Сабақтың
тақырыбы:
Қайталау
Сабақтың
мақсаты: 1. 9 санын
қосу кестесін және азайтудың сәйкес
жағдайын тиянақтай түсу.
2. Логикалық ой-өрісін дамыту.
3.
Ұқыптылыққа, шапшаңдылыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдіс-
тәсілі: Сөздік әдісі,
көрнекілік әдісі.
Сабақтың
көрнекілігі: Оқу
құралдары, кестелер, суреттер
Сабақтың барысы
I. Ұйымдастыру
кезеңі:
а) оқушылармен сәлемдесу
ә) дайындығын қадағалау
б) Психологиялық дайындық
Амансың ба алтын күн?
Амансың ба көк аспан?
Амансың ба достарым?
Сендерді көрсем қуанамын !
Балаларды топқа
бөлу
І топ- Үшбұрыштар
ІІ топ- Шаршылыр
ІІІ топ- Тік
төртбұрыштар
Әр топқа бағалау
парағы үлестіріледі. Әр топ басшысын сайлайды
II. Үй
тапсырмасын тексеру кезеңі:
83 - беттегі №6
есепті тексеру.
Мақсат қою
Бүгінгі сабақтың
мақсаты – 9 санын қосуды, азайтуды қайталау.
ІІІ. Сабақты
бекіту:
Ой қозғау.
Топтық тапсырма:
Кел, ойнайық !
Сөз құрастыр. Жауаптарын өсу ретімен орналастыр.
Қоқиқаз. Бірінші тапқан топты мадақтау
1. Дәптермен
жұмыс.
Көркем жазу: 185
186
2.Оқулықпен
жұмыс.
№1 есеп. Теңдеулерді шешу.
І-топ
ІІ-топ ІІ-топ
Х + 9= 18
18 – х = 9 х - 9= 9
Х = 18 -
9 х = 18 - 9 х = 9 + 9
х = 9 х = 9 х
= 18
9 + 9= 18
18 – 9 = 9 18 - 9= 9
18
=18 9 = 9 9 = 9
№ 2. Топтық
тапсырма:
Топтарға
үлестірме түрінде таратылып беріледі
І-топ
9+ а; мұндағы а=80; 9 9+80=89 9+9=18
ІІ-топ
а - 9; мұндағы а=89; 18 89- 9=80 18-9=9
ІІІ-топ
а+8; мұндағы а=89; 18 89- 9=80 18-9=9
ІҮ. Сергіту
сәті .
Балалар сергіту
сәтін орындайды
№3. Жұптық
жұмыс
Әкелінді – 18м
1 қиды -7м
Әкелінді – 18м
2 қиды – сонша
Қиып алды- 7м
Қалды - ?
Қалды -?
Шешуі: 18-(7+7)=
4 Шешуі: 18-7=9
Жаубы: қалды 4м Жауабы:
қалды 9м
№5. «Аққала
құрау» ойыны арқылы есепті шығару
4+7>13-6
6+7<8+8 18-9=14-5
5+6>14-8
15-9>11-7 12-6<8+4
Ү. Сабақты
қорыту:
1.Сұрақ – жауап
арқылы
2.Шығармашылық
тапсырма:
І-топ. Екі балада
10 алмұрт болды.Біреуі 1 алмұрт, екіншісі 3 алмұрт жегенде,олардың қалған
алмұрттарының саны бірдей болды.Әуелде әр балада неше алмұрт болды?
1-
ші балада 4-алма
болды
2-
ші балада 6-алма
болды
ІІ-топ.Анасы үш
ұлына 9 дәптер сатып алып,бөліп берді.Ортаншысына қарағанда кіші ұлына ол 1
дәптер кем, ал үлкен ұлына 1 дәптер артық берді. Сонда әр ұлына неше дәптер
берді? Кіші ұлына-2, ортаншысына-3
үлкен ұлына- 4
дәптерден бөліп берді
ІІІ-топ.4 бала екі
доңғалақты және үш доңғалақты велосипедтер теуіп жүр. Егер велосипедтердің
барлық доңғалақтарының саны 9 болса, екі доңғалақты велосипед нешеу?Үш
доңғалақты велосипед ше?
Екі доңғалақты
велосипедті 3 бала, үш доңғалақты велосипедті 1 бала теуіп жүр.
VI.Оқушыларды
бағалау: Белсенді қатысқан
оқушыларды балдық жүйемен бағалау
VII. Үйге
тапсырма беру: 103 бет
№4