Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Иностранные языки / Конспекты / Сабақтың тақырыбы;Сәкен Сейфулин «Аққудың айырылуы» поэмасы

Сабақтың тақырыбы;Сәкен Сейфулин «Аққудың айырылуы» поэмасы

  • Иностранные языки

Поделитесь материалом с коллегами:

8 сынып

Сабақтың тақырыбы;Сәкен Сейфулин

«Аққудың айырылуы» поэмасы


Сабақтың мақсаты;

1.Оқушылардың ақын жайлы білетін мәліметтерін толықтыру;

«Аққудың айырылуы» поэмасының тақырыбы мен идеясын ашу.

2.Өлеңді мәнерлеп оқу,өлең мазмұнын меңгерте отырып, шығармашылық жұмыстыр арқылы ойлау қабілетінің дамынуына, тіл байлығының артуына ыкпал ету; өз бетінше түйінді ой, өзіндік пікір қалыптастыруына көмектесу.

3.Отансүйгішілікке, тіл, сөз өнерін және табиғатты қадірлеп, қастерлей білуге, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың барысы;

І. Ұйымдастыру кезеңі;

-амандасу

-кезекшімен сұхбат.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Ш. Жаңа сабақ:

1. Сабақтың мақсатымен таныстыру.

2. Ақын өмірін сол кезең тарихымен байланыстыру.

С.Сейфулиннің туған жылы,өскен жері, Кенес үкіметін құруға қатысуы, репрессия құрбаны болуы.

3. Қаламгер туралы тірек сызба құрастыру.




Сәкен Сейфулин- қазақтың көрнекті ақыны, жазушы, мемлекет және қоғам қайраткері. Сәкен өзінің халқына, оның туған әдебиетіне аянбай еңбек етті.

1.

1894 жылы

Қазіргі Қарағанды облысы,Жаңаарқа ауданы дуниеге келген

2,

Әкесі Сейфуллла

Серілігі бар домбырашы,саятшы, сөзге шешен кісі

3.

Шешесі Жамал

әңгіме,аңыз-ертегіліерді көп білетін, әрі нақышына келтіріп айтатын болған.

4.


Ауыл молдасына хат таныған

5.

9 жасында

Әкесі тоғыз жасар Сәкеді Нілдідегі таныс орысының үйіне тұрғызыды. Бір жыл орыс тілін үйренеді.

6.

Екі жыл

Зауыт мектебінді оқиды.

7.

1905-1908жж

Ақмолада орыс-қазақ мектебінде білім алады.

8.

1916 жылы

Омбыдағы мұғалімдер даярлайтын семинариясын бітіреді.

9.

1914 жылы

Алғашқы өлеңдер жинағы Қазан қаласында басылып шығады.

10.

25 жылдық шығармашылық қызметінің өзінде

Жүздеген лирикалық өлеңдер, оонан астам поэмалар, романдар мен повестер,әңгімелер мен пьесалар,очерктер мен мақалалар,ғылыми зерттеулер жазды.

11.

1936 жылы

Еңбек Қызыл Ту орденімен марапатталды

12.

1937 жылы

Нәубетіне ұщырап, қаза тапты


4. «Аққудың айырылуы» поэмасын оқу

5. Сөздік жұмысы. Сөз тіркестерін,сөйлемдер құрастыру,Лексикалық тапсырма орындау.

6.Сабақты бекіту

7. Сабақты қорытындылау:

8. Үйге тапсырма; ( таңдау еркі беріледі)

-«Аққудың айырылуы» поэмасын мәнерлеп оқу,ұзінді жаттау






Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:
