Павлодар қаласындағы
дарынды балаларға арналған
№8 лицей- мектебінің
қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі
Аятова Күмісай Шапайқызы
Сабақтың тақырыбы: Біздің
мектеп
Сынып: 4
Мерзімі: 5 қыркүйек
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Өткен тақырыпты қайталау арқылы оқушылардың
сөздік қорларын анықтау. Тәуелдік жалғауларын пысықтау.
Оқушылардың ауызекі сөйлеу тілдерін, шығармашылық қабілеттерін дамыту. Қызығушылықтарын арттыру. Топпен жұмыс жасау
барысында бір-бірін сыйлауға, татулыққа баулу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Құралдар: А-4 форматты қағаз, түрлі – түсті маркерлер, интербелсенді
тақта, үлестірме қағаздар.
Әдіс-тәсілдер: Жұппен, топпен жұмыс
Оқыту нәтижесі: «Біздің мектеп» тақырыбы бойынша сөз
тіркестерін, сөйлемдер, шағын әңгімелер құрастыра алу, тәуелдік жалғауларын
дұрыс қолдану.
Сілтеме: 4- сынып Қазақ тілі, Қайырбекова А. «Атамұра»
2011ж.
|
|
|
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
3мин
|
Сәлемдесу.
Сыныпта психологиялық ахуалды туғызу
үшін балаларды екі қатарға тұрғызып сәлемдестіру.
|
Балалар екі қатарға тұрып бір – бірімен
әртүрлі тілде сәлемдеседі.
|
Білу
|
5 мин
|
Оқушыларға тақырыпқа байланысты
қиылған суреттер ұсынылады.
|
Оқушылар қиылған бөліктерден суретті
құрастырады.Тақырыпты анықтайды.
СТОү,диалогтік оқыту,мозайка әдісі,
ЖЕСО
|
Түсіну
|
5 мин
|
Мектеп тақырыбына байланысты ассоциация
әдісін жүргізу.
|
Оқушылар интербелсенді тақтаға шығып
мектеп тақырыбына байланысты сөздерді жазады. Өз мектептері туралы
білгендерін айтады.
АКТ,СТОү,ЖЕСО
|
Қолдану
|
13 мин
|
Өз оқитын мектептеріне әр топ өз
жарнамасын әзірлеуі тиіс. (А 4 форматтағы қағаз, фломастерлер таратылып
беріледі.
|
Әр топ жарнама жасайды.Тақтаға шығып
қорғайды.Топтар бірін – бірі бағалайды.
ОүБ,СТОү, көшбасшылық, диалогтік оқыту,
ТжДБО ишара жасау арқылы бағалау
|
Талдау
|
7 мин
|
Домино
әдісі бойынша берілген сөздерді тәуелдеу. Топтарға домино ойынының бөлшектері
түрінде жасалған тиісті сөздері бар қағаз қиындылары беріледі.
|
Әр топ тапсырманы орындайды, топтар бір
– бірінің жұмыстарын тексереді, жіберілген қателерін түсіндіреді, бағалайды.
СТОү, топты ишара жасау арқылы бағалау,ЖЕСО
|
Сергіту сәті
|
2 мин
|
Интербелсенді
тақтада көрсетілген жаттығуды орындаймыз.
|
Балалар орындарынан тұрып жаттығуды
орындайды.
|
Жинақтау
|
8мин
|
Балаларға бес жол өлең жазудың
алгоритмін беремін.
1.Зат есім
2.Екі етістік
3.Сын есімдер
4.Мақал – мәтел
5.Сөйлем
|
Балалар берілген алгоритм бойынша бес
жол өлеңді құрастырады,оқиды.
СТОү, ТжДБО, ЖЕСО,бағдаршам арқылы
бағалау
|
Бағалау
|
3 мин
|
Мұғалімнің бағалауы
|
|
Павлодар қаласының «Дарынды балаларға арналған №8
лицей-мектебі»
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Біздің мектеп
Мұғалімі: Аятова К.Ш.
Павлодар қ., 2013 ж.