Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Физика / Рабочие программы / Сабақ жоспары "Тұрақты электр тогы"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Физика

Сабақ жоспары "Тұрақты электр тогы"

библиотека
материалов

hello_html_37248441.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifСабақтың тақырыбы: Тұрақты электр тогы

Мақсаттары:

Білімділігі: «Тұрақты электр тогы» тақырыбы бойынша оқушылардың алған білімдерін пысықтау және жүйелеу, ғылыми көзқарасты қалыптастыру.

Дамытушылығы: білімдерді стандарт емес жағдайларда қолдана білу қабілеттерін дамыту және әртүрлі көздерден қажетті ақпаратты пайдалану, алған тапсырмаларды жауаптылықпен орындауға үйрету.

Тәрбиелік: Адам баласының сезім мүшелері мүмкіндігінің шектеулігіне қарамастан әлемді тануға болатына көз жеткізу; ғылыми айтыс этикасын қалыптастырудағы жұмысын жалғастыру, үнемі жауап беруге ұмтылысын, команданың нәтижесіне жауапкегршілік сезімін қалыптастыру

Сабақтың түрі:Жалпылау сабағы

Оқыту әдісі:Топпен жұмыс

Көрнекілігі: амперметр, вольтметр, қыздыру шамы, кілт, ток көзі

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру сәті. Сынып оқушыларын топқа бөлу, топ басшыларын анықтау. Топтардың сабаққа даярлығын,қатысуын шолып өту және еркін отыруларын сұрау. Әр топ өздеріне берілген бағалау парағы бойынша өздерінің қортынды бағасын шығаратындығын ескерту.

Сабақтың құрылымы:

1.Ұйымдастыру: сабаққа мақсат қою, журналмен жұмыс 2-3 мин

2. 1-дамылдау. «Тест сұрақтары» 8-10 мин

3. 2-дамылдау «Маңызды эксперименттер» 15-20 мин

4. 3-дамылдау «Есептерді шешу» 8-10 мин

5. Қорытындылау 3-4 мин


Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі

Бой сергіту сұрақтары


1-дамылдау. «Тест сұрақтары»


1. Джоуль-Ленц заңы?

А) hello_html_1783ef1f.gif В) hello_html_4b6fdc85.gif С) hello_html_m242b3eda.gif Д) hello_html_m5f86b38c.gif Е) hello_html_577bad8f.gif

2. 5 с ішінде өткізгіш қимасы арқылы өтетін заряд 50 Кл болса, онда ток күші?

А) 200 А В) 100 А С) 2 А Д) 10 А Е) 20 А

3. Егер Rhello_html_3f818e23.gif Ом, hello_html_m473eaa65.gif6 Ом болса, тізбектей жалғағанда толық кедергісі?\

А) 18 Ом А В) 6 Ом С) 3 Ом Д) 12 Ом Е) 2 Ом

4. I=10 A ток t=10 мин уақытта тасымалдайтын заряд?

А) 3000 Кл В) 600 Кл С) 6000 Кл Д)0,6 Кл Е) 60 Кл

5. Өткізгіштің ұштарындағы кернеу 6 В, кедергісі 3 Ом. Өткізгіштің ток күші?

А)12 А В 0,5 А С) 108 А Д) 2 А Е) 18 А

6. Әрқайсысының кедергісі 10 Ом бес өткізгін бір-бірімен параллель жалғағанда жалпы кедергі?

А) 50 Ом В) 10 Ом С) 2 Ом Д) 100 Ом Е) 500 Ом

7. Көлденең қимасының ауданы 2 ммhello_html_204c212c.gif, ұзындығы 8 м константан сымның кедергісі неге тең?hello_html_m73334282.gif=0.5hello_html_2a4ac0f5.gif

А) 2 Ом В) 4 Ом С) 0,5 Ом Д) 6 Ом Е) 8 Ом

8. Бөгде күштердің жұмысы 400 Дж әсерінен 20Кл заряд өтеді.ЭКҚ-ін тап?

А) 2 В В) 20 ВС) 200 В Д) 0,2 В А Е) 2 кВ

9. Электр шамының ұштарындағы кернеу 4 В, 1 с ішінде 10 Кл заряд өтеді.Жұмысын анықты?

А) 20 Дж В) 200 Дж С) 40 Дж Д) 400 Дж Е) 0,4 Дж

10. Тізбектегі кедергісі 10 Ом, ал кернеуі 12 В.Қуатты тап?

А) 14,4 Вт В) 120 Вт С) 144 Вт Д) 10 Вт Е) 1,2 Вт



2-дамылдау

«Маңызды эксперименттер»


Тәжірибе: Берілген схема бойынша тізбекті құрастыру. Топпен жұмыс

Тізбектегі толық кедергіні анықтау, ток күші мен кернеуді анықтау.

Құрал-жабдық: амперметр, вольтметр, қыздыру шамы, кілт, ток көзі




Параллель жалгау

шАААааААААААААААААААААААААААААААА


hello_html_m6ea23b.gif


Тізбектей жалғау











3-дамылдау

«Есептерді шешу»

1.Электрбұрғы орамының кедергісі 20 Ом. Егер электрбұргы 19 А ток күшіне есептелген болса, онда оған қандай кернеу болуы тиіс?


Берілгені Талдау

hello_html_775259e9.gif Шешуі

hello_html_5c0c7e44.gif hello_html_m5a8c78e7.gif hello_html_m60da8d4c.gif


2.Мұнай мен су қоспасының кедергісі 1200 Ом. Соргыту қондырғысы 3 с жұмыс істегенде, ондағы 5,5 А токтың атқаратын жұмысын анықтаңдар.


