Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Щоденне піклування про своє здоров'я. Розпорядок дня.
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Щоденне піклування про своє здоров'я. Розпорядок дня.

библиотека
материалов

Тема: Щоденне піклування про своє здоров'я. Розпорядок дня.

Мета:

  • доповнити уявлення учнів проте, що найбільше багатство людини – це здоров’я, вчити учнів розуміти роль розпорядку дня для забезпечення і зміцнення свого здоров’я, навчити дітей самостійно визначати в себе ознаки втоми, організовувати працю і відпочинок;

  • Розвивати навички самоконтролю, сома регуляції;

  • виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я та потребу в здоров’ї як важливій життєвій цінності. 

Тип уроку: урок – проблемна ситуація.

Обладнання:малюнки, шифр, алфавіт , малюнок м’яча, смали, аркуші паперу, картки.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Емоційний настрій уроку. 

- Діти, сьогодні ми розпочинаємо наш урок, як і годиться, із привітання. Це буде привітання – гра. Я читатиму вірш, ви будете робити все так, як я говорю, а слова «Добрий день» промовлятимемо всі разом. 

Встало сонце, усміхнулось (учні усміхаються), 
Добрий день, добрий день! 
Ми до світла потягнулись (учні піднімають руки догори), 
Добрий день, добрий день! 
Одне одному всміхнулись (учні усміхаються), 
Добрий день, добрий день! 
Побажати всім здоров’я 
Будь здоров, будь здоров (учні потискають руки один одному)! 
Настрою і щастя в домі 
Кожний день, кожний день! 
Підтягнулись, порівнялись, 
До уроку всі приготувались, 
Добрий день, добрий день!

- У нас сьогодні незвичайний урок, а урок – вирішення питання яке хвилює людство вже багато тисяч років. А для того, щоб дізнатись, яке питання ми будемо вирішувати, пропоную вам розшифрувати кодове слово нашого уроку:

(2, 1, 4, 1, 21, 20, 21, 3, 18 15, 30, 6, 11, 17, 11 33 3, 6, 18, 19, 18, 3, 32, 31)

Багатство людини – ЗДОРОВ ’Я

    • Діти, тут зашифроване слово. Давайте разом його відгадаємо. А для цього пронумеруємо літери української абетки і з’ясуємо, які з них відповідають написаним числам.

ІІ. Оголошення теми уроку:

    • Ви вже здогадались, про що ми будемо сьогодні розмовляти. Проте, перш ніж шукати відповідять на питання – Чи справді здоров’я багатство людини? Ви об’єднайтесь в групи. А для цього ми проведемо жеребкування: ви витягуєте наосліп фігурку , учні, в яких фігурки співпадають за кольором – утворюють групи.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Учні об’єднуються в групи. (Асоціативний кущ)

Ви обдалися в групи, щоб плідно попрацювати. І перше завдання для вас буде - скласти власну презентацію здоров’я.

Під час роботи, лунає повільна музика.

Презентація поняття здоров’я групами:







Міцне Фізичне Гарне займатися спортом



мити руки Здоров’я їсти корисну їжу



чистити зуби загартовуватися не переїдати не курити



2. Поетична хвилинка

Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!



    • Чому саме на погляд автора вірша, здоров’я є найбільшою цінністю?

    • Як ви себе почуваєте коли хворієте?

    • Чи можете ви виконувати всі перераховані дії, коли почуваєте себе недобре?

    • Отже, підсумувати вищезазначене, ми визначили, що здоров’я - стан повного фізичного духовного і соціального благополуччя а не лише відсутність хвороб і фізичних дефектів.

Здоров’я – це право дане нам від народження. І це право, як і багато інших прав людини, захищене державою. Це права прописані в конвенції ООН «Про права дитини». 
Здоров’я має чотири складові (фізична, психічна, соціальна, духовна). 
Ще з часів Київської Русі наші предки цінували здоров’я, загартованість, спритність. Вершиною національного фізичного виховання, самовдосконалення сили і духу була епоха Запорізької Січі. Запорізькі козаки багато часу проводили на свіжому повітрі, працювали фізично, вели рухливий спосіб життя, мали повноцінне харчування. Жили серед природи, яка позитивно впливала на духовність, фізичне і психологічне здоров’я. 

(демонстрація малюнків)

    • Тому, люди здавен турбувалися про своє здоров’я, і про це вони складали приказки і прислів’я.

3. Робота в групах.

- Зараз в групах, спробуйте згадати якомога більше приказок про здоров’я.

