Инфоурок Начальные классы КонспектыСауат ашу "Ұ дыбысы мен әрпі" (2 сынып)

Сауат ашу "Ұ дыбысы мен әрпі" (2 сынып)

Скачать материал

Оқу ісінің меңгерушісі:____________

Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Сауат ашу

2-бөлім . Менің мектебім.  

Ахметова Асия Омиржановна

29.11.2017 жыл

Тақырыбы:

 

Менің отбасым.

Ұ дыбысы және әрпі .

Сынып: 1 «Г»

Қатысқандар саны:  

Қатыспағандар саны:  

Оқу мақсаты:

1.2.9.1.Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру;

1.1.7.1. Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды, ұнамайды);

1.2.1.2 .Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)қолдану;

1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Ұ дыбысы және әрпімен танысады, ұ  дыбысының дауысты  екенін, оның сөз басында, ортасында   келетінін біледі, таңбасын салуды үйренеді. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір- бірімен дұрыс байланыстыру және  оларды каллиграфиялық талаптарға сай жазу білігі қалыптасады.

Оқушылардың көбі жасай алады:

Дыбыстарды ажыратады, сөздерге дыбыстық, буындық талдау жасайды.

Оқушылардың кейбірі жасай алады:

Мәтінге қатысты пікірін айтады және себебін түсіндіреді. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.

Бағалау  критерийлері

Мәтінге қатысты пікірлер айтады.

Өз көзқарасын білдіреді.

құндылықтарды дарыту

Құрмет- тыңдалым кезінде.

Ынтымақтастық – топтық, жұптық жұмыс кезінде.

Еңбек және шығармашылық – сөйлем құрастыру, саралау.

Пәнаралық байланыс

Математика- буын, дыбыс санын анықтау кезінде.

Дене шынықтыру- оқушылардың гигиеналық талаптарға сай отыруы, сергіту сәті.

 

Ақпараттық коммуникациялық технологияларды  қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта- ұ дыбысы бар сөздердің суреттері.

Аудиотаспа- тыңдалым кезінде, «Мектебім», «Көңілді күн» әндері.

Бастапқы  білім

 

 

Менің отбасым, сөз, дыбыс, буын, дауысты, дауыссыз дыбыстар, талдау.

Сабақтың  барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар  

 

Сабақтың басы

 

2 -5 мин

 

 

      

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 Шаттық шеңбері

Топқа бөлу

Алма ағашынан әр топ басшылары бір алмадан үзіп алады. (алынған алмада топтың атауы жазылған)

 

1)Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру.

 «Отбасы күні»  видеосын көрсету. Сұрақтар қою.

-          Балалар сендерге видео  ұнады ма?

-          Видео  не туралы?

-          Отбасында кімдермен тұрасыңдар?

Отбасы мүшелерін үш тілде айтып көрейік.

Менің отбасым-моя семья-my family

Әке-папа-dade (дәди)

Ана-мама-mame (мазе)

Аға-брат-brother (бразе)

Әпке-сестра-sister  (систер)

2) Сабақ мақсатын анықтау.

Диалог

-Балалар,кешегі сабақта біз қандай әріппен таныстық?

- Ұ дыбысы қандай дыбыс?

- Құрамында  Ұ дыбысы бар қандай сөздерді білеміз?

 

3) Нәтижеге  бағыттау

Сабақ барысында толық жауап бергендерге - қызыл доп.

Жартылай жауап бергендерге - жасыл доп.

Шамалы жауап бергендерге - сары доп.

 

 

 

 

 

 

.

видео

 

 

 

 

 

 

 

 

Қызыл, жасыл, сары  доптар

 

 

 

 


Сабақ  ортасы

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 мин

2. Оқулықпен жұмыс.

 

3.(Ұ).Оқылым. Ұ  дыбысы бар сөздерді  хормен- буындап, тұтас оқу; тізбектей, жекелей оқу.

Дыбыстық талдау-жинақтау әдісі арқылы жаңа сөздерге талдау жүргізеді. Сөйлемдер құрастырады.

 

4. (Ж). «Іздену» тәсілі. Тапсырма: Сызба және сөздермен мәтінді топтасып оқуу

 

        I.            Мынау-атам. Оның аты – Мұрат.  Ол-ұста. Атам- ұстамды

                            

     II.            Мынау-_________. Оның аты -_______.  Ол-_____ . _______ - дана _____.

 

  III.            Мынау- ....... Оның аты –Нұрлан.  Ол – Ұшқыш. ......- дарынды  ......

 

  IV.            Мынау-анам. Оның аты- Ақнұр. Ол-........ Анам- ......     .......

 

    V.            Мынау-....... Оның аты – Ұлан. Ол – оқушы. Ұлан – ақылды ұл.

 

“Қол белгісі” әдісі  арқылы топтық жұмыстарын бағалау.

 

Сергіту сәті. «Көңілді күн» .

 

 

 

6)Дәптермен жұмыс.

(Ө). Жазылым.

Жазу кезіндегі гигиеналық талаптарды сақтауды ескерту.

Ұ ұ әрпін жазу. Бас әріп пен кіші әріпті бір-бірімен байланыстыру

 

 

7. Топтық жұмыс

Әр топқа үлестірмелі парақша тарату. 

 Тапсырма:

Ұ дыбысы бар сөздерді жазу

Отбасы суретін бояу

Мозайка құрастыру

Ұ дыбысы бар бір сөздің суретін салу

Суретпен сәйкестендіру

Өлең жолдарын жалғастыру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулықтың 

63 беті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Көңілді күн» әні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дәптер (14бет)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үлестірмелі парақшалар

 

 

 

 

 

А3 форматы

 

Сабақтың  соңы

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

1.      Рефлексия. Оқушыларға орындыққа сұрақтар қою.

–Ұ ұ дыбысы қандай дыбыстар қатарына жатады?

-Қай сөздерде Ұ дыбысы кездеседі?

-Ұ дыбысынан басталатын сөздерді ата

 

2. «Бір минут»  кері байланысы.

“Қол белгісі” әдісі  арқылы  бүгінгі сабаққа  

кері байланыс береді.

3.Бағалау.Сабақ барысында жиналған доп санымен оқушыларды бағалау.  Смайликтер арқылы кері байланыс береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Доптар

смайликтер

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сауат ашу "Ұ дыбысы мен әрпі" (2 сынып)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 6 месяцев

Ректор

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
