Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Биология / Конспекты / Сабақтың тақырыбы: Жалпы биология пәні мен оның міндеттері.Зерттеу әдістері мен жетістіктері

Сабақтың тақырыбы: Жалпы биология пәні мен оның міндеттері.Зерттеу әдістері мен жетістіктері

Международный конкурс по математике «Поверь в себя»

для учеников 1-11 классов и дошкольников с ЛЮБЫМ уровнем знаний

Задания конкурса по математике «Поверь в себя» разработаны таким образом, чтобы каждый ученик вне зависимости от уровня подготовки смог проявить себя.

К ОПЛАТЕ ЗА ОДНОГО УЧЕНИКА: ВСЕГО 28 РУБ.

Конкурс проходит полностью дистанционно. Это значит, что ребенок сам решает задания, сидя за своим домашним компьютером (по желанию учителя дети могут решать задания и организованно в компьютерном классе).

Подробнее о конкурсе - https://urokimatematiki.ru/


Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

  • Биология

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_m218efd95.gifhello_html_302d66f2.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifЖалпы биология

Сабақтың тақырыбы: Жалпы биология пәні мен оның міндеттері.Зерттеу әдістері мен

жетістіктері

Сабақтың мақсаты: 1.Оқушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып,теориялық

ойлау қабілеттерін дамыту,сабаққа деген қызығушылығын ояту,

белсенділігін арттыру;

2.Бірлесіп жұмыс істеуге тәрбиелеу;

3.Жалпы биология пәні мен оның міндеттері тақырыбын дамыта

оқыту, өз бетінше жұмыс жасауға баулу.

Сабақтың көрнекілігі: ғалымдар суреттері,тірек сызбалар,слайдтар, тапсырмалар

Сабақтың әдістері: қызығушылығын ояту,ойын,сұрақ – жауап

Сабақтың түрі: дамыта оқыту

Сабақтың барысы:

І.Кіріктірілген бөлім Бағдарлау – мотивациялық кезең.

Қызығушылығын ояту

1-ші тапсырма 2 ұпай

ЭО. Қоршаған орта, 1-сынып
http://gogo.ru/preview?id=38020427

Табиғат қандай топтарға бөлінеді,анықтамаларын жаз.


Табиғат








hello_html_45bd38fc.gif


2-ші тапсырма 5 ұпай Сұрақтар:

- Табиғаттағы денелер деген не?

- Тірі дене дегеніміз не?

- Өлі денеге нелер жатады?

-Тірі мен өлінің арасында қандай айырмашылықтар бар ?

- Тірі денелерді зерттейтін ғылым қалай аталады? Биология.

ІІ.Сараланған бөлім Операциялық – орындаушылық кезең.

1-ші тапсырма 4 ұпай

Төменгі сыныптарда биология ғылымы бойынша өтілген пәндерді түсір және олар нені зерттейді?

1. 6,7сыныпта_________,________зерттейді. 1.9сыныпта_________,________зерттейді.

2.7,8сыныпта__________,_______зерттейді. 2.10сыныпта________,________ зерттейді.

2-ші тапсырма 4ұпай

Биологияның бастапқы салалары туралы не білетіндеріңді еске түсіріп,кестеге толтырыңдар:

Өсімдіктер

Жануарлар

Тәнтану

Тіршіліктану











3-ші тапсырма 5 ұпай

Тірі ағзаларды зерттеу әдістері.

Сұрақ:тірі ағзаны қалай зерттеп,сипаттама жасай аламыз?

Топтастыру стратегиясы бойынша берілген әдістерді ретімен орналастыру








Тірі ағзаларды зерттеу әдістері


Бақылау, салыстыру, эксперимент, тарихи зерттеу, модельдеу.

