1487461
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
ИнфоурокНачальные классыКонспектыСабақтың тақырыбы: "Сағаттар". 3сынып

Сабақтың тақырыбы: "Сағаттар". 3сынып

библиотека
материалов

Қазақ тілі : 3 сынып

Сабақтың тақырыбы: Сағаттар

Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік. Тақырып көлеміндегі лексикалық бірліктерді меңгертіп, сөйлесім әрекеттері негізінде байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Көрнекілік арқылы сағат түрлерімен таныстыру.

2.Тәрбиелік. Оқушыларды өз бетімен білім жинақтауға үйрету. Өз уақытын тиімді, әрі саналы пайдалануға тәрбиелеу. Әдепті түрде уақыт сұрауды үйрету.

3.Дамытушылық. Тақырып бойынша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту және сөздік қорын байыту. Жаңа тақырып арқылы қызығушылығын ояту.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу,

Көрнекілік: плакат, суреттер, үлестірмелі материал

Сабақтың жұмыс түрлері: жұптық жұмыс, жеке жұмыс

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

1.Оқушылармен әңгімелесу,түгелдеу.

2.Сабақтың мақсатын,барысын айту.

ІІ. Үй жұмысын тексеру кезеңі.

ІІІ. Жаңа сабақ

1. Тіл дамыту сәті.

Сұрақ-жауап әдісі арқылы «Күз» жыл мезгілі туралы оқушылармен сұхбаттасу жүргізу;

- Қазір қандай жыл мезгілі? - Қазір күз жыл мезгілі.

- Күз айлары қандай? – қыркүйек, қазан, қараша

- Күзде күн қандай болады? – Күзде күн суық болады

- Күзде не жауады? – Жаңбыр жауады.

- Күзде не піседі? – Көкөністер, жемістер піседі.

2. Сөздік жұмысы:

- мұғалім мәнерлеп оқиды;

- оқушылар дайстап қайталайды;

- тізбектеп оқиды;

- әртүрлі әдіс-тәсілдер арқылы жаңа сөздерді пысықтау;

қабырға сағаты – настенные часы

қол сағаты – ручные часы

қалта сағаты – карманные часы

үстел сағаты – настольные часы

Тапсырмалармен жұмыс:

1-тапсырма. Сурет бойынша сағат түрлерін еске сақтау мақсатында оқылым, тыңдалым, айтылым әрекеттерінен кейін жазылым әрекетімен жұмысты бастау. Тапсырмада берілген мәтін бойынша әр оқушыға жеке-жеке тапсырма ұсыну. Өзі үйіндегі сағат туралы айтуға дағдыландыру. Тапсырманы жазбаша орындауымен жалғастырып бекіту.

Мәтін бойынша жұмыс

Біздің үйде әр түрлі сағаттар бар. Қабырғада қабырға сағаты ілулі тұр. Әкемнің үстелінде үстел сағаты бар. Апамның қалта сағаты бар. Анамның қол сағаты бар.

- мәтінді мәнерлеп оқу;

- мәтіннің мазмұнын ашу, аудару;

- мәтін бойынша грамматикалық тапсырма беру (тәуелдік жалғауы бар сөздерді анықтау);

2-тапсырма. Қисынды ойлау қабілетіне берілген жұмбақпен ұжымдық және жеке жұмыс өткізу. Айтылым әрекетін жандандырып, оқушылардың есте сақтау қабілетін бақылау.


Жұмбақ


Бір ағашта 12 ұя, 30 жұмыртқа бар.

(жыл, ай, күн)


3-тапсырма. «Сөйлем құрап үйрен» айдарымен берілген тапсырманы жұптық жұмыс жұмыс түрінде орындату. Әр оқушыға өз заттары мен істелген ісі туралы айтқызу. сыныптағы оқушылардың барлығын тақырып бойыншап сөйлету. Тапсырманы жазылым әрекетіне ұштастыру.

Сергіту сәті кезеңі.

4-тапсырма. Оқушылардың қисынды ойлау мен аудармашылық қабілеттеріне берілген тапсырманы жеке жұмыс ретінде орындау.

Қосымша тапсырма. Аударма диктантын алу

- мұғалім орыс тілінде оқиды, оқушылар қазақ тілінде оқиды:

настенные часы, карманные часы, один год, три недели, наручные часы, настольные часы, два месяца, четыре дня.

5-тапсырма. Диалогпен жұмыс істеу. Жұмысты жұптық жұмыс ретінде орындау көп нәтиже береді.

6-тапсырма. «Сөйлеп үйрен» айдарымен берілген тапсырманы циферблат арқылы

орындап, жазылым әрекетіне ұштастыру.

ІІІ Сабақты бекіту. Рефлексия.

- Бүгін біз не өттік, не білдік, қандай сөздерімен таныстық?

Оқушылардың білімін бағалау.

Үй тапсырмасын беру: жаңа сөздерді жаттау.

Қоштасу кезеңі.











