Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Сабақтың тақырыбы: Көмектес септік.
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Сабақтың тақырыбы: Көмектес септік.

библиотека
материалов

Қысқа мерзімді сабақ жоспар


Пән мұғалімі: Ұ.М.Алдамуратова. Пәні: қазақ тілі. Сыныбы: 4 «Ә» Күні: 18. 03.2015


Сабақтың тақырыбы:

Көмектес септік.

Сабақтың мақсаты:

Көмектес септік туралы толық мәлімет беру. Жаттығулар орындата отырып,сауатты жазуға үйрету, білім деңгейлерін арттыру, тіл байлықтарын дамыту, сөздік қорын байыту, сыни тұрғыдан ойлана білуге үйрету. Өткен тақырыптар бойынша білімдерін жинақтап бекіту.

Оқып үйренудің нәтижесі:

Көмектес септікті өз деңгейінде меңгереді. Сауатты жаза алады, шығармашылық қабілеттері дамиды. Жаңа тақырып бойынша білімдерін жинақтап жеті септікті қайталайды.


Оқуда қолданылатын

әдіс-тәсілдер


Блум таксономиясы,Миға шабуыл.Зымыран сұрақтар.Сын тұрғысынан ойлату. Балық әдісі.Сенім ағашы.

Модульдің қолданылуы

  1. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлау, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, оқытуды басқару және көшбасшылық.

Барлық оқушыларды

сабаққа тарту жұмысы

Ынтымақтастық атмосферасын құру,жақсы тілектер жауады. СТО тапсырмалары, жеке жұмыс,Әлқисса биін билету.

Қолданған бағалау түрі

Өзін-өзі бағалау,жиынтық бағалау.

Негізгі дереккөздер

Оқу құралдары, оқулық,АКТ.

Сабақ барысында мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

Кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Әдіс-тәсілдер

Кіріспе бөлімі (10 минут)


Білім.

1. Сергіту сәті (3мин).Көтеріңкі көңіл күй.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

2. Кері байланыс (5 мин).Миға шабуыл жасап,сұрақтар қоя отырып, үй тапсырмасын пысықтау,жаттығуды оқытып,талдату.


Шаттық шеңберін құрып, сәлемдеседі, сергіту сәтін істейді,бір-біріне жақсы тілектерін білдіреді.


Сұрақтарға жауап береді, ережелерді айтады,септіктер туралы білімдері артады.




ОүБ


1


«Көтеріңкі

көңіл күй»


«Санау»


«Зымыран сұрақтар»

Жаңа материалдың таныстыры-

лымы.

Түсіну.

1.«Зымыран сұрақтар» (3мин).

2. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырып, жаңа тақырыпты түсіндіру.Қазақ тілінде жеті септік бар.Атау,ілік,барыс,табыс,жатыс,

шығыс,көмектес септігі.

Сұрақтарға жауап береді.


Сабақтың тақырыбын табады, мақсатын түсінеді, жаңа сабақ туралы мәліметтерді, өз ойларын айтады.Көмектес септігінің сұрақтары: кіммен?немен?.Жалғаулары:-мен,-бен,-пен.Мысалы:әнімен,Мұратпен.




Мадақтау «Басбармақ»




Интернет

ресурстар

Жаңа материалды қолдану

(17 мин)


Оқулықпен жұмыс жүргізу.


Дәптермен жұмыс.

Сауатты жазуға дағдыландыру.

Қолдану.1-жаттығу.Сөйлемдерді көшіріп жазып,көмектес септік жалғаулы сөздерді тауып,сұрақ қояды.

Аңдармен,жұдырықпен,аяқпен,қолмен,

әуенмен,гимнастикамен.

Жалғауларын ажыратады.

Мадақтау

Жұптық

жұмыс

2-жаттығу.

Көмектес септіктегі сөздері

бар тіркестерді тауып,сөйлем құрастырып жазыңдар.

Ауыз қуысын үнемі тіс щеткамен тазарту қажет.Арман суретті қарындашпен салды.Ақсақалдармен сәлемдесу адамгершілікке жатады.Ұшақпен ұшып барамыз.



Топтық жұмыс

Талдау.3-жаттығу.

Мәтінді мәнерлеп

оқып шығады, көмектес септіктегі сөздерді теріп жазып,түбірі мен қосымшасына ажыратады.

Әні-мен,Әміре-мен,жол-мен,пойыз-бен,екпін-мен,даусы-мен.

4 -жаттығу бойынша шығармашылықпен айналысады.Сыни тұрғыдан ойлана отырып,сөйлем құрап жазады.



« Кім шапшаң?

Жеке жұмыс

Қорытынды

(5 мин)

Синтез (жинақтау, жүйелеу,білімдерін саралау,сабақты пысықтау.

Сұрақтарға жауап береді.Бүгінгі сабақтан не ұққандары жайында өз ойларымен бөліседі.

Өзін-өзі

бағалау

Балық әдісі слайд.

Үйге тапсырма (1 мин)

5-жаттығуды жазып,ережелерді жаттап келу.

Үй тапсырмасын біледі, күнделіктеріне жазып алады.


слайд

Бағалау (2 мин)

Бағалау. Жауап берулеріне қарай,дұрыс жауаптарына баға қою.


Ұпай санын есептейді, өзін-өзі бағалайды

Жиынтық бағалау

Бағалау парақшала-ры.

Рефлексия(2мин)

(кері байланыс)

Сенім ағашын пайдалану.

Сенім ағашы арқылы өзінің бүгінгі сабақтан алған көңіл-күйлерін жазады.

кері байланыс

Ағаш бейнелен-ген плакат.


Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 14.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров124
Номер материала ДВ-452623
Получить свидетельство о публикации