Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Конспекты / Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым

Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым

  • Другое

Поделитесь материалом с коллегами:

Қазақ тілі . 7 сынып.

Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым

Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: оқушыларға отбасы мүшелерін құрметтеу маңызды екенін түсіндіру, сұраулы сөйлем туралы түсінік беру 2.Тәрбиелік: оқушылардың ауызекі сөйлеу қабілетін дамыту, сөздік қорын молайту. 3.Дамытушылық: оқушыларды әдептілікке, сыйластыққа, үлкендерді құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, топпен жұмыс, «Дұрыс-бұрыс ойыны», « Таңдау»әдісі, іздену.

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, тірек сызба, интерактивті тақта, флипчарт

Міндеттері. Задачи: ученики могут дать определение вопросительных предложений; могут правильно построить вопросительные предлож, могут употребить вопросительные частиц, могут составить предложения на тему «Менің отбасым»

Күтілетін нәтиже. Критерии успеха:

  • Я знаю определение вопросительного предложения

  • Я смогу с помощью вопросительных частиц составить вопросительные предложения.

  • Я смогу составить текст на тему «Менің отбасым», используя вопросительные предложения.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

  2. Бір-біріне тілек айту. Пожелание друг другу: Көңіл –күйлерін қалай? Мен сендерге жақсылық , сәтілік тілеймін. Ал сендер не тілейсіңдер?

Топқа бөлу: «Мектеп» туралы дана сөздерді құрастыру

Ұстаздық қылған жалықпас ,
Үйретуден балаға.    Абай Құнанбайұлы
Мен үшін жақсы мұғалім бәрінен де артық, өйткені мұғалім-мектептің жүрегі
                                                      Ы.Алтынсарин

3. « Дұрыс- бұрыс» ойыны. Формативті бағалау ( дұрыс болса үлкен саусақты жоғары, бұрыс болса төмен көтеру)

а.Бір нәрсе жайында сұрап білу мақсатымен айтылған – сұраулы сөйлем

ә.Соңында нүкте қойылады

б. Бір нәрсе жайында хабарлау, баяндау мақсатымен айтылған- лепті сөйлем

в. Лепті сөйлемнің соңында леп белгісі қойылады

г. Бұйрықты сөйлем –ма, -ме шылаулар арқылы жасалады

ғ. Сұраулы сөйлем –ма, -ме шылаулар арқылы жасалады

  1. Қайталау. Сызбаны толтыру. Топпен жұмыс істеу. Повторение: работа в группе на флипчарте заполнить таблицу

  2. . Сөздік жұмыс. Постер жасау, сөздердің мағынасын түсіндіру.

  3. Суреттер бойынша «Менің отбасым» туралы эссе жазу.

Топқа тапсырма: 2-3 сұрақтар арқылы суреттер бойынша диалог құрастыру.

  1. Шығармашылық жұмыс: С помощью вопросов составить текст на тему «Моя семья».

  2. Бір-бірін бағалау. Взаимооценивание. Топпен жұмыс: затем в группах

  3. Кері байланыс. Обратная связь: Өзін –өзі бағалау.Самооценивание

«Таңдау» әдісі.
1. Мен сабақ
қызықты ____ қызықсыз болды деп ойлаймын.
2. Мен сабақта: үйрендім
көп нәрсені _______ үйренгенім аз болды.
3. Мен басқаларды
мұқият _________ зейінсіз тыңдадым.
4. Мен пікір
сайыстарға жиі ______________ сирек қатыстым
5. Мен сабақтағы өз жетістіктеріме
ризамын ____________ риза емеспін.

  1. Бағалау. Үй жұмысы. Мазмұндау



DSC03207



Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:
