423192
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5 480 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1 400 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 60%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до 28 февраля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Сабақтың тақырыбы: "Сағат. Минут". 2 класс

Сабақтың тақырыбы: "Сағат. Минут". 2 класс

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

hello_html_m24493fbe.gifhello_html_3b4d38b7.gifhello_html_m57f289d2.gifhello_html_22d11a9a.gifhello_html_4c0d01e6.gifhello_html_7faf01d8.gifhello_html_6b568f7a.gifhello_html_m6a546234.gifМатематика 2-сынып 

Өткізілетін күні: _____________
Сабақтың тақырыбы:
Сағат. Минут
Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік. Уақыт өлшемдерімен таныстыру, сағат, минут жайлы түсінік беру;

2. Дамытушылық. Оқушылардың ойлау, есте сақтау кабілетін дамыту;

3. Тәрбиелік. Уақытты тиімді пайдалануға тәрбиелеу.

Көрнекілігі: сағат, сағаттың моделі, карточкалар. 
Әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру, іздену.

Түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың барысы: 
І.Ұйымдастыру кезеңі.

1.Психологиялық дайындық

- Балалар, кәне бәріміз бір шеңберге тұрып бір-бірімізге бүгінгі күнге сәттілік тілейік.(2мин) 

2.Сабаққа дайындық. Дәптерге күннің ретін жазу.

ІІ.Тірек білімдерін жетілдіру
Кәнекей балалар, «Кім жылдам?» атты ойын ойнайық.(10мин.) 
Карточкада есептер, кім жылдам шығарады. 

(10+20)-5 (80-30)+6 10+(60-30) 80-(30+20) 
12-(9+1) 100-(50+20) 70-(20+10) (50+20)-5 

60+(10-5) (76-6)+8 (80-30)+6 80-(20+60) 
90-(10+60) (54-4)+40 10+(30+30) (30-10)-5 

ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру.(10мин) 
Суретпен жұмыс. №1 тапсырма,ауызша

Бекзаттың іс-әрекетін анықта.(Бекзаттың күн тәртібі).

- Балалар, сендер қай уақытта мектептке келесіңдер?

  • Ата-аналар қандай құралға қарайды сендер мектепке қалмау үшін?

  • Дұрыс сағатқа.

  • Ендеше біздің сабағымыздың тақырыбы: «Сағат.Минут.» 

  • Сағаттың қандай тілдері бар?

  • Олар қалай аталады? (сағат,минут,секунд)

  • Олардың қандай айырмашылығы бар?

  • Олар қалай орналасуы мүмкін?

Сағаттың минуттік тілі он екіден он екіге дейін бір айналып келгенде бір сағат өтеді. Әр көршілес екі санның арасы бес минут. Сонымен бір толық айналым өткенде алпыс минут өтеді яғни бір сағат өтеді. 
Сонда бір сағатта алпыс минут.

1сағ. =60 мин. (дәптерге жазғызу)
C:\Documents and Settings\Darken_90@mail.ru\Мои документы\Downloads\template.GIF

Сағаттарда рим цифрын жиі қолданады. 
І ІІ ІІІ ІҮ Ү ҮІ ҮІІ ҮІІІ ІХ Х ХІ ХІІ (дәптерге жазғызу)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 

C:\Documents and Settings\Darken_90@mail.ru\Мои документы\Downloads\633574.jpg І -1, ІІ – 2, ІІІ – 2 т.с.с.

ІҮ. Жаңа тақырыпты пысықтау.(20мин) 
- Ал балалар, сендер енді сағатпен таныстыңдар, кәне мына суреттегі сағаттарға қарап айтыңдаршы сағат неше болып тұр? (оқулықтағы сурет бойынша,ауызша)

Балалар жауап береді. C:\Documents and Settings\Darken_90@mail.ru\Мои документы\Downloads\clock9.gif
Ү. Оқулықпен жұмыс. (Дәптерге жазғызу)

  • Кәне, балалар оқулықтың 80 бетін ашайық, №3 тапсырманы оқиық. Қараңдаршы Берік,Жазира,Шынар қанша уақыт жұмсапты үй тапсырмасын орындауға?