  • В здоровому тілі – здорова душа ”

  • Здоровому – все здорово

  • Було б здоров’я – все інше наживеться ”

  • Без здоров’я – немає щастя ”

  • Здоров’я – то є найбільше багатство ”.

  • Здоров’я в аптеці не купиш.

  • Здоров’я не мати, якщо довго спати

  • Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.

  • Людина від лінощів хворіє, а від праці – здоровіє.

  • Бережи одяг новий, а здоров’я доки молодий.

    • Молодці, ви гарно потрудились. Отже давайте і ми з вами трішки порухаємось.

Фізхвилинка.

Раз – підняти руки вгору,

Два – нагнутися додолу,

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкаєтесь підлоги,

Три, чотири – прямо стати,

Будем знову починати.

Хто зуміє присідати

І ногам роботу дати?

Раз – піднялись, два – присіли,

Хай мужніє наше тіло.

Хто втомився присідати,

Може вже відпочивати.

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.



Продовження вправ під музику. (Демонструє черговий учень)

4 . Обговорення проблемної ситуації за допомоги технології «Акваріум»

Ознайомлення з проблемною ситуацією.

    • Одного разу до лікаря звернувся Сергій з проханням допомогти. Його товаришу Андрієві два місяці тому зробили операцію, він довго лежав в лікарні, а коли виписався, то відмовлявся грати з другом.. Одного разу, коли хлопчик зайшов до друга,та його мама Андрія відповіла, що син спить. І попросила зайти пізніше. Увечері Сергій запропонував прогулятися на свіжому повітрі, проте Андрій насупився і сказав, що йому слід берегти своє здоров’я. Згодом Сергій побачив Андрія в магазині,який купував собі цукерки. Він запевняв Сергія, що йому слід вживати лише те, що йому забажається. Сергій не знав, що робити. Як ви гадаєте, що порадив хлопцю лікар?

Технологія «Незакінчене речення»

Я думаю, що….

Я переконаний у тому, що….

Я не сумніваюся в тому, що….

    • Дякую вам за відповіді.

    • А ви хочете знати, що відповів хлопцеві педіатр?

Здоров’я потребує турботи протягом усього життя людини. Тому з раннього дитинства треба загартовувати свій організм спортом, заняттями фізкультури, обтиратися мокрим рушником, обливатися водою. 

Для підвищення сил організму велике значення має безпечне й корисне використання природних факторів, таких як: сонце, повітря, вода, дари природи. 

1. Частіше бувай на свіжому повітрі. Воно допоможе загартуватися, а прогулянки зміцнять вашу нервову систему. 
2. Рано лягай спати і рано прокидайся (бажано в один і той же час). 
3. На сон необхідно виділяти не менше 7 і не більше 9 годин на добу. Спокій того, хто спить, ніщо не повинно порушувати. 
4. Не вживай дуже часто каву, міцний чай. Не кури, не вживай спиртного. 
5. Їж м’ясо не частіше одного разу на добу, більше вживай овочів і фруктів у будь-якому вигляді. 
6. Пий за можливості якомога більше чистої води. 
7. Намагайся носити білизну з натуральних волокон, краще льняних.

8. Відпочивай повноцінно один раз на тиждень, не втомлюй себе навіть писанням і читанням. 
9. Уникай значних хвилювань і напруженої розумової роботи. 
10. Не займайся тривалий час одноманітною монотонною роботою. 

Вправа «Мікрофон»

    • Для того, щоб все встигнути зробити і відпочити, слід дотримуватися розпорядку дня. Як ви розумієте це слово?

Робота в групах.

Розгляньте малюнки, домалюйте стрілки на годинниках.

    • Чому необхідно дотримуватися розпорядку дня?hello_html_m70aeb0ad.jpg

    • Зараз, я пропоную вам заповнити таблицю, позначаючи відповідний час та регулярність дотримання вами режимних моментів.





Завжди - +

Іноді - *

Ніколи - -

Час

Ранковий підйом



Ранкова гімнастика



Ранковий туалет



Сніданок



Заняття в школі



обід



Відпочинок (прогулянки, ігри, читання)



Допомога батькам



Заняття за інтересами



Виконання домашніх завдань



Вечеря



Вечірній туалет



Сон





IV. Підсумок уроку.

    • Щоб наше здоров’я завжди було міцним і ніколи не розбивалось, запишіть на м’ячику, спонукальне речення на тему нашого уроку і подаруйте тому, кому бажаєте.













    • Виходячи, з уроку, оцініть свою участь на уроці за допомогою смайлів







Добре Непогано Можна було б і краще





Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
