Сабақ
мақсаты:
оқушылардың еңбек, шығармашылық түсініктерін кеңейту.
Міндеттері:
-еңбектің
адам үшін маңыздылығын жан-жақты ашу;
-шығармашылық
тұрғыдан еңбек ету қабілетін дамыту;
-еңбексүйгіштікке,
еңбекті бағалауға тәрбиелеу.
|
Ресурстар
(құралдар,
мәліметтер)
ӨӨТ.Жалпы
білім беретін мектептің 8-сынып мұғаліміне арналған әдістемелік құрал.
Алматы«Бөбек»ҰҒПББСО.2010
|
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Тыныштық сәті, жай музыка, нүрға болену.
Үй тапсырмасы АҢЫЗ
|
Сабақтың
барысын талдау:
Релаксация
жүргізу, жай музыка пайдалану.
Үйден
оқып келу.
|
Әңгімелесу
1.
Еңбектің адам өмірінде қандай маңызы бар?
2.Еңбек
етуде адамның қандай ерекшелігі байқалады?
3.Еңбексүйгіштік
қасиетті қалай түсінесіздер?
4.Еңбек
етуде шығармашылық, шабыт не үшін қажет?
5.Адам
қабілетін қалай дамытуға болады?
|
Оқушылар
дәптерге жазады
Сүраққа
жауап береді.
|
Дәйексөз.
«Еріншектік-күллі дүниедегі өнердің дұшпаны.
Талапсыздык, жігерсіздік, ұятсыздык, кедейлік-бәрі осыдан шығады»
«Еңбекті жан-тәнімен сүймейінше, ешбір талап та,
ешбір кемеңгер де шықпайды»,
|
Оқушылырдың
мағанасын түсіндіру, пікірін тыңдау. Дәптерге жазу
Д.И.Менделеев
|
Жағдаятты оқып, жалғастырыңыз:
Нұржан
мен Болат 9-сыныпта бірге оқитын. Екеуі бүгіннен бастап, ұлттық тестілеу
сұрақтарына дайындықты бастайтын болып келіскен. Бірақ Нұржан үйге келген соң
Болатқа бара алмайтынын айтып, телефон шалды. Болат себебін сұрағанда,
Нұржан:-Әлі де уаұыт бар емес пе, үлгіреміз ғой,-деді. Болат.....
Нұржанның әрекетін қалай түсіндірер едіңіз?
Өздерің Нұржан мен Болатқа қандай кеңес берер
едіңіз?
|
Мысалдар
арқылы дәектеңдер.
|
Тапсырма
«Мен
бүгін:» «Адам көркі -еңбек»
|
Дәптерге
орындау, әңгіме құрастырыңыз. Суретші ретінде сурет салыңыз.
|
Сабақты тиянақтау.Оқушылар
өзін-өзі танудың адам өмірінде алатын орны туралы түсініктерін талдайды
|
Ой
толғау
|
Соңғы тыныштық сәті.
|
Релаксация
жүргізу, жай музыка пайдалану.
|