Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Сауат ашу пәнінен сабақ жоспары 1 сынып "Менің Отаным- Қазақстан"
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Сауат ашу пәнінен сабақ жоспары 1 сынып "Менің Отаным- Қазақстан"

библиотека
материалов

Апта 1



Күні: 2.09

Сабақ: Сауат ашу

Сабақтың тақырыбы

Менің Отаным- Қазақстан. Астана


Сабақтың мақсаты

а\ Еліміздің астанасымен таныстыру.

Оқушылардың рухани дүниесін дамыту.

ә\ Тәрбиелілігі: Өз елін, жерін сүюге, құрметпен

қарауға,табиғатын қорғауға тәрбиелеу.

б\ Дамытушылығы: Оқушылардың сөздік қорын, тіл

байлықтарын сөздік жұмысы арқылы дамыта отырып, көркем сөйлеуге дағдыландыру.


Күтілетін нәтижелер

Еліміздің астанасымен танысады.

Өз елін, жерін сүюге, құрметпен қарауға, табиғатын қорғау керектігін түсінеді.

Сөздік қоры, тіл байлықтары сөздік жұмысы арқылы дамиды.


Сабақ түрі

аралас


Оқытуда қолданатын әдіс-тәсілдер

Түсіндіру, сұрақ- жауап, салыстыру, диалогтік оқыту, сыни ойлау мен өзін –өзі реттеу стратегиялары, өзіндік жұмыс, жеке, жұптық, топтық жұмыс

Керекті жабдықтар

Ұ. Ботабаева, К.А. Ерешева, Б.К. Игенбаева

Әліппе, 1 сынып, 2012 «Алматыкітап».

Елбасының суреті, рәміздердің суреті, Астана қаласының суреттері.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


1.Психологиялық ахуалды жақсарту мақсатында тренинг өткізу:

2. Сыныпты топтарға бөлу

Ынталанады, топтарға бөлінеді.

Жұмыс істеуге дайындалды, топ ішінде өзара ынтымақтастық қарым-қатынас орнығады.

Тұсаукесер

Диалогтік әдіс арқылы тексеру:

-Балалар біздің Отанымыз қалай аталады?

-Ал, тұратын қаламызды қалай атаймыз?

-Отанымыздың астанасы қай қала ?



1.Кіріспе әңгіме.

ҚазақстанРеспубликасы,табиғаты,жерінің байлығы туралы оқушыларды қатыстыра отырып әңгімелесу.


Оқушылар өз білгендерін ортаға салады, қойылған сұрақтарға жауап береді.










Негізгі бөлім


2.Суретпен жұмыс.

Сұрақтар қою арқылы оқушыларды сөйлету.


-Отандеген не?

«Отан от басынанбасталады»мақалының мағынасынтүсіндіру.



Өлең оқу

Отан-жерім,Отан –суым,

Отан-қуат, нәр береді.

Отан- ұран,Отан-туым,

Отан мәңгі гүлденеді


3.Сергіту сәті.

Жоғары қарап күн көрдім,

Төмен қарап жер көрдім,

Оңға солға бұрылып,

Егеменді ел көрдім.

4Сөздік жұмыс .

Астана. Үкімет үйі. Президент.

Осы сөздерді қатыстырып сөйлем құрату.

Астана әдемі қала. ___ ____ ____.

Үкімет үиі биік.___ -___ ___.


5.Дәптермен жұмыс

Әріп элементерінқұрайтын сызықтарды жазу арқылы, әріптің толық тұлғасын өрнектеу.



5. «Кім жылдам ?» ойыны

(Қалалардың аттарын атау)

Астана.Атрау. Ақтөбе.Орал. Ақтау. Тараз. Қызылорда т. б

Буындық талдау жасату.



Сурет арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді.


Мақалдың мағынасын түсіндіреді



Өлеңді хормен айтады. Өлең мазмұнына түсінік береді.



Сергіту сәтін қимылымен жасап айтады.



Берілген сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды.



Әріп элементерінқұрайтын сызықтарды жазу арқылы, әріптің толық тұлғасын өрнектеп жазады.


Сөздерді буынға бөліп, дыбыстық талдау жасайды.

Қорытынды

-Бүгінгі сабақта немен таныстық.?

-Қазақстан Республикасының елбасы кім ?

-Еліміздіңрәміздерінатаңдар?




Сабақтың өзіндік талдауы



Сабақ бойынша өзгертулер

Уақытты тиімді пайдалану, топқа бөлу әдісін өзгертер едім.Себебі осы сабақтарда топқа өзім бөліп отырдым. Келесі сабақтарымда оқушылардың өздеріне бөлдірер едім. Қызықты материалдарды көбірек қолдану.Оқушылардың сабаққа белсенділіктерін, қызығушылықтарын арттырады деп ойлаймын.



















Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
