Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Иностранные языки / Конспекты / Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық

Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық

  • Иностранные языки

Поделитесь материалом с коллегами:


Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық

Сабақтың мақсаты:

Міндеттері :

  • өз бетімен жұмыстарын жүргізу арқылы білімдерін жетілдіру

  • сыни тұрғыдан ойлау қабілетін арттыру арқылы оқушының болашақта әртүрлі жағдаяттарда, әртүрлі қоғамдық ортада өзін-өзі көрсете білуге бейімдеу;

  • оқушының қызығушылық ынтасын дамыту

Күтілетін нәтиже:

  • Оқушының ізденушілік, зерттеушілік және шығармашылық деңгейі бір дәрежеде қалыптасады;

  • Оқушы мұғалім әрекетінің әсерін толық сезінеді және бағыт-бағдарды басшылыққа алып, жүзеге асырады;


Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: мәнерлеп оқу, ауызша сөйлеу, тыңдап түсіну, жазу, екеуара сөйлеу, сұрақ-жауап жұмысы, қызығушылықты ояту.

Сабақтың көрнекілігі: : сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, жазба

жұмыстары,тексеру,көрнекілік әдісі, слайд, интерактивтік тақта.

Негізгі әдіс: ізденіс

Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру кезеңі. Мотивациялық-қозғаушы.

-Армысың, Аспан-ата!

Армысың, Жер-ана!

Армысың, алтын Күн!

Күліп атты таң бүгін!

Қайырлы таң, балалар!

Қайырлы таң, қонақтар!

Бәріміз бірге қуанайық,

Бәріміз дос болайық!

- Сабақты бастар алдында, бір-бірімізге, көңілдерімізді көтеру үшін жақсы тілектер  айтайық.


1 кезең. Бағдарлау – мотивациялық кезең

Жұмбақты шешіңіз.

Жолбарыстан аумайды,
Тышқандарды аулайды мысық



Шықпайды үйден,
Тоны жібектен.
Күндіз ұйықтайды,
Түнде дамыл таппайды.
Аңға барады,
Сол аңды үйден табады. Мысық

hello_html_m15894756.jpg


Үй артында шоңқайма,
Буы шығып тұрмай ма?
Салпаң құлақ келед деп,
Қорқа-қорқа тұрмай ма?!  Күшік

hello_html_41ad1b88.jpg


Жұмбақтарда не туралы айтылған?


II. Жаңа сабақ.

- Балалар, бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы «Күшік пен ит» деп аталады.

Әңгімелесу; қандай үй жануарлары бар?


-Дәптерлеріңізді ашып бүгінгі күнді,тақырыпты жазып қойыңдар.


- Ал енді тақтаға қараймыз. Жаңа сөздермен танысамыз. слайд


  • Үйшік – конура

  • Айбат шегу – хорохориться

  • Ала – пестрый, пятнистый

  • Қаңқ ете қалды – взвизгнул

  • Үру – лаять

  • Ұру – бить

  • Ағаш түбі – подножье дерева

  • Топ ете түсті – неожиданно упало

  • Қарғып түсу – спрыгнул

  • Кумайтын болды – не стал гоняться


Сөздермен жұмыс

  1. Ал енді естеріңде қалған сөздерді қағаз бетіне жазып беріңдер.

2.Осы сөздермен сөз тіркес немесе сөйлем құрастырамыз, сөздерге синоним, омоним немесе антоним табу керек.


2 кезең. Операциялық – орындаушылық кезең.



  1. Мәтінмен жұмыс.

Күшік пен мысық


Мәтінді бөлшектерге бөлу ойыны: 1 топ – кіріспе, 2 топ- негізгі бөлім, 3 топ- қорытынды жасайды


  1. Тақтамен жұмыс.


Тақтадағы тапсырмаларды орындау: слайд

Сөйлемдерді толықтыр:

Мысық қашып алма ағашқа --------------------

Күшік мысыққа қарап -----------------------------

Мысық та оған айбат -------------------------------

Сол кезде ------------- ағаштан қарғып түсті.



  1. Суретпен жұмыс слайд

Салыстыру

hello_html_m787c79b6.jpghello_html_10d4a2e0.jpg



  1. Екі оқушы ит пен мысыққа арналған ескерткіштер туралы айтып берді

hello_html_m6a40e406.jpghello_html_m1b9be08f.jpg


  1. Сергіту сәті

hello_html_704dfe9b.jpg


  1. Коллаж жасау және оны қорғау.

hello_html_1480f884.jpg



ІІІ кезең. Рефлексиялық – бағалау

Сабақ қорытындысы. 

Бес жолды өлең


1 топ Ит туралы 2 топ мысық туралы



Өз-өздерін бағалау







Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 02.02.2016
Раздел Иностранные языки
Подраздел Конспекты
Просмотров84
Номер материала ДВ-408824
Получить свидетельство о публикации