сөздік

қабырға сағаты – настенные часы

қол сағаты – ручные часы

қалта сағаты – карманные часы

үстел сағаты – настольные часы



Мәтін бойынша жұмыс

- мәтінді мәнерлеп оқу;

- мәтіннің мазмұнын ашу, аудару;

- мәтін бойынша грамматикалық тапсырма беру (тәуелдік жалғауы бар сөздерді анықтау);


Біздің үйде әр түрлі сағаттар бар. Қабырғада қабырға сағаты ілулі тұр. Әкемнің үстелінде үстел сағаты бар. Апамның қалта сағаты бар. Анамның қол сағаты бар.




Жұмбақ


Бір ағашта 12 ұя, 30 жұмыртқа бар.



сөздік

қабырға сағаты – настенные часы

қол сағаты – ручные часы

қалта сағаты – карманные часы

үстел сағаты – настольные часы



Мәтін бойынша жұмыс

- мәтінді мәнерлеп оқу;

- мәтіннің мазмұнын ашу, аудару;

- мәтін бойынша грамматикалық тапсырма беру (тәуелдік жалғауы бар сөздерді анықтау);


Біздің үйде әр түрлі сағаттар бар. Қабырғада қабырға сағаты ілулі тұр. Әкемнің үстелінде үстел сағаты бар. Апамның қалта сағаты бар. Анамның қол сағаты бар.


Жұмбақ


Бір ағашта 12 ұя, 30 жұмыртқа бар.






















































































сөздік


сағат – часы

уақыт –время

қанша? неше? – сколько?


10 минут қалды - осталось 10 минут.

екіден 5 минут кетті – 5 минут




сөздік


сағат – часы

уақыт –время

қанша? неше? – сколько?


10 минут қалды - осталось 10 минут.

екіден 5 минут кетті – 5 минут


сөздік


сағат – часы

уақыт –время

қанша? неше? – сколько?


10 минут қалды - осталось 10 минут.

екіден 5 минут кетті – 5 минут




сөздік


сағат – часы

уақыт –время

қанша? неше? – сколько?


10 минут қалды - осталось 10 минут.

екіден 5 минут кетті – 5 минут










































































































Қазақ тілі : 3 сынып

Сабақтың тақырыбы: Ана туралы жыр.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды мәтінмен, мазмұнымен таныстыра отырып, негізгі ойды ұғындыру. Ана сөзінің мазмұны мен идеясын ашу.

Оқушылардың сын тұрғынан ойлауын дамыту, шығармашылықпен жұмыс істеуге өз ойларын тұжырымдап, жеке, топта жұмыс жасау. Көп ізденуге, дәлелді сөйлей білуге үйрету.

Ананы жақсы көріп сыйлауға, құрметтеп аялауға тәрбиелеу. Ата-ананы, үлкенді сыйлауға, жақсы көруге баулу.

Сабақтың түрі:

1) Дамытушылық сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сын тұрғысынан ойлауын дамыту технологиясы.

топтау стратегиясы.

2. Түртіп алу стратегиясы.

3. Бес жолды өлең.

4. Эссе жазу.

Сабақ жоспары:

1) Психологиялық дайындық.

2) Үй тапсырмасын тексеру.

3) Ой-ашар. Жаңа сабақ.

4) Ой қозғау.

- Мәтінді оқу.

- Өзіндік жұмыс.

- Түртіп алу жүйесі.

5) Ой толғаныс.

- Бес жолды өлең.

- Эссе жазу.

6) Анаға тілек тренингі.

Сабақты қорытындылау.

Үйге тапсырма.

Бағалау.


























Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік. Жаңа тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру.Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу. Тәжірибелік тапсырмалар арқылы тәуелдік жалғау грамматикалық тақырыпты меңгеру.

2.Тәрбиелік. Оқушыларды достыққа баулу. Бірлік, татулық сезімдерін қалыптастыру. Ұйымшылдықты тәрбиелеу.

3.Дамытушылық. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту. Сөздік қорын дамыту.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу,

Сабақтың жұмыс түрлері: сөздік жұмысы, өздік жұмыс, жұптық жұмыс, диалог түрі.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

1.Оқушылармен әңгімелесу,түгелдеу.

2.Сабақтың мақсатын,барысын айту.

ІІ. Үй жұмысын тексеру кезеңі.

ІІІ. Жаңа сабақ

1. Тіл дамыту сәті.

Сұрақ-жауап әдісі арқылы «Күз» жыл мезгілі туралы оқушылармен сұхбаттасу жүргізу;

- Қазір қандай жыл мезгілі? - Қазір күз жыл мезгілі.

- Күз айлары қандай? – қыркүйек, қазан, қараша

- Күзде күн қандай болады? – Күзде күн суық болады

1. Жаңа сабақ.

Сөздік жұмысы. Жаңа сөздермен таныстыру. Әр түрлі әдіс-тәсілдер арқылы жаңа сөздерді пысықтау.

достық – дружба

дос – друг

шын дос – настоящий друг

сенімді дос – верный друг

- мұғалім мәнерлеп оқиды;

- оқушылар дауыстап қайталайды;

- оқушылар тізбектеп оқиды;

- оқушылар сөздік дәптерлерге жаңа сөздерді жазады;

2. Жаңа тақырып.























Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов
Labirint.ru - ваш проводник по лабиринту книг