Берілгені Талдау Шешуі

hello_html_m7889422f.gif hello_html_m6942b91a.gif hello_html_199f04e6.gif



3. Электр үтігінің қуаты 100 Вт, кернеуі 220 В болғанда неше уақыт ішінде 10 Кл заряд өтеді?

Берілгені Талдау Шешуі

hello_html_m3630ee7f.gif hello_html_48e4da42.gif hello_html_2f70d3a5.gif






V. Қорытынды. Сабаққа қорытынды жасалып, баға қойылады.

VI Үйге тапсырма

Осы тарау бойынша ребус, кроссворд құрастыру.



Топтың аты _______ сынып 8


Топ мүшелерінің аты-жөні

Тест

сұрақтары

Тәжірибе

Есеп шығару

Жалпы ұпайы

Бағасы

1







2







3







4







5







6







7







8







9








Ьағалау параметрі:

19-20= «5»

16-18= «4»

12-15= «3»

Тест сұрақтары: әрбір жауаптары 1 балл.Барлығы 10 балл.

Тәжірибе: Тізбекті құрастырса 3 балл, тізбекті құрастырып сұлбасын салса, 4 балл. Тәжірибені толық орындаса,5 балл.

Есеп шығару: 1-ші есеп шықса, 3 балл, 1-ші және 2-ші шықса, 4 балл, толық үшеуіде шығарса, 5 балл.




1-дамылдау.

«Тест сұрақтары»


1. Джоуль-Ленц заңы?

А) hello_html_1783ef1f.gif В) hello_html_4b6fdc85.gif С) hello_html_m242b3eda.gif Д) hello_html_m5f86b38c.gif Е) hello_html_577bad8f.gif

2. 5 с ішінде өткізгіш қимасы арқылы өтетін заряд 50 Кл болса, онда ток күші?

А) 200 А В) 100 А С) 2 А Д) 10 А Е) 20 А

3. Егер Rhello_html_3f818e23.gif Ом, hello_html_m473eaa65.gif6 Ом болса, тізбектей жалғағанда толық кедергісі?\

А) 18 Ом А В) 6 Ом С) 3 Ом Д) 12 Ом Е) 2 Ом

4. I=10 A ток t=10 мин уақытта тасымалдайтын заряд?

А) 3000 Кл В) 600 Кл С) 6000 Кл Д)0,6 Кл Е) 60 Кл

5. Өткізгіштің ұштарындағы кернеу 6 В, кедергісі 3 Ом. Өткізгіштің ток күші?

А)12 А В 0,5 А С) 108 А Д) 2 А Е) 18 А

6. Әрқайсысының кедергісі 10 Ом бес өткізгін бір-бірімен параллель жалғағанда жалпы кедергі?

А) 50 Ом В) 10 Ом С) 2 Ом Д) 100 Ом Е) 500 Ом

7. Көлденең қимасының ауданы 2 ммhello_html_204c212c.gif, ұзындығы 8 м константан сымның кедергісі неге тең?hello_html_m73334282.gif=0.5hello_html_2a4ac0f5.gif

А) 2 Ом В) 4 Ом С) 0,5 Ом Д) 6 Ом Е) 8 Ом

8. Бөгде күштердің жұмысы 400 Дж әсерінен 20Кл заряд өтеді.ЭКҚ-ін тап?

А) 2 В В) 20 ВС) 200 В Д) 0,2 В А Е) 2 кВ

9. Электр шамының ұштарындағы кернеу 4 В, 1 с ішінде 10 Кл заряд өтеді.Жұмысын анықты?

А) 20 Дж В) 200 Дж С) 40 Дж Д) 400 Дж Е) 0,4 Дж

10. Тізбектегі кедергісі 10 Ом, ал кернеуі 12 В.Қуатты тап?

А) 14,4 Вт В) 120 Вт С) 144 Вт Д) 10 Вт Е) 1,2 Вт





2-дамылдау

«Маңызды эксперименттер»


Тәжірибе: Берілген қыздыру шамдарды тізбектей және параллель қосу арқылы тізбектегі толық кедергісін, ток күшін және кернеуін анықта.

Құрал-жабдық: амперметр, вольтметр, қыздыру шамы, кілт, ток көзі








































3-дамылдау

«Есептерді шешу»

1.Электрбұрғы орамының кедергісі 20 Ом. Егер электрбұргы 19 А ток күшіне есептелген болса, онда оған қандай кернеу болуы тиіс?




2.Мұнай мен су қоспасының кедергісі 1200 Ом. Соргыту қондырғысы 3 с жұмыс істегенде, ондағы 5,5 А токтың атқаратын жұмысын анықтаңдар.






3. Электр үтігінің қуаты 100 Вт, кернеуі 220 В болғанда неше уақыт ішінде 10 Кл заряд өтеді?




















Кілт


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

с

д

д

с

д

с

а

в

с

а








































Топтың аты _________ сынып 8


Топ мүшелерінің аты-жөні

Тест

сұрақтары

Тәжірибе

Есеп шығару

Жалпы ұпайы

Бағасы

1







2







3







4







5







6







7







8







9








Ьағалау параметрі:

19-20= «5»

16-18= «4»

12-15= «3»

Тест сұрақтары: әрбір жауаптары 1 балл.Барлығы 10 балл.

Тәжірибе: Тізбекті құрастырса 3 балл, тізбекті құрастырып сұлбасын салса, 4 балл. Тәжірибені толық орындаса,5 балл.

Есеп шығару: 1-ші есеп шықса, 3 балл, 1-ші және 2-ші шықса, 4 балл, толық үшеуіде шығарса, 5 балл.








Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
