Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / История / Презентации / Шеберлік сабақ Ұлыбритания 9-сынып
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • История

Шеберлік сабақ Ұлыбритания 9-сынып

библиотека
материалов

Күні: 21.01.16ж.

Қысқа мерзімді жоспар

18-сабақ сыныбы: 9 пәні : Дүние жүзі тарихы мұғалімі:Баймуханова А.Б.

Сабақтың тақырыбы: Ұлыбритания

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Екінші дүниежүзілік соғыс кезіндегіҰлыбританияның жағдайына сипаттама беру. Ұлыбритания үшін екінші дүниежүзілік соғыстың нәтижелерін атап көрсетіп. Оқушылардың назарына Англияның саяси жүйесіне, ондағы партиялық жүйенің өзгерістеріне аударып, лейбаристердің ықпалы күшеюін нақты фактілер келтіре отырып түсіндіру.

Дамытушылық: Дүниежүзілік тоқырау жылдарындағы Англияның экономикалық жағдайына басқа елдермен салыстыра отырып, Англия үкіметінің қабылған заңданы арқылы сабақты түсіндіру.

Тәрбиелік: Оқушыларды адамгершілікке, еңбекқолыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: Оқушылар Ұлыбритания мемлекетінің саяси, қаржылықдамуын оқып үйреніп, түсініктерін кеңейтеді. Топпен жұмыста тақырыпты талқылайды.

Сабақтың ресурстары: Топтық әдіс, «Жұптық сұрақ-жауап» әдісі, , миға шабуыл, АКТ, «Тақырыптық түйінді сөздер», «Джигсо» әдісі, термин сөздер кестесі. Слайд, бейнежазба.


Сабақтың кезеңі

Уақыты

Мұғалімінің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті



Ой қозғау




3 минут



1 минут









15 минут






















































1.Оқушылармен амандасу, сабаққа сәттілік тілеу, жұмыс істеуге жағымды ахуал тудыру.

2. Топқа бөлу жеребе арқылы

1-топ (лейбористер)

2-топ (консерватор)

3-топ (парламент)

3. Үй тапсырмасын сұрау. Сұрақ-жауап әдісі арқылы

1-топ

1.Ұлттар лигасы дегеніміз не? Екінші дүниежүзілік соғыста адам шығыны қанша болды?

2.«Барбаросса», «Шлиффен» жоспарлары: мақсаты, нәтижесі.

3.Екінші дүниежүзілік соғысының шығуының себебі, барысы.

2-топ

1.Екінші дүние жүзілік соғыстың бірінші кезеңі «таңқаларлық соғыс» деп не себепті аталды? Соғысты қай мемлекет бастады?

2.Дүниежүзі мен КСРО бойынша ІІ дүние жүзілік соғыс кезінде қанша адам қаза тапты.

3.Соғыстың салдары қалай болды? Қанша мемлекет қатысты. Екінші дүниежүзілік соғыстың қысқаша тарихы.

3-топ

1.Қай жылы, не себепті соғыс басталды? Қатысқан елдердің мақсаттары қандай?



2.КСРО- ның жоспары қалай аталды? Ұлы Отан соғысы туралы қысқаша айт.

3.Екінші дүниежүзілік соғыстың қорытындысы.

1.Сабаққа ынталанады.Жағымды ахуал туады.



2. Жеребе арқылы топтарына барып отырадыү

3. Қол көтеру арқылы сұрақтарға жауап береді. (Топпен)



Мағынаны тану







10 минут

3 минут

7 минут

І. Ұлыбритания туралы бейне клип көрсету, түсіндіру.

«Жигсо»әдісі

1.Мәтіндібөліп беремін.

1-топ К. Эттли реформасы

2-топ Черчель реформасы

3-топ Вильсон реформасы

2.Әр топ өзіне бөлініп берілген мәтін бөлігін талдауға уақыт беремін.

3.Мәтіндері бойынша кесте толтырады.








1.Мәтіннің бөлінген тұсын оқиды.

2.Әр топ өзіне бөлініп берілген мәтін бөлігін талдайды.



3.кесте толтырады




Ой толғаныс

3 минут

2 минут



2 минут

1.Жеті сұрақ әдісі

- Мелекеттік құрылыс

- Екінші д/ж соғыстың салдары

- Саяси партиялар

- 1964-78жж. Қоғамдық саяси өмір

- Ольстер мәселесі

- М.Тэтчер үкіметінің ішкі-сыртқы саясаты

- Ұлыбританияның 90-жж. дамуы.

2.Мұғалім оқушыларға формативті баға бергізеді.

3. Мұғалім оқушыларға кері байланыс жастады.

Пошта жәшігіне салады

1.Жеті сұраққа жауап береді.









2.Оқушылар формативті баға береді,бірін-бірі қолдап үйренеді.

3.Оқушылар бірін бірі қолдауды және сын айта білуге дағдыланады.




Тексерілді:

Автор
Дата добавления 04.02.2016
Раздел История
Подраздел Презентации
Просмотров295
Номер материала ДВ-416944
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