4-ші тапсырма Ой толғаныс 3 ұпай

1.Сұрақ: Биологиялық білімнің өмірде қажеттілігі бар ма? Бар болса болса дәлелдеңдер

5-ші тапсырма Оқулықпен жұмыс-Кесте толтыру 5ұпай

Қазақстандық ғалымдардың жетістіктері

Өсімдіктер мен жануарларды зерттеудегі

жетістіктер

Адамды зерттеудегі және жалпы биологиядағы ғалымдар жетістіктері






Ой тұжырымдамасы

Биология-тіршілікті жан-жақты зерттейтін жаратылыстану ғылымдарының бір саласы. Жер бетінде тіршілік ететін организмдердің құрылысын,қызметін,шығу тегін,таралуын, дамуын,бір-бірімен және өлі табиғатпен байланысын зерттейді.

Биология ғылымының міндеттері:

тіршіліктің заңдылықтарын зерттеу, тіршіліктің мәнін ашу, тіршілік иелері мен тірі мақұлықтарды жүйеге келтіру;

биология ғылымының негізгі қағидаларын, ағзалардың тіршілік әрекеттері, олардың жеке және тарихи дамуы, жүйесі, құрылымы мен өызметі, адам әрекетінің экологиялық жүйелерде болатын өзгерістерге әсері туралы білімді қамтамасыз ету;

тірі организмдердің құрылысын, қызметін, тіршілік әрекеттерін эволюциялық тұрғыда (қарапайымнан күрделене түсуі) түсіндіру;

оқушылардың жалпы дүниетанымын дұрыс қалыптастыруда биологиялық ұғымдарды, көзқарастарды, заңдылықтарды негізгі тірек ретінде пайдалана білу;

зертханалық жұмыстарды орындау барысында теориялық білімдерін пайдалана білу.

Биология әртүрлі білім салаларына бөлінеді:ботаника,микология,генетика,биохимия,т.б.

Биологияда тірі ағзаларды зерттеу үшін әртүрлі әдістер қолданылады.Мысалы:бақылау,салыстыру,сынақтәжірибе,модельдеу,тарихи әдіс.

ІІІ Кіріктірілген бөлім Рефлекциялық бағалау кезеңі

Білімді бекіту үшін тест сұрақтары беріледі,жауабы интерактивті тақтада тұрады. Сол арқылы бір бірін тексереді. 5ұпай

Тірі ағзалар туралы ғылым

а. экология в. валеология с. биология д. цитология е. зоология

2. Тісті зеттейтін ғылым

а. кордиология с. физиология е. биология

в. стоматология д. Цитология

3. Сүйектерді зерттейтін ғылым

а. кордиология в. остеология с. физиология д. цитология е. биология

4.Жасушаны зерттейтін ғылым

а. экология в. валеология с. биология д. цитология е. зоология

5.Тұқымқуалаушылық пен өзгергіштікті зерттейтін ғылым

а. кордиология б. бриология с. физиология д. Биология е. биология

Өзін-өзі бағалау парағының үлгісі

р/с


Тапсырмалар

Мұғалім берген

ұпай саны

Оқушының жинаған ұпай саны

Баға

Анықтама жазу

2 ұпай





сұрақжауап

3 ұпай


Биологиялық диктант

4 ұпай


Салыстырмалы кесте

4 ұпай


топтастыру

5 ұпай


Ой толғаныс


3 ұпай




Оқулықпен жұмыс

4 ұпай



Тест

5 ұпай



Барлығы


30ұпай



Өзін - өзі бағалау жүйесі бойынша оқушылар өз жауаптарын жинаған ұпайлары арқылы мұғалімнің берген бағалау анықтағышына сүйене отырып, өзін-өзі бағалайды.

Бағалау «5»-25-30

«4»-20-25

«3»-10-20

Үйге тапсырма Кіріспе оқуға



Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy



Автор
Дата добавления 21.01.2016
Раздел Биология
Подраздел Конспекты
Просмотров260
Номер материала ДВ-365280
Получить свидетельство о публикации

УЖЕ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ ВЫ МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ДИПЛОМ

от проекта "Инфоурок" с указанием данных образовательной лицензии, что важно при прохождении аттестации.

Если Вы учитель или воспитатель, то можете прямо сейчас получить документ, подтверждающий Ваши профессиональные компетенции. Выдаваемые дипломы и сертификаты помогут Вам наполнить собственное портфолио и успешно пройти аттестацию.

Список всех тестов можно посмотреть тут - https://infourok.ru/tests
