5-сынып
Сабақтың тақырыбы: Сенің анаң қандай?
Сабақтың мақсаты: а)
Оқушыларға сын есімнің қандай сұрақтарға жауап беретінін айту, тақырыпқа
байланысты жаңа сөздерді дыбыстатау, диалогты мәнерлетіп оқыту, кестемен жұмыс
жүргізу, сын есімнің антонимдерін жазғызу, сұраққа жауап бергізу.
ә) Оқушылардың сын
есімнің қандай сұрақтарға жауап беретінін білу, тақырыпқа байланысты жаңа
сөздерді дұрыс дыбыстау, диалогты мәнерлеп оқу, кестемен дұрыс жұмыс жүргізу,
сын есімнің антонимдерін дұрыс жазу, есте сақтау,жазу, сұраққа нақты жауап
беру қабілеттерін арттыру.
б) Ата-анасын сүюге, анаға
деген махаббатының шексіз болуына, анасына үй шаруасына көмектесуге баулу.
Саб.түрі: аралас
Саб. әдісі:
әңгімелеу, сұрақ-жауап, жеке жұмыс
Саб.көрнекілігі:
слайдтар, суреттер
Пайд.әдебиет:
Т.Аяпова, П.Козлов
Сабақтың жоспары:
I. Ұйымдастыру кезеңі
II. Үй тапсырмасын
тексеру
III. Сенің анаң
қандай? (жаңа сабақ)
IV. Кестемен жұмыс.
V. Жазу жұмысы
VI. Бекіту
VII. Үйге тапсырма
VIII. Бағалау
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
1) сәлемдесу
2) кезекшімен әңгіме
- Good afternoon children!
- Who is on duty
today?
- Who is absent?
- What day is it
today?
- What date is it
today?
- What season is it
now?
- What is the
weather like today?
- Do you like
winter?
- What is your
home-task?
II. Үй тапсырмасын тексеру
1) First begin our
lesson with the warm up. Look at the board and listen.
Alloutte
Alloutte, little Aloutte
Alloutte play the game with
me
Put your finger on your nose,
on your nose, on the nose
Don’t forget Alloutte.
T - Cl T-P- P- P
2) Let us check up your
home-task.
Exercise 2,p57. The words.
Now children you’ll speak
about the dialog. Who wants speak?
P- P- P
3) Work with the pictures.
Ex 3,p 58
Берілген сөздерді әр
адамның киетін киіміне қарай, бөліп бекіту.
P- P- P
III.Сенің анаң қандай?
The aims of the lesson: to
develop pupils abilities in oral comprehension, to practice
pupils knowledge about the adjectives, to educate the fillings and love to their
mothers.
1)
Сөздермен жұмыс
Today
we’ll take the new words according to the dialog. They are:
beautiful [‘bju:tiful ] әдемі
nice[nais] тамаша, әдемі
handsome[haendsam]
tall[to:l]
ұзын, биік
short[ƒo:t]
қысқа
fat[fаеt] жуан,
семіз
think [‘Өiŋk]
ойлау
strict[strikt]
қатал
kind[ kaind] мейірімді
All
of you repeat after me in chorus.
T-Cl T-P P P
2)
Диалогпен жұмыс.
All
of you open your books at page 61 ex.2
Let’s
read one after one.
Exercise 6. Answer the
questions about Asel’s mother.
1. What’s her name?
2. How old is she?
3. Is she beautiful?
4. Is she thin?
5. Is she kind?
6. Is she tall?
IV. Кестемен жұмыс
Exercise 5,p 62. Yes or No
a. Asel’s mother’s name is
Alma.
|
Yes
|
b) She is tall
|
No
|
c) She is young
|
|
d) She is thin
|
|
e) She isn’t beautiful
|
|
f) She is strict
|
|
V. Жазу жұмысы.
Look
at ex.13 on page 63
Write
opposites of the following words.
1.bad-nice
2.kind-
strict
3.
fat- thin
4. tall-small
5. old-young
Have you finished the
exercise?
V.Бекіту.
Бүгін біз сабақта не
өттік? Сын есім қолданылуы, осы тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді дыбыстадық,
кестемен жұмыс жасадық, сұраққа жауап бердік, диалог оқыдық, аудардық.
VII. Үйге тапсырма
Write down your home-task
Exercise 2, page 61 read
and learn by heart, then the new words also learn by heart.
Thank you for your attention.
Good bye!
VIII. Бағалау