Сабақтың тақырыбы: Достық.
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік:« Достық » модулі бойынша өтетін сөздер мен сөз
тіркестерін сөйлемдерде пайдалана білу.
2. Дамытушылық: Ауызекі сөйлеу дағдысын жетілдіру; ауызша
ойлау мен сөйлесу қабілетін дамыту; сөз тіркестерін және сөйлем
құрау дағдысын қалыптастыру.
3.Тәрбиелік: Достықты бағалай білуге, адамгершілік қасиеттерін
жетілдіру.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Сабақтың әдістері: Сұрақ–жауап, әңгімелеу, іздендіру, ойын, практикалық әдістер.
Сабақтың көрнекіліктері: Плакат, карточкалар, мақал–мәтелдер.
Сабақтың барысы:
Ι. Ұйымдастыру кезеңі.
ΙΙ. Үй тапсырмасын тексеру.
ΙΙΙ. Жаңа сабақ.
Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.
а) мәтінді оқу
ә) жаңа сөздермен жұмыс
б) сөз тіркестерін құрастыру
в) грамматикалық тапсырмалар.
Кіріспе сөз:
Әрбір адамның досы бар. Досың болса, досыңмен әнгімелесесің, бірге сабақ дайындайсың, бірге ойнайсың. Қиын кезде досың көмектеседі. Бірақ достар әр түрлі болады. Мысалы: жақсы, жаман, қайырымды, қамқоршы. Бір мақалда айтқандай:
Жаманмен жолдас болсаң,
Кесірі жұғар.
Жақсымен жолдас болсаң,
Несібі жұғар.
– Бұл мақалды қалай түсінесіңдер?
– Мағынасы неде?
– Жақсы. Ал енді достық туралы тағы қандай мақал – мәтелдерді білесіңдер?
– Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай?
– Біз бүгін сабақта нені үйренеміз?
– Дұрыс. Бүгін сабақта сөздерді оқимыз, сөз тіркестерін құрастырамыз, мәтін
аударамыз.
Жаңа сөздер:
Бет әлпеті–внешность
Сүйкімді–привлекательный, милый.
Мінезі–характер
Мейірімді–добрый
Қамқоршы–заботливый
Момын–скромный
Бойы–рост
Орта–средний
Ермегі–хобби
Үйірме–кружок.
Еңбекқор–трудолюбивый.
1.Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді.
2.Сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру.
а)Мұғалім мәнерлеп оқиды.
ә)Оқушылар дауыстап қайталайды.
б)Оқушылар тізбекпен оқиды.
3.Сөздер мен сөз тіркестерін құрастыру.
Тіл дамыту.
Оқулықпен жұмыс:
40–бетінде, 1 тапсырма.
1. Сызба бойынша әңгіме құрастыру.
2. Диалог құрастыру.
Практикалық жұмыс:
– Көптік жалғауының қосымшалары қандай білесіңдер?Мысалы.
– Жуан сөзге қандай жалғаулары жалғанады?
– Ал, жіңішке сөзге қандай?
– Лар, лер қай жағдайда қосылады?
– Дар, дер қай кезде қосылады?
– Тар, тер қашан?
Тапсырма:
1. Көптік жалғауларды жалғау.
4.Бекіту кезеңі:
Плакат бойынша сұрақтарға жауап беру.
Ойын «Полиглот». Перевести слова на английский,
казахский языки.
30–У меня есть друг.Менің досым бар.
30–Его зовут–Сергей. Оның аты–Сергей.
30–У него красивая внешность.Оның бет әлпеті
сүйкімді.
20–хороший друг,жақсы дос,
20–добрый характер,мейірімді мінезі,
20–голубые глаза,көк көзі,
10–хобби,ермегі,
10–ученик,оқушы,
10–друг, дос,
5. Сабақтың қорытындылау.
– Сондықтан, балалар достықты бағалай біліңдер.
– Досың қиналғанда, қол ұшын бер.
6. Бағалау.
7. Үй тапсырма:
«5»–«Менің досым» туралы шығарма жазу.
«4»–«Достық» туралы өлеңді жаттау.
«3»–жаңа сөздерді жаттау.
Сабақтыңтақырыбы: Достық.
Сабақтыңмақсаты:
1.Білімділік:« Достық » модулібойыншаөтетінсөздерменсөз
тіркестерінсөйлемдердепайдаланабілу.
2. Дамытушылық: Ауызекісөйлеудағдысынжетілдіру; ауызша
ойлауменсөйлесуқабілетіндамыту; сөзтіркестерінжәнесөйлем
құраудағдысынқалыптастыру.
3.Тәрбиелік: Достықты бағалай білуге, адамгершілік қасиеттерін
жетілдіру.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Сабақтың әдістері: Сұрақ–жауап, әңгімелеу, іздендіру, ойын, практикалық әдістер.
Сабақтың көрнекіліктері: Плакат, карточкалар, мақал–мәтелдер.
Сабақтың барысы:
Ι. Ұйымдастыру кезеңі.
ΙΙ. Үй тапсырмасын тексеру.
ΙΙΙ. Жаңа сабақ.
Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.
а) мәтінді оқу
ә) жаңа сөздермен жұмыс
б) сөз тіркестерін құрастыру
в) грамматикалық тапсырмалар.
Кіріспе сөз:
Әрбір адамның досы бар. Досың болса, досыңмен әнгімелесесің, бірге сабақ дайындайсың, бірге ойнайсың. Қиын кезде досың көмектеседі. Бірақ достар әр түрлі болады. Мысалы: жақсы, жаман, қайырымды, қамқоршы. Бір мақалда айтқандай:
Жаманмен жолдас болсаң,
Кесірі жұғар.
Жақсымен жолдас болсаң,
Несібі жұғар.
– Бұл мақалды қалай түсінесіңдер?
– Мағынасы неде?
– Жақсы. Ал енді достық туралы тағы қандай мақал – мәтелдерді білесіңдер?
– Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай?
– Біз бүгін сабақта нені үйренеміз?
– Дұрыс. Бүгін сабақта сөздерді оқимыз, сөз тіркестерін құрастырамыз, мәтін
аударамыз.
Жаңа сөздер:
Бет әлпеті–внешность
Сүйкімді–привлекательный, милый.
Мінезі–характер
Мейірімді–добрый
Қамқоршы–заботливый
Момын–скромный
Бойы–рост
Орта–средний
Ермегі–хобби
Үйірме–кружок.
Еңбекқор–трудолюбивый.
1.Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді.
2.Сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру.
а)Мұғалім мәнерлеп оқиды.
ә)Оқушылар дауыстап қайталайды.
б)Оқушылар тізбекпен оқиды.
3.Сөздер мен сөз тіркестерін құрастыру.
Тіл дамыту.
Оқулықпен жұмыс:
40–бетінде, 1 тапсырма.
1. Сызба бойынша әңгіме құрастыру.
2. Диалог құрастыру.
Практикалық жұмыс:
– Көптік жалғауының қосымшалары қандай білесіңдер?Мысалы.
– Жуан сөзге қандай жалғаулары жалғанады?
– Ал, жіңішке сөзге қандай?
– Лар, лер қай жағдайда қосылады?
– Дар, дер қай кезде қосылады?
– Тар, тер қашан?
Тапсырма:
1. Көптік жалғауларды жалғау.
4.Бекіту кезеңі:
Плакат бойынша сұрақтарға жауап беру.
Ойын «Полиглот». Перевести слова на английский, казахский языки.
30–У меня есть друг.Менің досым бар.
30–Его зовут–Сергей. Оның аты–Сергей.
30–У него красивая внешность.Оның бет әлпеті сүйкімді.
20–хороший друг,жақсы дос,
20–добрый характер,мейірімді мінезі,
20–голубые глаза,көк көзі,
10–хобби,ермегі,
10–ученик,оқушы,
10–друг, дос,
5. Сабақтың қорытындылау.
– Сондықтан, балалар достықты бағалай біліңдер.
– Досың қиналғанда, қол ұшын бер.
6. Бағалау.
7. Үй тапсырма:
«5»–«Менің досым» туралы шығарма жазу.
«4»–«Достық» туралы өлеңді жаттау.
«3»–жаңа сөздерді жаттау.
Профессия: Учитель немецкого языка
Профессия: Учитель английского языка
Профессия: Преподаватель французского языка
В каталоге 6 866 курсов по разным направлениям