Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / Сабақтың тақырыбы: « Кеңістікті бағдарлау арқылы өткенді қайталау »

Сабақтың тақырыбы: « Кеңістікті бағдарлау арқылы өткенді қайталау »


Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 184 курса профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: « Кеңістікті бағдарлау арқылы өткенді қайталау »


Сабақтың мақсаты: Балаларды 1-ден 20-ға дейін тура және кері санауға сандардың көршісін атауға үйрету.

Геометриялық пішіндерді дұрыс атауға, уақыты бағдарлау, кеңістікті бағдарлау қабілетін дамыту.

Есептерді шығара отырып есте сақтау қабілетін дамыту. Тапсырманы ұқыпты, таза орындауға тәрбиелеу.



Көрнекіліктер:Таяқшалар,суреттер,қарындаш, картачкалар.


Сабақтың барысы:

Амандасу рәсімі:Амансыңба ұлбарым,

Амансыңба қыздарым.

Қандай жылы жүждерің,

Күлімдеген көздерім.


Балалар:Амансыңба көк аспан,

Амансыңба алтын күн.

Амансыңба мұғалім,

Амансыңба достарым,

Сендерді көрсем қуанам.

( Осы кезде есік қағылады. Балалар бізге қонақтар келді. Сәлеметсіңдерме аңдар. )


Аңдар:Сәлеметсіңддерме балалар.

Аң патшасы арыстан орманға мектебін ашпақшы болып жарлық шығарды.

Кімде кім менің берген тапсырмамды орындай алса мектепке оқуға қабылданады дейді. Бізде сол мектепке барғымыз келеді.

Бізге осы тапсырманы орындауға көмектесуіңізді сұраймыз.

Қане тапсырмалармен танысып көрейік.

1-ші

Уақытты бағдарлау.

Балалар жыл мезгілдерін атаңдар?

Апта күндерін атаңдар?

Тәулік бөліктерін ата?

Ән: Бүгін қай күн?

2-ші

1-ден 10-ға дейін тура және кері санау.

10-нан 20-ға дейін сандарды рет-ретімен қос.Не шықанын атта?

Сандарға өлең шумақтарын айту.


3-ші

Кеңістікті бағдарлау.

Геометриялық пішіндерді атау.

Д/О «Көршісін тап»

Сергіту сәті:

Ұзын мұрты құмырсқа,

Ерте тұрды жұмысқа.

Алды допты қолына,

Қойды допты жолына.

Оңға, солға қарады,

Үлкен тау деп ойлады.

4-ші

Қисынды есептер.

Кеседе 5 алмұрт бар. Оған 3 алмұрт қосқанда барлығы қанша алмұрт болады?


Анарда 6 алма болды оның 2 Исламға берді. Анарда неше алма қалды?

Әр цифрды суретпен қос.



5 –ші

Есеп шығару.Қосу ,азайту.Карточкамен жұмыс.

Нүкте, түзу,қисық сызық, сынық сызық, кесінді атап көрсет.


Біз бүгін аңдарға көмектестік, олар да бізбен мектепке баратын болды. Балалар бүгінгі сабақа жақсы дайындалдыңдар.Осымен біздің сабағымыз аяқталды.



Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы: « Кеңістікті бағдарлау                                арқылы өткенді қайталау »

          

Сабақтың мақсаты: Балаларды 1-ден 20-ға дейін тура және кері санауға сандардың көршісін атауға үйрету.

Геометриялық пішіндерді дұрыс атауға, уақыты бағдарлау, кеңістікті  бағдарлау қабілетін дамыту.

Есептерді шығара отырып есте сақтау қабілетін дамыту. Тапсырманы ұқыпты, таза орындауға тәрбиелеу.

 

 

Көрнекіліктер:Таяқшалар,суреттер,қарындаш, картачкалар.

 

Сабақтың барысы:

Амандасу рәсімі:Амансыңба ұлбарым,

                             Амансыңба қыздарым.

                             Қандай жылы жүждерің,

                             Күлімдеген көздерім.

 

Балалар:Амансыңба көк аспан,

              Амансыңба алтын күн.

              Амансыңба мұғалім,

              Амансыңба достарым,

              Сендерді көрсем  қуанам.

         ( Осы кезде есік қағылады. Балалар бізге қонақтар келді. Сәлеметсіңдерме аңдар.        )

 

Аңдар:Сәлеметсіңддерме балалар.

           Аң патшасы арыстан орманға мектебін       ашпақшы болып жарлық шығарды.

 Кімде кім менің берген тапсырмамды орындай алса мектепке  оқуға қабылданады дейді. Бізде сол мектепке барғымыз келеді.

    Бізге осы тапсырманы орындауға көмектесуіңізді сұраймыз.

Қане тапсырмалармен танысып көрейік.

№1-ші

Уақытты бағдарлау.

Балалар жыл мезгілдерін атаңдар?

Апта күндерін атаңдар?

Тәулік бөліктерін ата?

             Ән:  Бүгін қай күн?        

        № 2-ші

1-ден 10-ға дейін тура және кері санау.

10-нан 20-ға дейін сандарды рет-ретімен қос.Не шықанын атта?

Сандарға өлең шумақтарын айту.

 

№ 3-ші

Кеңістікті бағдарлау.

Геометриялық пішіндерді атау.

Д/О «Көршісін тап»

Сергіту сәті:

Ұзын мұрты құмырсқа,

Ерте тұрды жұмысқа.

Алды допты қолына,

Қойды допты жолына.

Оңға, солға қарады,

Үлкен тау деп ойлады.

      №4-ші

        Қисынды есептер.

Кеседе 5 алмұрт  бар. Оған 3 алмұрт қосқанда  барлығы                                                         қанша алмұрт болады?

 

Анарда 6 алма болды оның 2  Исламға берді. Анарда неше алма қалды?

         

      Әр цифрды суретпен қос.

 

 

    № 5 –ші

Есеп шығару.Қосу ,азайту.Карточкамен  жұмыс.

Нүкте, түзу,қисық сызық, сынық сызық, кесінді атап көрсет.

 

 

Біз бүгін аңдарға көмектестік, олар да бізбен мектепке баратын болды. Балалар бүгінгі сабақа жақсы дайындалдыңдар.Осымен біздің сабағымыз аяқталды.
