Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Иностранные языки / Конспекты / Сабақтың жоспары Пән: Қазақ тілі 2 сынып
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Иностранные языки

Сабақтың жоспары Пән: Қазақ тілі 2 сынып

библиотека
материалов

Сабақтың жоспары

Пән: Қазақ тілі

Сынып: 2

Сабақтың тақырыбы: Мен атама көмектесемін.

Сабақтың мақсаттары: Отбасылық көмекке шақыратын тақпақпен таныстыру, байланыстыра сөйлеу, жатқа айту дағдыларын арттыру.

а) Білімділік: тақпақ туралы айта алу,тақырып бойынша белсенді сөздік қорды меңгерту, барыс септігінің жалғауын қолдана алуын үйрету.

ә)Дамытушылық: сабақ барысында меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарды орынды қолдана алу.

б)Тәрбиелік: ата-әжесі, әке-шешесіне, аға-бауырларына көмектесуге,қамқор болу сияқты қасиеттерді бойына сіңіру.

Оқыту нәтижесі:

1.Тақырып бойынша әңгімелеп, отбасы мүшелеріне көмектесетіні туралы айта алады.

2.Жаңа сөздерді қолдана отырып әңгімелей алады, тақпақ туралы мәтін құра й алады.

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, жаңа сөздер, сызба, суреттер

Әдіс-тәсілдері: СТО әдістері, ой қозғау, топтық жұмыс, сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, әңгімелеу, Блум Таксономиясы

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

Міндеттері:

Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету

Оқушыларды қарым- қатынасқа психологиялық дайындау

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру

2.Үй тапсырмасын тексперу кезеңі

Міндеттері: Үй тапсырмасының орындалу деңгейі мен сапасын тексеру

Кемшіліктері мен қателерді анықтау

Оқушылардың оқу мотивациясын қамтамасыз ету

Сабақ мақсатын анықтауда оқушымен бірлесе іс- әрекеттерді кірістіруді

қамтамасыз ету.

Оқушылардың субъекті тәжірибесін өзектендіру

3. Топқа бөліну (геометриялық фигуралар арқылы)

4. Жаңа тақырып: Миға шабуыл. Сурет бойынша әңгімелеу

1. БІЛУ: -Суретте не бейнеленген?

-Сендер демалыс күнін қалай өткізесіңдер?

Атаңа, анаңа қалай көмектесесің?

2. ТҮСІНУ: Сөздік жұмысы

а/атама- дедушке көмектесемін-помогаю тақпақ - стихотворение

әжеме- бабушке кімге? - кому? бәріне - всем

ә)Жаңа сөздермен сөз тіркестерін, сөйлем құру.

3. ҚОЛДАНУ: 1-тапсырма. Толықтырып айт,жалғауларын дұрыс жалға.

4.ТАЛДАУ: 2-тапсырма. Барыс септігінің жалғауын дұрыс қолдану.

Ата- ға, әже - ге, ана - ға, бәрі – не, қарындасы - ма

5.ЖИНАҚТАУ: 4-тапсырма. Тақпақты оқу.

4-тапсырма. - Тақпақ қалай аталады?

- Тақпақ не туралы?

- Кімдерге көмек керек?

6. БАҒАЛАУ: Оқушылардың тақырыпты меңгеру сапасын анықтау.

5 -тапсырма.Сұрақтарға жауап бер.

5. Үй тапсырмасы

Міндеттері: оқушыларға үй тапсырмасының мақсатын, мазмұнын, орындау тәсілдерін түсіндіру

Тақпақты жаттау. Сен кімге көмектесесің? сұрағына жауап беру.

6. Рефлексия кезеңі:

- Бүгінгі сабақта нені білдің?

- Не түсініксіз болды?

- Көңіл-күйің қандай?

Краткое описание документа:

Сабақтың  жоспары

Пән: Қазақ тілі

Сынып:2

Сабақтың тақырыбы:  Мен атама көмектесемін.

Сабақтың мақсаттары: Отбасылық көмекке шақыратын тақпақпен таныстыру, байланыстыра сөйлеу, жатқа айту дағдыларын арттыру.

а) Білімділік:  тақпақ туралы айта алу,тақырып бойынша белсенді сөздік қорды меңгерту, барыс септігінің жалғауын қолдана алуын үйрету.

ә)Дамытушылық: сабақ барысында  меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарды орынды қолдана алу.

б)Тәрбиелік:  ата-әжесі, әке-шешесіне, аға-бауырларына көмектесуге,қамқор болу сияқты қасиеттерді бойына сіңіру.

Оқыту нәтижесі:

1.Тақырып бойынша әңгімелеп, отбасы мүшелеріне көмектесетіні туралы  айта алады.

2.Жаңа сөздерді қолдана отырып әңгімелей алады, тақпақ туралы мәтін құра    й алады.

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, жаңа сөздер, сызба, суреттер

Әдіс-тәсілдері: СТО әдістері, ой қозғау, топтық жұмыс, сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, әңгімелеу, Блум Таксономиясы

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі

    Міндеттері:

   Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету

   Оқушыларды қарым- қатынасқа психологиялық дайындау

   Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру

   Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру

2.Үй тапсырмасын тексперу кезеңі

    Міндеттері: Үй тапсырмасының орындалу деңгейі мен сапасын тексеру

    Кемшіліктері мен қателерді анықтау

    Оқушылардың оқу мотивациясын қамтамасыз ету

    Сабақ мақсатын анықтауда оқушымен бірлесе іс- әрекеттерді кірістіруді

қамтамасыз ету.

    Оқушылардың субъекті тәжірибесін өзектендіру

3. Топқа бөліну  (геометриялық фигуралар арқылы)

4. Жаңа тақырып: Миға шабуыл.Сурет бойынша  әңгімелеу

1. БІЛУ: -Суретте не бейнеленген?

  -Сендер демалыс күнін қалай өткізесіңдер?

                   Атаңа, анаңа қалай көмектесесің?

2. ТҮСІНУ: Сөздік жұмысы

а/атама- дедушке        көмектесемін-помогаю    тақпақ - стихотворение

            әжеме- бабушке       кімге? -  кому?                  бәріне - всем

ә)Жаңа сөздермен сөз тіркестерін, сөйлем құру.

3. ҚОЛДАНУ:   1-тапсырма. Толықтырып айт,жалғауларын дұрыс жалға.

4.ТАЛДАУ:    2-тапсырма.Барыс септігінің жалғауын дұрыс қолдану.

Ата- ға,    әже - ге,     ана - ға,      бәрі – не,  қарындасы - ма

5.ЖИНАҚТАУ:  4-тапсырма. Тақпақты оқу.

        4-тапсырма.  - Тақпақ  қалай аталады?

                            -  Тақпақ не туралы?

                               -  Кімдерге көмек керек?

   6. БАҒАЛАУ:  Оқушылардың тақырыпты меңгеру сапасын анықтау.

        5 -тапсырма.Сұрақтарға жауап бер.

5. Үй тапсырмасы

     Міндеттері:оқушыларға үй тапсырмасының мақсатын,мазмұнын, орындау  тәсілдерін түсіндіру

 Тақпақты жаттау. Сен кімге көмектесесің? сұрағына жауап беру.

6. Рефлексия кезеңі:

- Бүгінгі сабақта нені білдің?

     - Не түсініксіз болды?

 

     - Көңіл-күйің  қандай?

Автор
Дата добавления 03.02.2015
Раздел Иностранные языки
Подраздел Конспекты
Просмотров2221
Номер материала 362118
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
