Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Сабақтың тақырыбы: Санның үлесін және үлесі бойынша санды табуға берілген есептер

Сабақтың тақырыбы: Санның үлесін және үлесі бойынша санды табуға берілген есептер



Осталось всего 2 дня приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Санның үлесін және үлесі бойынша санды табуға берілген есептер

Мақсаты: санның үлесін табуға есептер шығару, үлесі бойынша санды табуды кесіндіні мысалға ала отырып түсіндіру;қалдықтың бөлгіштен кем болатындығын қателерді түзету арқылы ұғындыру; амалдардың орындалу ретін пысықтау; өзін өзі бағалауға және көшбасшылыққа баулу.

Құрал-жабдықтар: проектор, таратпа  дидактикалық материалдар.

Пайдаланылған қосымша материалдар: цифрлы білім ресурстары, математикалық тренажерлар.

 

Сабақтың барысы:

  1. Ой ширату

«Математика миды шынықтырады» деген тұжырым жасап, олай болса, сабағымызды ой ширатудан бастайық деп тренажер тапсырмаларын орындаймыз.  Көбейту кестесі мен амалдардың орындалу ретін пысықтау

  1. Жаңа ұғым Үлесі бойынша санды табу

  • Кесіндіні мысалға ала отырып түсіндіру

Мысалы, кесіндінің   бөлігі 2 см болса, кесіндінің жалпы ұзындығы қанша деген сұрақ қойылады. Қалай табу керектігі түсіндіріледі.

2 : 1  5  10 см     Демек, кесінді  10 см қорытынды жасалады.

  • Уақыт шамаларын мысалға ала отырып, үлесі бойынша санды табу арқылы түсіндіру

Мысалы, тәуліктің жартысы 30 мин болса, бүтін тәулік нешеге тең?

Сәуле жаттығу жазуға  6 минут жұмсады. Бұл сағаттың   бөлігіне тең. Бір сағатты табу үшін   6 : 1  10  60 мин

  1. Оқулықтағы есептер № 1

а)   Сабақ – 45 мин    Есепке —       Қайталауға —    Теңдеу —

45 : 3 45 : 5                  45 : 9

ә)     Үй тапсырмасы — 60 мин

Дүниетану —

Математика —        60 мин

Қазақ тілі —

60 : 6  1  10 мин (Д)        60 : 3  1 20 мин (М)    60 – 10 – 20

загрузка...

 

  1. Қалдықпен бөлу туралы білімін жетілдіре түсу

Қайсысы дұрыс, қайсысы бұрыс?

  • Қалдық бөлгіштен кем болуы керек. +

  • Қалдық бөлгіштен артық болады. –

 

Амалдардың орындалу реті дұрыс па?

 

2     1     3     5     4     6

 

  1. Ал енді, балалар,  өздік жұмыс жасайтын уақыт та келіп жетті. Сары конвертте алтын тапсырмалар, ал көк  конвертте  күміс тапсырмалар , қызыл конвертте қола тапсырмалар бар. Олай болса, әр оқушы қалаған тапсырмасын орындай алады. Іске сәт, балалар!

Деңгейлік тапсырмалар

«Алтын» тапсырма

1.      Қалдықпен бөлуді орында, тексер:

2.

3.      Аю бір жылдың    бөлігін ұйқымен өткізді. Сонда аю неше ай ұйқыда болды?  Есептеп шығар.

 


«Қола» тапсырма

1.     Теңдеулерді шеш:

2.    

3.     Берілген фигураның боялған, боялмаған бөліктерін бөлшек санмен жаз:

 


«Күміс» тапсырма

4.      Берілген фигураның боялған, боялмаған

бөліктерін бөлшек санмен жаз:

 

5.      Қалдықпен бөлуді орында, тексер:

 

6.

 


«Күміс» тапсырма

1.      Берілген фигураның боялған, боялмаған

бөліктерін бөлшек санмен жаз:

 

2.      Қалдықпен бөлуді орында, тексер:

 

3.

 

 

 

  1. Бағалау парағындағы жинаған ұпайларын санайды. Сондай –ақ

«Алтын тапсырманы» түгел дұрыс орындаса алтын медаль иегері атанады, яғни білім чемпионы. Оларға қошемет көрсетіледі.





57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 18.08.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров63
Номер материала ДБ-159849
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх