1041211
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокДругоеДругие методич. материалыСабақтың тақырыбы: "Тағамыңыз не?"

Сабақтың тақырыбы: "Тағамыңыз не?"

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

БЕКІТЕМІН: ___________

Оқу ісінің меңгерушісі: Бурабаева Г.


Сыныбы

7«б»

Уақыты

17.02.2015 жыл

Пәні

Кәсіптік бағдар негіздері «Аспаз»

Мұғалімі

Сабырова Арайлым

Сабақтың тақырыбы

Тағамыңыз не?

Сабақтың мақсаты

Адамға қажеттіліктің ең бастысы тағам екенін ұғындыру.

Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері

Оқушылардың аспаздық қабілеттерін тексеру, сыни көз қарасын,   интеллектуалдық  және сезімталдық  қасиеттерін дамыту.

Оқытудың нәтижелері

1. Тақырыпты түсінеді, талдайды

2. Тақырыпқа қосымша мәлімет қосады

3. Өмірмен байланыстыра отырып мысал келтіреді

4. Оқуға ынталанып, пәнге қызығушылығы оянады

Қамтылатын модульдер:


1-модуль: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл ( диалогтік оқыту, топқа бөлу)

2-модуль: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

3-модуль: Бағалау ( формативті)

7-модуль: Көшбасшылық

Көрнекіліктер

Интерактивті тақта, оқулық, үлестірме қағаздар

Қадамдар:



1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Топпен жұмыс.

3.Рефлексия

4.Бағалау

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

1. Топқа бөлу

2. Оқушының зейінін сабаққа аудару

3.Жаңа сабақты түсіндіру және оны практикамен ұштастыру

4.Тапсырмалар беру

1. топқа бөлінеді

2. Зейіндерін сабаққа аударады

3. Сабақтың мазмұнымен танысады және оны практикамен ұштастырады

4. Кері байланыс жасайды

Психологиялықдайындық

Бейне баян тамашалау

І кезең. Қызығушылықты ояту

Бейне баян көрсеу.

Бейнебаяннан не түсіндіңдер, не ұқтыңдар?

Олай болса бүгінгі жаңа сабағымыз тағам туралы болмақ. Сабағымызды бастамас бүрын топқа бөлініп алайық.

Оқушылар атайды. 1-топ: ақуыздар

2-топ: көмірсулар

3- топ: майлар


Мұғалім түсіндірмесі

Біздің тобымыздың аттары сабағымызға қандай қатысы бар, не сабепті олай атадық?

Оқушылар өздері жауап береді.


Оқулықпен жұмыс:


«Сиқырлы сұрақтар» әдісі

1. Адам тамақтану үшін нелерді пайдаланады?

2. Не үшін тамақтанамыз?

3. Тағамның энергиялық құндылғы неге байланысты?

4. Тағамдардың құрамында нелер кездеседі?

5. Уақытылы тамақтанбасаң қандай жағдайларға душар боласың?

6. Дұрыс тамақтанбау әсіресе қыз балаға неліктен зиян?



Топтық жұмыс.

1. Топ аты туралы не білесіз соны кестеге жазу.

    1. Жазғандарын оқытамын.

  1. Енді не білгің келеді соны кестеге жазу.

2.1. Мәтінмен жұмыс жасау

2.2. Постер арқылы қорғау

3. Сен не білдің?

3.1. Білгенін жазады. Бір баладан сұрау керек.

hello_html_m761f27a5.gif

Сергіту сәті

Тренинг «Кім екеніңді, сенің сүйікті тағамың айтар»

Қорытынды.

Бүгінгі сабақты қортындылау мақсатында тағамды қаншалықты бағалайтындығыныңды тест арқылы тексерем.

«Иә» немесе «жоқ» бағанына «белгі» қояды.

Рефлексия


Вазаға алма жинау.

