Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Күні: 26.11.2014 ж. сыныбы 9 Пәні: Алгебра |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Сандар тізбегі және берілу тәсілдері. |
|||
Сілтеме |
9-сынып Алгебра,34-39(Шыныбеков.А.Н)оқулық беттері.ОМЖ.Слайдтар. |
|||
Мақсаты |
Сандар тізбегі, тізбектің мүшесі, шекті және шексіз тізбектер, тізбектің берілу тәсілдері мен таныстыру және тізбектің п-нші мүшесін табуды үйрену. |
|||
Оқыту нәтижесі |
Сандар тізбегі, тізбектің мүшесі, шекті және шексіз тізбектер,тізбектің берілу тәсілдері мен танысады және тізбектің п-нші мүшесін табуды үйренеді. |
|||
Түйінді идеялар |
1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді. 2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді. 3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді. |
|||
Блум таксаномиясы |
7 модуль |
ресурстар |
Сабақтың мазмұны |
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс – әрекеті |
|||
Білу |
|
топтастыру |
Ұйымдастыру.Топтарға бөледі. Үй жұмысын тексеру.№138.(Әбілқасымова.А) |
Түсті стикерлер таңдау арқылы топтарға бөлінеді.Оқушылар 5 топқа бөлінеді. Өз білетіндерін топтастырады.Қайталайды. Сұрақтарға жауап береді.5 мин Функцияның анықталу облысын табыңдар: У= А)
(- 6.
Теңсіздікті
шешіңдер: А)
(0; |
|
Диалог |
Топтастыру әдісі
|
Ынтымақтастық атмосферасын құрады. |
Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді. Топтық жұмысты талқылауға үйренеді. Оқушылар критерий шығаруды үйренеді. |
Түсіну |
Сыни ойлау |
Интернет, оқыту нұсқауы стратегиясы |
Әр топқа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. Сұрақтар беріледі. Сабақ үстінде ауызша сұрақ-жауап сыни көзбен қарауға дағдыланады. Мысал келтір? |
І топ. Тақырыптың идеясын ашады. ІІ топ. Композициялық құрылысын та-бады. ІІІ топ.Салыстырады. IV топ.Формуланы қолданып шешеді. Vтоп.Есептер шығарады. . Теңсіздікті шешіңдер: 4х-3(х+7)>12+х |
|
АКТ-ны қолдану |
сергіту |
Сергіту сәтін ұйымдастырады.
|
Бейнетаспадағы әуен арқылы жаттығу жасайды.
Теңбүйірлі трапеция пішінді мектеп алаңына 6 қатарға гүл егілді. Бірінші қатарда 7 түп , ал екінші қатардан бастап келесі әрбір қатардағы гүлдер саны алдыңғыдан 4 гүлге артық болса, мектеп алаңына неше түп гүл егілген.
|
Қолдану |
Диалог |
Оқулық |
Тапсырмалар орындалады. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.Сандар тізбегі неге натурал аргументті функция бола алады? Неге? |
Жаңа білімдерді қолданады. Ортақ ұқсастығын айтады. Оқулықтан есептер шығарады. 3. Теңсіздікті шешіңдер: х2+3х-4<0
|
Талдау
|
АКТ-ы қолдану |
Түртіп алу стратгиясы |
Кез келген мүшесін анықтау үшін сан тізбегін қандай әдіспен берген ыңғайлы? Неге? Сан тізбегінің графиктік тәсілмен берілуінде қандай артықшылық бар? |
Қатты әсер еткен жерлері.Сан тізбек-терін оқушылар өздері құрастырады. Сан тізбегінің п-ші мүшесін табуды үйренеді. Оқулықтан есептер шығарады.№175,№176,№177,№178,№179 және №180. (№148, №149, №150,№151 және №152.)
|
Жинақтау |
АКТ-ны қолдану
қолдану |
Әртүрлісандар тізбегіне есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар) |
Сандар тізбегін қалай және қандай ереже бойынша құрастыруға болады? Жаңа білімдерді қолданып есеп құрастырады. |
|
|
Үй тапсырмасын беру. Оқулықтан №182.(№155.)есепті орындап келіңдер. |
Өз-өзін бағалайды, оқушының өздігінен ізденуі, бір-бірін бағалайды, сыни көзбен байқайды, өз-өзін салыстыра біледі. Өз деңгейін анықтайды. |
||
Бағалау |
Оқыту үшін бағалау |
|
Сандар тізбегі неге натурал аргументті функция бола алады? Неге?Кез келген мүшесін анықтау үшін сан тізбегін қандай әдіспен берген ыңғайлы? Неге? |
Сабақта кері байланыс жасауды үйренеді.Оқушылар парақшаларды толтырады. Не білдім? Не үйрендім? Не ұнамады? Сабақ несімен ұнады? |
Сандар тізбегі неге натурал аргументті функция бола алады? Неге?
Кез келген мүшесін анықтау үшін сан тізбегін қандай әдіспен берген ыңғайлы? Неге?
Сан тізбегінің графиктік тәсілмен берілуінде қандай артықшылық бар?
Әртүрлі сандар тізбегіне есептер құрастырыңдар? (салыстырыңдар)
Сандар тізбегін қалай және қандай ереже бойынша құрастыруға болады?
Настоящий материал опубликован пользователем Мырзахметова Баян Сейдахметовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалЖұмыс парағы «Көрші сандар. Жұп және тақ сандар» тақырыбына арналған.
6 тапсырмадан тұрады. Соңғы бетте жауаптары бар.
6-7 жастағы балаларға, 1 сынып оқушыларына арналған.
Тапсырма мазмұны:
Әр санның көршілерін жаз.
Жанат жазған сандардан кейін қандай сандар келеді? Сандарды 1-қосымшадан қиып алып, қажетті жерлерге жабыстыр.
Түзу сызықта жетіспейтін сандарды жаз.
Жанатқа тек жұп сандары бар піспенандарды құтыға салуға көмектес. Оларды 2-қосымшадан қиып алып, жыбстыр.
Жанат пен оның достары волейбол ойнағысы келді. Олар командаларға бөлінді: жұп сандар бірінші командада, ал тақ сандар екінші командада ойнайды. Әр ойыншыдан өз командасына сызықтар сыз.
Бұл сандарды әлі білмейтін шығарсың, бірақ оларға қарап, олар жұп па, әлде тақ па екенін болжауға тырыс.
Жұмыс парағы жарқын, креативті және қызықты тапсырмалармен толтырылған.
Ол оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттырып қана қоймай, шығармашылық ойлау қабілетін дамытуға, сондай-ақ жаңа білімді оңай әрі қызықты түрде меңгеруге ықпал етеді.
Курс повышения квалификации
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Еще материалы по этой теме
Смотреть
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сандар тізбегі, тізбектің мүшесі, шекті және шексіз тізбектер, тізбектің берілу тәсілдері мен таныстыру және тізбектің п-нші мүшесін табуды үйрену
Сандар тізбегі, тізбектің мүшесі, шекті және шексіз тізбектер,тізбектің берілу тәсілдері мен танысады және тізбектің п-нші мүшесін табуды үйренеді.
1) Тақырып жұмыс жасау оқушылардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді. 2) Сыни тұрғыдан ойлау балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді. |
3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.
6 977 261 материал в базе
Вам будут доступны для скачивания все 159 087 материалов из нашего маркетплейса.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
4 ч.