерлеп оқу, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар орындау,

іздеу, көрнекілік.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, қосымша материалдар, кестелер, сөздік.

Пәнаралық байланыс: тарих.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үйде атқарған жұмыстарын қадағалау, түзету және түсіндіру.

  3. Сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Жаңа сөздермен жұмыс:

тәуелді зависимый

тәуелсіз – независимый

жөнелтуші – отправитель

  1. Мәтінмен жұмыс:

1-тапсырма. Мәтінді оқып, үш деңгейлі тапсырмаларды орындаңдар.

Электронды пошта жүйесіндегі мекенжайлар

Электронды пошта мекенжайларының екі түрі бар: пошта жіберілетін бағытқа тәуелді және ол бағытқа тәуелсіз.

Алғашқы мекенжайды, яғни бағытқа тәуелді тәсілді пайдаланғанда, жіберілген хабар алушыға жетуі үшін жөнелтуші пошта өтетін аралық станцияларды білуі тиіс. Ал бағытқа тәуелсіз мекенжайда тек алушы мекенжайы ғана көрсетіледі.

Internet желісіндегі электронды пошта мекенжайы мынадай форматпен жазылады: тұтынушы@машина, мұндағы @ таңбасы тұтунышы атын машина атауынан бөліп тұрады.

Үш деңгейлі тапсырмаларды орындау.

  1. Сабақты бекіту:

2-тапсырма. Мәтін бойынша көп нүктенің орнына керекті сөздер қойып жазыңдар.

Сабақты қорытындылау:

  • Етістік райлары дегеніміз не?

  • Электронды пошта дегеніміз не?

  • Электронды пошта жүйесіндегі мекенжайлар қандай түрлері бар?

  1. Үйге тапсырма беру:

А) 3-тапсырма. Сөздерге фонетикалық талдау жасаңдар.

Ә) жаңа сөздерді жаттаңдар.






Выбранный для просмотра документ электронды поштамен жұмыс істеуге арналған танымал бағдарламалар.docx

библиотека
материалов

8 сынып қазақ тілі 04.05.2016 ж. Сабақтың тақырыбы: «Электронды поштамен жұмыс істеуге арналған танымал бағдарламалар»

Сабақтың мақсаты:

  • Қолданылатын электронды пошта бағдарламалары мен мүмкіндіктері туралы оқушылардың білімдерін толықтыру. Сөз таптарынан өткенді қайталау;

  • Мәтінмен жұмыс істеу дағдысын дамыту. Әртүрлі тапсырмалар, мысалдар арқылы оқушының тілі мен ойын дамыту.

  • Оқушы бойында адамгершілік қасиеттер мен отансүйгіштік рухты тәрбиелеуге ықпал ету.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың әдістері: баяндау, мәнерлеп оқу, көрнекілік.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, қосымша материалдар, тірек сызба.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі, ИВТ.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  2. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі.

  3. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.

  4. Жаңа сабақ:

  1. Жаңа сөздермен жұмыс:

Тіркелгі / регистр

Ұялы телефон / сотовый телефон

Ықшам/ микро

Алуан түрлі / разнообразный

Берілген жаңа сөздердің қолдану ұясын анықтау.

  1. Мәтінмен жұмыс:

Мәтінді оқып, үш деңгейлі тапсырмаларды орындаңдар.

  1. Сабақты бекіту:

Сөйлемдердегі қарамен жазылған сөздердің қай сөз табына жататындығын анықтаңдар. Сөйлемге синтаксистік талдау жасаңдар.

  1. Сабақты қорытындылау:

  • Электронды пошта тіркелгісіне кірудің қандай жолдары бар?

  • Ең жиі қолданылатын бағдарламалар түріне нелер жатады?

  • Отандық талаптарға бейімделген қандай бағдарлама бар?

  1. Үй тапсырмасы:

  • Жаңа сөздерді жаттау;

  • 3 – тапсырма 237 бет. Сөйлемдерге жақшадағы сөздерді мағынасына қарай жазыңдар.

Автор
Дата добавления 29.08.2016
Раздел Другое
Подраздел Конспекты
Просмотров513
Номер материала ДБ-168972
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