Жасыл –ұнады, түсіндім

Қызыл - ұнады, орташа

Сары – сабақ ұнамады, түсінбедім

Бағалау

Бас бармақ арқылы бағалау.

Үй тапсырмасы




Краткое описание документа:

Сыныбы

7«б»

Уақыты

17.02.2015 жыл

Пәні

Кәсіптік бағдар негіздері «Аспаз»

Мұғалімі

Сабырова Арайлым

Сабақтың тақырыбы

Тағамыңыз не?

Сабақтың мақсаты

Адамға қажеттіліктің ең бастысы тағам екенін ұғындыру.

Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері

Оқушылардың аспаздық қабілеттерін тексеру, сыни көз қарасын, интеллектуалдық және сезімталдық қасиеттерін дамыту.

Оқытудың нәтижелері

1. Тақырыпты түсінеді, талдайды

2. Тақырыпқа қосымша мәлімет қосады

3. Өмірмен байланыстыра отырып мысал келтіреді

4. Оқуға ынталанып, пәнге қызығушылығы оянады

Қамтылатын модульдер:

1-модуль: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл ( диалогтік оқыту, топқа бөлу)

2-модуль: Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

3-модуль: Бағалау ( формативті)

7-модуль: Көшбасшылық

Көрнекіліктер

Интерактивті тақта, оқулық, үлестірме қағаздар

Қадамдар:

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Топпен жұмыс.

3.Рефлексия

4.Бағалау

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

1. Топқа бөлу

2. Оқушының зейінін сабаққа аудару

3.Жаңа сабақты түсіндіру және оны практикамен ұштастыру

4.Тапсырмалар беру

1. топқа бөлінеді

2. Зейіндерін сабаққа аударады

3. Сабақтың мазмұнымен танысады және оны практикамен ұштастырады

4. Кері байланыс жасайды

Психологиялықдайындық

Бейне баян тамашалау

І кезең. Қызығушылықты ояту

Бейне баян көрсеу.

Бейнебаяннан не түсіндіңдер, не ұқтыңдар?

Олай болса бүгінгі жаңа сабағымыз тағам туралы болмақ. Сабағымызды бастамас бүрын топқа бөлініп алайық.

Оқушылар атайды. 1-топ: ақуыздар

2-топ: көмірсулар

3- топ: майлар

Мұғалім түсіндірмесі

Біздің тобымыздың аттары сабағымызға қандай қатысы бар, не сабепті олай атадық?

Оқушылар өздері жауап береді.

Оқулықпен жұмыс:

«Сиқырлы сұрақтар» әдісі

1. Адам тамақтану үшін нелерді пайдаланады?

2. Не үшін тамақтанамыз?

3. Тағамның энергиялық құндылғы неге байланысты?

4. Тағамдардың құрамында нелер кездеседі?

5. Уақытылы тамақтанбасаң қандай жағдайларға душар боласың?

6. Дұрыс тамақтанбау әсіресе қыз балаға неліктен зиян?

Топтық жұмыс.

1. Топ аты туралы не білесіз соны кестеге жазу.

1.2.Жазғандарын оқытамын.

2.Енді не білгің келеді соны кестеге жазу.

2.1. Мәтінмен жұмыс жасау

2.2. Постер арқылы қорғау

3. Сен не білдің?

3.1. Білгенін жазады. Бір баладан сұрау керек.

Сергіту сәті

Тренинг «Кім екеніңді, сенің сүйікті тағамың айтар»

Қорытынды.

Бүгінгі сабақты қортындылау мақсатында тағамды қаншалықты бағалайтындығыныңды тест арқылы тексерем.

«Иә» немесе «жоқ» бағанына «белгі» қояды.

Рефлексия

Вазаға алма жинау.

Жасыл –ұнады, түсіндім

Қызыл - ұнады, орташа

Сары – сабақ ұнамады, түсінбедім

Бағалау

Бас бармақ арқылы бағалау.

Үй тапсырмасы
