1605960
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
До повышения цен на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации осталось:
0 дней 0 часов 0 минут 0 секунд
Успейте подать заявку на курсы по минимальной цене!
ИнфоурокНачальные классыРабочие программыСабақ жоспары қазақ тілі 3-сынып "Сөйлем мүшелерінің байланысы"

Сабақ жоспары қазақ тілі 3-сынып "Сөйлем мүшелерінің байланысы"

Лабиринт
библиотека
материалов

hello_html_4df68249.gifhello_html_58e41b4d.gifhello_html_4dfd387.gifҚазақ тілі 3- сынып мерзімі_________

Сабақтың тақырыбы: Сөйлем мүшелерінің байланысы

Сабақтың мақсаты:

  1. Оқушыларға сөйлем ішіндегі сөздердің бір- бірімен байланысып тұратындығын түсіндіру.Олардың байланысын сұрақ қою арқылы білуге болатындығын түсіндіру.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ- жауап, өткенмен байланыс түсіндіру

Сабақтың көрнекілігі:суреттер, сызба

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:

Балалармен амандасу, сабаққа дайындығын тексеру;

Психологиялық ахуал:

-Балақайлар, орнымыздан тұрып мені тыңдап , соңымнан қайталаңдар.

Оң жағымда айды көрем,

Сол жағымда күнді көрем,

Ал жанымда сені көрем-деп бір-бірімізге іштей жақс ы тілектер тілейміз.

-Жарайсыңдар,осындай жақсы көңіл- күймен сабағымызды бастаймыз. Орнымызға отырайық.

Үй тапсырмасын тексеру

-Балалар, үйге қандай тапсырма берілді?

(Балалардың жауабы тыңдалады.)

Өткен тақырыптарды жалпылау.

-Өткен сабақтарда қандай тақырыптармен таныстық?Қай тарауды оқып жүрміз?

-Тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелер дегеніміз не?

Сабақтың мақсаты мен міндеті

-Балақайлар, бүгін сабақта сөйлем мүшелерінің байланысымен танысамыз.

Жаңа сабақ

Кіріспе. 1-жаттығу. Сөйлемдегі сөздергесұрақ қою арқылы сөйлем мүшелеріне талда.

Сөйлемді дәптерге, тақтаға көшіріп жазады.

Мысалы: Айбек кітап оқыды.

Кім оқыды? Айбек не істеді? Айбек не оқыды?

Ережемен

Сергіту сәті

-Балалар,сендер шаршаған боларсыңдар.Онда тынығып алайық

-Қане,бәріміз орнымыздан тұрамыз.Және менің соңымнан қайталандар.

Ұзын мұртты құмырысқа

Келе жатыр жұмысқа

Алды допты қолына

Қойды допты жолына

Оңға, солға қарады

Допты үлкен тау деп ойлады.

-Жақсы, балалар, отырыңдар.


Дәптермен жұмыс

4-жаттығуды орындау арқылы оқушылар өз ойларын еркін әрі айқын жеткізе алады.

Кітаптағы мәтінді оқып, екі топқа бөлінеді.

1-топқа тапсырма. Компьютердің пайдасын жазады.

2-топқа тапсырма. Компьютердің зиянын дәлелдеп жазады.

Сабақты бекіту

Мәтіннің түрлері



Әңгімелеу Пайымдау Сипаттау

Үйге тапсырма

3-жаттығу

Қорытынды

-Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

-Балақайлар бүгін сендер сабаққа белсенді қатыстыңдар. Жарайсыңдар!




Лабиринт