Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Рабочие программы / Сан есімнен алған білімді пысықтау (4-сынып)

Сан есімнен алған білімді пысықтау (4-сынып)

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

4-сынып

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:Сан есімнен алған білімдерін пысықтау

Сабақтың мақсаттары:1.Білімділік мақсаты:сан есім тақырыбы бойынша алған білімдерін нығайту,тиянақтау

2.Дамытушылық мақсаты:ойлау қабілетін дамыту,тіл байлығын арттыру,оқу дағдыларын қалыптастыру,пәнге қызығушылықтарын ояту,логикалық ойлауын дамыту

3.Тәрбиелік мақсаты:ұйымшылық пен ұжымшылдыққа тәрбиелеу,топ намысын қорғауға жұмылдыру

Сабақтың типі:қайталау сабағы

Сабақтың түрі:сайыс сабақ

Көрнекіліктер:күннің бұлттың суреті,жүрекшелер

Әдісі:сұрақ-жауап,топпен жұмыс,талдау,оқулықпен жұмыс

Сабақ барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық дайындық.Амандасу.Оқушылар хормен:

Амансын ба алтын күз,

Амансың ба көк аспан

Амансың ба достарым

Амансыз ба ұстазым!Қонақтарға бұрылып:біз сіздерді көргенімізге қуаныштымыз!Оқушылар екі топқа бөлініп отырады. «Барыс» және «Болашақ» топтары

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:35-жаттығу 210-бет

ІІІ.Жан-жақты білімдерін тексеру:Интерактивті тақтадағы ағаштың суретіне назар аударту. «Ағашқа көмектесейік»атты танымдық ойын арқылы білімдерін бекітемін.Сұрақтарға жауап бере отырып ағашқа көмектеседі.

Сұрақтар:

1.Қазақ тілінде қанша сөз табы бар?

2.Зат есім деген не?

3.Сын есім деген не?

4.Сан есім деген не?

5.Сан есімнің қандай түрлері бар?

6.Реттік сан есім деген не?

ІҮ.Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру

Сабақтың мақсаттарымен таныстырамын.

Ү.Көркем жазу минуты.Дәптерге бүгінгі күнді жазу Сс әріптерін жазып шығу

Мағынаны тану

Бүгінгі сабағымыздың жоспарымен танысып алайық.

1.1-тур Жаттығулармен жұмыс

2.2-тур «Ойлан,тап!» /мақал-мәтел жарысы/

3.3-тур «Ойлы болсаң,озып көр»/ребустар шешу/

4.4-тур Шешсен жұмбақ-көңілін тынбақ.

1-тур.Жаттығулармен жұмыс.36-жаттығу көп нүктенің орнына тиісті сан есімдерді қойып жазу.37-жаттығу.Мәтіні дауыстап,түсініп,мәнерлеп оқу,мағынасын айту түсінгенін сұрақтармен жұмыс ұйымдастыру.тапсырмаларды орындату.Сан есімдердің қайсысы заттың санын,қайсысы ретін білдіріп тұрғанын сұрақ қою арқылы дәлелдеу.

Тақтаға 3 оқушы шығады.1-оқушы:Бірінші сөйлемді сөйлем мүшесіне талдау.

2-оқушы:Дара сан есімдерді теріп жазып,талдау

3-оқушы:Күрделі сан есімдерді теріп жазу

2-тур. «Ойлан,тап!»/мақал-мәтел жарысы/

Сызықшаның орнына тиісті сан есімдерді қойып,мақал құрастыру.

1.Өнерлі баланың –10—саусағы тең,Өнерпаз баланың –1—саусағы кем

2.Білгенің бір—9--,білмегенің –99—

3.—7—жұрттың тілін біл,--7—түрлі ілім біл

4.Ер жігіттің –2--- сөйлегені өлгені

5.—----атасын білмеген,жетімдіктің белгісі

3-тур. «Ойлы болсаң,озып көр»кезеңінде әрбір топқа ребус сызылғыш парақ беріледі.Ребусты дұрыс шешкен соң,топ туған жерге ,ана-табиғатқа байланысты нақыл сөзді таба алады.

4-тур. «Шешсең жұмбақ-көңілін тынбақ».Интерактивті тақтада есеп жұмбақ мәтіні шығады.

Он бір түйе,бес жылқы

Екі сиыр, бес ешкі

Екі қоян,үш түлкі,

Бәрі нешеу кім біледі?

(шешімі-28аң)

Бекіту кезеңі:

Оқушылардың сан есім бойынша алған білімдерін бекіту.

«Гүлдерге көбелек қондырайық»ойыны арқылы бекіту.

1.Бір,алты ,он,бір,жиырма деген сөздер сан есімнің қандай түріне жатады?

2.Мына реттік сан есімдерді есептік сан есімдерге айналдыр:екінші ,тоғызыншы,бесінші,жиырма жетінщі,алпыс төртінші

3.Мына сан есімдердің ішінен күрделі күрделі сан есімдерді ата:төрт,жиырма сегіз,алты,бір мың екі жүз бес,жүз,екі жүз бір.

4.Сандарды сөзбен жаз:12,986,255

5.Дара сан есімдерге мысал келтір

6.Қазақ халқы «қасиетті сан»деп қай санды айтқан?

ХІ.Қорытынды

-Ал,қанеки балалар!

Мақал-мәтел айттық,жұмбақты да шештік

Дәптерге жазу түсірдік

Сонымен сабақта

Нені оқып үйрендік?

Көңіл-күйің қалай?

Сонымен балалар бүгінгі сабақ ұнаса алдарыңдағы жұлдызшаларды күннің суретінің астындағы қалташаға,ұнамаса бұлттың суретінің астындағы қалташаға салыңдар.

ХІІ.Үйге тапсырма:39-жаттығу,213-бет

ХІІІ.Бағалау.Жүрек жылуы жүрекшелерді санап,жеңімпаз топты анықтау.Әр оқушыны рейтинг бойынша бағалау.

Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 26.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Рабочие программы
Просмотров77
Номер материала ДВ-486759
Получить свидетельство о публикации