    Оқушы

    Басталуы

    Аяқталуы

    Берік

    10.00

    10.45

    Жазира

    9.00

    9.50

    Шынар

    9.50

    10.30

  • Дұрыс айтасыңдар: Берік үй тапсырмасын орындауға 45 минут ,Жазира 50 минут,Шынар 40 минут жұмсапты. Ал сендер қанша уақыт үй тапсырмасын орындайсыңдар? 
    Тақтада №4 тапсырманы орындау.

Тақтаға қолын көтерген балаларды шығарып тапсырманы орындату.Қалғандары дәптерге орындайды.
Сағатпен,сағат және минутпен өрнекте.

1 сағ 20 мин =80 мин 1 сағ 40 мин =100 мин

90 мин =1 сағ 30 мин 1 сағ 30 мин =90 мин

1 сағ 10 мин =70 мин 70 мин 1сағ =10 мин

Сергіту сәті.

6 Логикалық тапсырма. Кесте толтыру.

Егер асхана мәзірінде бірінші тамақтың 3 түрі, екінші тамақтың 5 түрі бар болса, түскі асты таңдаудың неше нұсқасы болуы мүмкін? Бірінші тамақты әр түсті үшбұрыштармен, ал екінші тамақты әр түсті

дөңгелектермен белгілеп,кесте құрастыр және оны толтыр.

- 1 тамақ

- 2 тамақ


1 тамақ

қыз

қыз

қыз

қыз

қыз

жас

жас

жас

жас

жас

көк

көк

көк

көк

көк

2 тамақ

қыз

жас

көк

сар

күлг

қыз

жас

көк

сар

күлг

қыз

жас

көк

сар

күл


Жауабы: 15 нұсқасы болуы мүмкін.

ҮІ.Қорытындылау: (1мин)

  • Сонымен біз бүгін қандай тақырыппен таныстық?

  • Бір сағатта неше минут(60 минут), әр көршілес санның арасы неше минут?(5 минут) 

ҮІІ. Үйге тапсырма беру, бағалау (2мин):

Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалау.

Үйге: №5 тапсырма 81бет

Теңдіктер тура болатындай жақша қой.





















1 сағатта 60 минут



C:\Documents and Settings\Darken_90@mail.ru\Мои документы\Downloads\template.GIF



Сағаттарда рим цифрын жиі қолданады. 
І ІІ ІІІ ІҮ Ү ҮІ ҮІІ ҮІІІ ІХ Х ХІ ХІІ 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12



C:\Documents and Settings\Darken_90@mail.ru\Мои документы\Downloads\633574.jpg



Әр балаға 2 мысалдан беріп, тексеріп шығасын.

(10+20)-5 (80-30)+6 10+(60-30) 80-(30+20) 
12-(9+1) 100-(50+20) 70-(20+10) (50+20)-5 

60+(10-5) (76-6)+8 (80-30)+6 80-(20+60) 
90-(10+60) (54-4)+40 10+(30+30) (30-10)-5 



(10+20)-5 (80-30)+6 10+(60-30) 80-(30+20) 
12-(9+1) 100-(50+20) 70-(20+10) (50+20)-5 

60+(10-5) (76-6)+8 (80-30)+6 80-(20+60) 
90-(10+60) (54-4)+40 10+(30+30) (30-10)-5 




(10+20)-5 (80-30)+6 10+(60-30) 80-(30+20) 
12-(9+1) 100-(50+20) 70-(20+10) (50+20)-5 

60+(10-5) (76-6)+8 (80-30)+6 80-(20+60) 
90-(10+60) (54-4)+40 10+(30+30) (30-10)-5 



C:\Documents and Settings\Darken_90@mail.ru\Мои документы\Downloads\clock9.gif
