Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Рабочие программы / Ш. Смаханұлы Бұлбұл мен С.Торайғыров Арыстан мен тоқылдақ мен тышқан (мысал)

Ш. Смаханұлы Бұлбұл мен С.Торайғыров Арыстан мен тоқылдақ мен тышқан (мысал)

  • Другое

Поделитесь материалом с коллегами:

2-сабақ
Әдебиеттік оқу 
(2-4 шағын жинақталған сынып) 
2 сынып 4 сынып 
Тақырыбы: 
Ш. Смаханұлы Бұлбұл мен С.Торайғыров Арыстан мен 
тоқылдақ мен тышқан (мысал) 
Мақсаты: 
1. Оқушылар мысал ұғымын естеріне түсіреді, мысал мазмұнымен танысады 
2. Оқушылар өз ойларын дәлелдеуге, өз пікірін ашық айтуға ұмтылады. 
3. Оқушылар ұжым болып, бірлесе отырып, жұмыс жасайды. 
Сабақ түрі: Дәстүрлі емес 
Сабақта қолданылатын әдістер: Ой қозғау, ЖИГСО, ЖИГСО-2, рөлге бөліп оқу, аквариум, Венн диаграммасы. 
Сабақтың көрнекілігі: Авторлардың суреттері, тақырыпқа байланысты суреттер, сұрақ-тапсырмалар... 
Сабақтың барысы: 
I. Ұйымдастыру кезеңі (14 мин) 
Психологиялық тренинг. Үй тапсырмасын тест арқылы тексеру. 
Қызығушылықты ояту: 
-Мысал ұғымын еске түсіру 
-Негізгі қагидаларды айтып өту 
«Ой қозғау» әдісі 
Мұғалім балаларға жұмбақ жасырады. 
(Кім туралы екен? Тыңдап отырайық) Арыстан және тышқанға байланысты ассоциация: 
Орманда жоғары  ағашқа қонады. Тұмсығын балға ғып тоқ-тоқ соғады 
(Тоқылдақ. Суретін қолдану) 
Жайнаған бақтың әншісі  Тамсанған оған сан кісі  (Бұлбұл. Суретін қолдану) 
Екі сыныптың да назары тақтада. 4 сынып оқушыларының құраған ассоциациясын тақтаға шығып қорғау 
II. Негізгі кезең 
Ендеше біздің бүгінгі тақырыбымыз: 
2 сынып үшін : 4 сынып үшін 
«Ш. Смаханұлының «Бұлбұл мен то- С. Торайғыровтың «Арыстан мен 
қылдақ» деген мысалы тышқан» деген мысалы 
Кітаппен жұмыс 
Мағынаны ажырату (7 мин) 
ЖИГСО - 2 ЖИГСО 
Топты нөмірлеу: 1,2,3 Топты нөмірлеу: 1,2,3 
Мысалды тұтас оқиды. Әр топ мысалды бөлікке бөліп 
Әр нөмірдегі балалар жеке топ- оқиды, талдайды. 
тасады да берілген тапсырма бо- Әр нөмірлегі балалар жеке топ- 
йынша ойларын жинақтайды. тасады, да бір-біріне түсіндіреді. 
Қайта бастапқы орындарына келіп, Қайта бастапқы орындарына келеді. 
бір-біріне түсіндіреді 
Ой толғаныс (21 мин) 
Екі сыныпта да мәтінді қорытындылау үшін «Аквариум» стратегиясы қолданылады. 
Рөлге бөліп оқу Рөлге бөліп оқу 
Хат жазу Мысалды жалғастыру 
III. Қорытынды кезең: 
2 сынып 4 сынып 
Венн диаграммасы  Бұлбұл мен тоқылдақ . Арыстан мен тышқан 
Бағалау. Алдымен әр топ бірін-бірі бағалайды, онан кейін мұғалімнің оқушыларды бағалауы. 
Үйге тапсырма. 
1.Бұлбұл мен тоқылдаққа мінездеме 1. Мысалды қара сөзбен мазмұндау 
жазып келу. 2. Мысал құрап келу 2. Суретін салу



Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:
