Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Сабақтың тақырыбы. 37+53 түріндегі қосу
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Сабақтың тақырыбы. 37+53 түріндегі қосу

библиотека
материалов











АШЫҚ САБАҚ

ӘДЕБИЕТТІК ОҚУ

ТАҚЫРЫБЫ:»КӨЙЛЕКТІ МАҒАН КІМ БЕРДІ?»









ӨТКІЗГЕН:ЖАКИШЕВА Н.Б.

ҚОСШЫ ОРТА МЕКТЕБІ.

2011 жыл



















Тақырыбы :Көйлекті маған кім берді?

Мақсаты :1)Мәтін мазмұнын түсіндіре отырып,ондағы негізгі ойды анықтауға,рөлге бөліп оқуға үйрету.

2)Балалардың ойларын,қиялдарын,сөздік қорларын дамыту.

3)Ұқыптылыққа,әсемдікке ,адамдар еңбегін қадірлеуге тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі:әңгімелеу,сұрақ-жауап,5 жолды өлең,суретпен жұмыс,

жұмбақ шешу, жаңылтпаш айту.

Көрнекілік :суреттер.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі:Психологиялық дайындық:

-Балалар,біз мектепке жақсы көңілмен келеміз,өйткені достарымызбен

кездесеміз,білім аламыз.

2.Үй тапсырмасын сұрау.Мұғалім бойындағы асыл қасиеттерді атайық.

Мейірімді ,ұлағатты,ғалым,ақылды,лебізді,ізетті,-мәртебелі маман.

-Мұғалімдер халыққа қандай пайда келтіреді?

-Неліктен мұғалімге алғыс айтады?

-«Мұғалім» өлеңін кезектесіп ,мәнерлеп оқиды.

3)Жаңылтпаш айту:Бұл мұғалім –

Елге мәлім мұғалім

Әрі ғалым мұғалім.

3.Жаңа сабақ:

1)Қызығушылығын ояту.

-Үстіміздегі киімдерімізді кім берді?(оқушыларды тыңдау)

2)Суретпен жұмыс.

-суреттен кімдерді көріп тұрсыңдар?

-олар не істеп жүр?

-жерде нелер өсіп тұр?

-өсіп тұрған мақтаны көрдіңдер ме?(оқушыларды тыңдау)

Көйлек-дүкен-қойма-тігін фабрикасы-мата-мақта-мақташы.

4.Мәтінмен жұмыс.

-Мұғалім мәнерлеп оқиды,оқушылар түсініксіз сөздерді белгілейді.

5.Сөздік жұмыс. Қоза-мақта өсімдігінің сабағы.

Шит-мақтаның тұқымы,дәні.

Кесек-мақта дәнінің сыртындағы қабығы.

-Мәтін неліктен «Көйлекті маған кім берді?» деп аталған.?

(оқушылардың ойын тыңдау)

Сергіту сәті:жаттығулар жасау.

6.Сабақты қорытындылау.

Ой толғау.Мәтін не туралы?

-Бүгін біз қандай жаңа ақпарат алдық?

Жұмбақ :Қолы бар ,

Саусағы жоқ.

Мойны бар,

Басы жоқ.( көйлек)

7.Жеке оқушыларға озық тапсырма беру.

Шығармашылық тапсырма.



-Біздерге тамақ,киім,баспананы кім береді?

-фабрика ,зауыттар және олардың шығаратын өнімдері туралы әңгімеле.

-«Мақта –ақ алтын» тақырыбына әңгіме құрастыр.

5 жолды өлең құрастырады.

-көйлек

-жаңа,әдемі

--жинайды,тоқиды,тігеді

--мақташылар ақ алтыннан алған

--киім

8.Үйге тапсырма:»Менің әдемі көйлегім» тақырыбына эссе жазу.

Мәтінді түсініп оқу,әңгімелеу.

Бағалау .



Автор
Дата добавления 26.01.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров189
Номер материала ДВ-379177
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
