Инфоурок / Математика / Конспекты / Сабақтың тақырыбы: Аралас сандарды қосуға есептер шығару 5-сынып
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Я люблю природу», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 15 ДЕКАБРЯ!

Конкурс "Я люблю природу"

Сабақтың тақырыбы: Аралас сандарды қосуға есептер шығару 5-сынып

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ

Выберите документ из архива для просмотра:

22.59 КБ Аралас сандарды ?осу.docx
1.2 МБ Аралас сандарды косу.flp

Выбранный для просмотра документ Аралас сандарды ?осу.docx

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Аралас сандарды қосуға есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

1) Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін жинақтау, аралас сандарды қосу дағдыларын жетілдіру

2) Теориялық білімді практикада ұштастыра отырып, ой қорыту қабілеттерін дамыту

3) Белсенділіктерін арттыру, нәтижеге қол жеткізе білуге тәрбиелеу

Түрі: Саяхат сабақ

Әдісі: сұрақ-жауап, тест

Көрнекілігі: интерактивті тақта, топшамалар, кестелер


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: №672 («Дайындық» аралы)


  1. hello_html_2068cdb2.gif

  2. hello_html_59fde0b1.gif

  3. hello_html_76a0e616.gif

  4. hello_html_17e5b5a.gif


ІІІ. Негізгі бөлім.

Ұлы педагог Ушинский: «Бір рет айтылған әңгіме артынан қайталануы керек. Бұл ұмытылғанды ескере түсіру емес, қайта ұмытып кетуді болдырмау»


  1. «Алтын балықтар» аралы

  1. Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады?

  2. Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады:

  3. Аралас сан дегеніміз не?

  4. Бұрыс бөлшек аралас санмен қалай жазылады?

  5. Аралас сан бұрыс бөлшек түрінде қалай жазылады?

  6. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?

  7. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады?

  8. Аралас сандар қалай қосылады?

  9. Бөлшек пен аралас санның қосындысы қалай табылады?

  10. Натурал сан мен аралас санның қосындысы қалай табылады?

  1. «Алғырлар» аралы

675

Тараздан шыққан жүрдек поезд бір сағатта hello_html_67ad88e1.gif км жүрсе, сол уақытта оған қарсы Шымкенттен шыққан жолаушы поезды бір сағатта hello_html_74dd503.gif км жүрді. Сонда екі поездың ара қашықтығы hello_html_30436338.gif км болды. Тараз бен Шымкент қалаларының ара қашықтығы неше километр?

(hello_html_m6ecdf42b.gif)


676

Тігін ательесі орам матадан hello_html_m1f9b43aa.gif м матаны костюм тігуге, ал hello_html_m5d6a11ba.gif м матадан пальто тігуге алғанда hello_html_f251de.gif м мата қалды. Алғашқыда орамда неше метр мата болған?

(hello_html_658c7a65.gif)


  1. «Жаттығулар» аралы

  1. 679 (1-3: 1-қатар оқушылары, 4-6: 2-қатар оқушылары, 7-8: 3-қатар оқушылары)

Жауаптары:

  1. hello_html_6546f53d.gif

  2. hello_html_m20eef00a.gif

  3. hello_html_me874f29.gif

  4. hello_html_m1ec67779.gif

  5. hello_html_m45515dd.gif

  6. hello_html_m41e97963.gif

  7. hello_html_f3f4b5f.gif

  8. hello_html_1878beda.gif


  1. Топшамалар үлестіру

Топшама №1

  1. Қосуды орындаңдар.

hello_html_2224eaa1.gif; hello_html_m5a9e1fb.gif

  1. Өрнектің мәнін табыңдар.

hello_html_25e6198d.gif, мұндағы hello_html_m3dc2fcef.gif

  1. Теңдеуді шешіңдер.

hello_html_1aae8942.gif


Топшама №2

  1. Қосуды орындаңдар.

hello_html_m2354451a.gif

  1. Өрнектің мәнін табыңдар.

hello_html_23aad22b.gif

  1. Теңдеуді шешіңдер.

hello_html_6cc2180a.gif


Топшама №3

  1. Қосуды орындаңдар.

hello_html_m21c815d7.gif; hello_html_24542d8.gif

  1. Өрнектің мәнін табыңдар.

hello_html_53a50380.gif


  1. Теңдеуді шешіңдер.

hello_html_4f5745ab.gif

  1. «Тапсырмалар» аралы

  1. 180 санының жай көбейткіштерге жіктелуін көрсетіңдер.

А) 2*2*3*3*5

В) 2*2*3*5*5

С) 2*3*3*5*5

D) 2*3*5*5

  1. ЕКОЕ (42, 75) табыңдар.

А) 3150

В) 1050

С) 210

D) 420

  1. hello_html_41d4a499.gifбөлшегінің бүтін бөлігін табыңдар.

А) 6

В) 7

С) 8

D) 9

  1. hello_html_m3137ab0e.gifаралас санын бұрыс бөлшекке айналдырыңдар.

А) hello_html_6bb6bfc9.gif

В) hello_html_m15f86311.gif

С) hello_html_m3d9c207e.gif

D) hello_html_1e357ef8.gif

  1. hello_html_m70b3ae9c.gifсандарының қосындысын табыңдар.

А) hello_html_55e57f4b.gif

В) hello_html_193e731f.gif

С) hello_html_5f8bb770.gif

D) 3hello_html_m32fca74e.gif


  1. «Сөзжұмбақ» аралы



«И». hello_html_m69f1d00b.gif

«Р». hello_html_21e08c92.gif

«А». hello_html_m11b6e587.gif

«П». hello_html_3d13e88f.gif

«Ф». hello_html_56e82ace.gif

«О». hello_html_m56a10ebc.gif

«Г». hello_html_67fd11ac.gif



hello_html_2ff260ef.gif

hello_html_m72265b70.gif

hello_html_4a98717d.gif

hello_html_m5fc20d70.gif

hello_html_m1b6cc728.gif

hello_html_3cb362c.gif

hello_html_m644df3a.gif









Есептің кестедегі жауаптарымен бір бағанға оның тұсындағы әріпті қойыңдар. Сонда кестеден «жай сан» ұғымын енгізген грек ғалымының есімін оқисыздар.


IV. Қорыту, бағалау

V. Үйге тапсырма

§23, №680, 683
