- 04.10.2020
- 771
- 13
14.01.13. 10 сынып
Сабақтың тақырыбы: Камзолды астарлау.
Мақсаты: Астарлауға арналған маталар туралы түсінік беру. Камзолдың астарын тігуді үйрену.
Көрнекілігі: Астарланған камзол.
Кіріспе бөлім: а) ұйымдастыру.
б) жаңа сабақ.
Киімнің астары деген оның ішкі беті. Оны арнайы жұқа матадан тігеді. Оның түсі бұйымның түсіне сәйкес келуі керек. Киімнің астарын тігу үшін оның өлшемін киім өлшемімен бірдей етіп алады. Содан кейн оны тігіп алып, дайын астарды киімге дәлдеп келтіріп қосып тігеді. Анықтап айтқанда жеңнің ұштарын, жеңнің түбін, иық тігістерін, жан тігістерін қосып тігеді.
Негізгі бөлім:
Қағаздан дайындалған камзолдың үлгісін, яғни артқы бойы мен екі өңірін астарлауға арналған матаға бастырамыз. Ол үшін:
1. Матаны стол бетіне жаямыз.
2. Бір шетін бүктеп (артқы бой ені бойынша бүктеу) саламыз.
3. Камзолдың артқы бойын бастырамыз.
4. Дәл осылайша бүктеп, екі өңірін де бастырып аламыз.
5. Сызбаларды қиып аламыз.
6. Камзолдың артқы бойына екі өңірін қосып, көктейміз.
7. Көктеуді машинамен тігеміз.
8. Камзолды астарымен қосып тігеміз. 1. Екі иығы тігіледі.
2. Жең ойындысы тігіледі.
3. Екі жан тігістері орындалады.
4. Етегі тігіледі.
Қорытынды бөлім:
1. Камзолға дайындалған астарды тіккендері тексеріледі.
2. Камзолға орналасуына көңіл бөлінеді.
3. Оқушылардың жұмыстары бағаланады.
Үйге: Тіккен камзолға жоба дайындау.
Настоящий материал опубликован пользователем Даулетхожанова Айтбобе Быкияновна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалУчитель технологии
Файл будет скачан в форматах:
Материал разработан автором:
Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна
учитель биологии и химии
Об авторе
Настоящая методическая разработка опубликована пользователем Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна. Инфоурок является информационным посредником
Сабақ жоспары
Биология 7 сынып
Тақырыбы: Сабақтың ішкі құрылысы: қабық, камбий, сүрек, өзек.
Оқу мақсаты: 7.1.3.3 - сабақтың ішкі құрылысын зерттеу;
Сабақтың мақсаты:
Күтілетін нәтижелер:
Сабақ барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі (3-5 минут)
· Мұғалімнің іс-әрекеті:
Курс профессиональной переподготовки
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
180 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч.
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
14.01.13. 10 сынып
Сабақтың тақырыбы: Камзолды астарлау.
Мақсаты: Астарлауға арналған маталар туралы түсінік беру. Камзолдың астарын тігуді үйрену.
Көрнекілігі: Астарланған камзол.
Кіріспе бөлім: а) ұйымдастыру.
б) жаңа сабақ.
Киімнің астары деген оның ішкі беті. Оны арнайы жұқа матадан тігеді. Оның түсі бұйымның түсіне сәйкес келуі керек. Киімнің астарын тігу үшін оның өлшемін киім өлшемімен бірдей етіп алады. Содан кейн оны тігіп алып, дайын астарды киімге дәлдеп келтіріп қосып тігеді. Анықтап айтқанда жеңнің ұштарын, жеңнің түбін, иық тігістерін, жан тігістерін қосып тігеді.
Негізгі бөлім:
Қағаздан дайындалған камзолдың үлгісін, яғни артқы бойы мен екі өңірін астарлауға арналған матаға бастырамыз. Ол үшін:
1. Матаны стол бетіне жаямыз.
2. Бір шетін бүктеп (артқы бой ені бойынша бүктеу) саламыз.
3. Камзолдың артқы бойын бастырамыз.
4. Дәл осылайша бүктеп, екі өңірін де бастырып аламыз.
5. Сызбаларды қиып аламыз.
6. Камзолдың артқы бойына екі өңірін қосып, көктейміз.
7. Көктеуді машинамен тігеміз.
8. Камзолды астарымен қосып тігеміз. 1. Екі иығы тігіледі.
2. Жең ойындысы тігіледі.
3. Екі жан тігістері орындалады.
4. Етегі тігіледі.
Қорытынды бөлім:
1. Камзолға дайындалған астарды тіккендері тексеріледі.
2. Камзолға орналасуына көңіл бөлінеді.
3. Оқушылардың жұмыстары бағаланады.
Үйге: Тіккен камзолға жоба дайындау.
7 241 596 материалов в базе
Вам будут доступны для скачивания все 218 934 материалы из нашего маркетплейса.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
4 ч.