Инфоурок Другое КонспектыСабақтың тақырыбы: Сан есімді қайталау

Сабақтың тақырыбы: Сан есімді қайталау

Скачать материал

Пән мұғалімі: Маратбекқызы Ақерке

Пәні: Қазақ тілі

Сыныбы: 6 г

Тақырыбы: Сан есімді қайталау

Мақсаты:

а) Білімділігі: Оқушылардың сан есім сөз табынан алған білімдерін жинақтау, тиянақтау, жүйелеп қорыту, теориялық білімдерін тәжірибемен ұштастыру.

ә) Дамытушылығы: Оқушының шығармашылық қабілетін дамыту, ойын түрлері арқылы ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру, ө ойын жеткізуге үйрету, ойлау қабілеттерін арттыру.

б) Тәрбиелілігі: Оқушыларды адамгершілікке,  әдептілікке,шапшаңдыққа тәрбиелеу, мәтіндер арқылы ұлттық салт-дәстүрлерімізді қадірлеуге, киелі сандардың қасиетін білуге тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Өткен материалдарды қайталау

Сабақтың түрі: сайыс сабақ

Әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырмалар,мақал жауап т.б

Көрнекілігі: слайд, оқулық, мақал-мәтелдер кітабы

Сабақтың барысы     

Ι. Ұйымдастыру кезеңі

а) оқушылармен сәлемдесу

ә)оқушыларды түгендеу

б)оқушы назарын сабаққа аудару

ΙΙ. Үй тапсырмасын сұрау

   Пысықтау сұрақтары

1) Сан есімнің мағыналық түрлері

2) Реттік сан есімдер араб цифрларымен берілгенде жазылуында қандай ерекшеліктер болады?

3) Күн,жыл аттарын араб цифрымен берілгенде қалай жазылады?

4)Есептік сан есімдерге -ау,-еу жұрнақтары жалғанда қандай өзгеріс болады?

"Білгенге маржан" ойыны

1. Сан есімдер дегеніміз не?

2. Дара сан есім дегеніміз не?

3.Күрделі сан есімге мысал келтір

4.Есептік сан есімнің сұрақтары қандай?

5.Болжалдық сан есім жасайтын жұрнақтар?

6. Шығыс септік жалғауы арқылы жасалатын сан есім

"ПОЛИГЛОТ "ойыны

Мақал-мәтел құрамындағы түйіріліп айтылған сан есімді тауып, ағылшын тілдерінде айту  шарт.

1.______атасын білмеген жетесіз.(жеті)

2.Қызға ____ үйден тию.(қырық)

3._____ жасар бала алыстан келсе

Алпыстағы қария сәлем береді.(алпыс)

4.Білекті бірді жығады,білімді_____жығар(мыңды)

5.Ел құлағы____(елу)

6.Ер қаруы ____(бес)

183-жаттығу.

Дара және күрделі сан есімдерді бір бағанға бөліп жаз

Дара са есім                                   Күрделі

  Отыз                                        жетпіс жеті

Шығармашылық жұмыс

Сөйлемді дұрыс құрастыруға байланысты тапсырма беріледі,ішінен сан есімді тауып, талдау

1. Жүгері, екі сантиметрден,күн сайын, отырады ұзарып

2.Кіріседі,жеті-сегіз,аптадан, шапшаң кейін өсуге

3. Наурыз, бір мың тоғыз жүз қырық үшінші жылдың айы

4. Бірінші, ғарышкер .елінің, қазақ Тоқтар Әубәкіров білеміз, бәріміз

5. Жылқысы,жиырма-отыздай,қойы,екі-үш, сауын сиыры,жиырмаға тарта бар

188-жаттығу.

Берілген дара және күрделі сан есімдерді қатыстырып, сөз тіркесін құрап жазыңдар.

Үлгі: жиырма тонна астық, үш жүз елу жылқы,жиырма,үш жүз елу, он екі, тоқсан,жетпіс,сегіз жүз, он жеті,бес жүз тоқсан.

IV.Қорыту.

Бәйге сұрақтар арқылы қорыту.

V.Үйге тапсырма

Сан есімдерді қатыстырып "Қонақта"тақырыбында шағын мәтін құрау.

VI. Оқушылардың білімін бағалау.

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сабақтың тақырыбы: Сан есімді қайталау"

Настоящий материал опубликован пользователем Нурпеисов Каржаубай Шынпеисов. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт

Скачать материал
    • 02.02.2015 699
    • DOCX 16 кбайт
    • Оцените материал:
  • Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.

    Удалить материал
  • Автор материала

    Нурпеисов Каржаубай Шынпеисов
    Нурпеисов Каржаубай Шынпеисов

    учитель технологии

    • На сайте: 10 лет и 1 месяц
    • Подписчики: 0
    • Всего просмотров: 33204
    • Всего материалов: 22

    Об авторе

    Искакова Айкерим Жумагазиевна, учитель информатики Работаю в школе № 6. Серьёзное внимание уделяю тем технологиям обучения, которые развивают личность ученика. Стремлюсь к тому, чтобы больше моих учеников стали яркими индивидуальностями."Ученик-это не сосуд, который нужно наполнить, а факел, который нужно зажечь"!" "Если ученик в школе не научился ничего творить, то в жизни он всегда будет только подражать"

Символизм в "Господине из Сан-Франциско" И. А. Бунина

Файл будет скачан в форматах:

  • png
  • pptx
1832
14
04.05.2022
«Инфоурок»

Материал разработан автором:

Хамова Виктория Николаевна

репетитор

В схеме отражены основные символы в рассказе "Господин из Сан-Франциско", показана их взаимосвязь. Материал подойдет для уроков по этой теме. Готовый материал, который можно использовать на уроке, посвященном обсуждению рассказа.

Краткое описание методической разработки

В схеме отражены основные символы в рассказе "Господин из Сан-Франциско", показана их взаимосвязь. Материал подойдет для уроков по этой теме. Готовый материал, который можно использовать на уроке, посвященном обсуждению рассказа. 

Смотреть ещё 5 584 курса

Методические разработки к Вашему уроку:

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
