Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Другие методич. материалы / 2-сынып қа арналған ҚМЖ

2-сынып қа арналған ҚМЖ


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

Пәні

Әдебиеттік оқу

2-сынып

Урбисинова.А

Тақырыбы:

Ұзынсары

Мақсаты:

Наурыз айының ұзынсарымен байланысын анықтау.Өзінің іскерлігінің нәтижесінде мәтіннің мағынасын ажыратып, талдайды.

Күтілетін нәтиже:

Наурыз айының ұзынсарымен байланысын анықтады.Өзінің іскерлігінің нәтижесінде мәтіннің мағынасын ажыратып, талдады.

Негізгі дерек көздері:

Ана тілі оқулығы, курс ресурстары

Сабақ кезеңі

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Білу


















Түсіну








































Қолдану







Талдау




Жинақтау









Бағалау

І.Ұйымдастыру

ІІ.Психологиялық жаттығу

ІІІ. Топқа бөлу



ІҮ. Үйтапсырмасын сұрау

«Еркіннің еңбегі» әңгімесі

«Ыстық орындық» әдісі











«Тақырыпқа бағыттама»

Сыни ойлау.

-Ұзынсары дегенде көз алдарыңа не елестейді?


Тақырыпты хабарлау. Қ.Жұмаділовтің «Ұзынсары» әңгімесі

АКТ мен жұмыс.

«Менің уақытым»әдісі

Берілген уақыт ішінде мұғалім автор туралы мәлімет беріп өтеді.




« ДЖИГСО» әдісі

«Топтық жұмыс».

Мәтін екі бөлікке бөлініп топтарға ұсынылады.







«Сөздік жұмыс»

Тошала- қыста ет сақтайтын жеке үй.

Атағаш- ат байлау үшін орнатылған түбірік.


АКТ мен жұмыс.

«Ұзынсары деген не?» бейнеролик көрсету.




Постер қорғау. ««Ұзынсары дегеніміз не?»






«Венн диаграммасы»

8 наурыз бен Ұзынсары



« Серпілген сауал» әдісі

-Ұзынсары дегеніміз не?

-Мәтінде қандай тағам аталған?

-Оның жасалу жолы?






«Ой толғау»

«Ұзынсары келгенде....»



Үйге тапсырма:

Мәтінді түсініп оқу.

Қазақтын ұлттық тағамдарын жазып келу.


Формативті бағалау

Жұлдызша 5 ұпай- 25-20

Төртбұрыш 4 ұпай- 19-14

Үшбұрыш 3ұпай- 13-7


Кері байланыс




- түрлі-түсті қағаздар таңдау арқылы екі топ құрайды.




Ыстық орындыққа отыратын оқушыны әркім өз ойынша кімді лайықты деп тапса сол оқушының атын стикерге жазып, мұғалімге ұсынады.Ең көп дауысқа ие ры оқушы «Ыстық орындыққа» отырып берілген сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар сұрақты бірінен соң бірі жаңбырша жаудырады.


Оқушы жауабы:

-Ұзынсары жіп

- Ұзындық өлшемі

-Ұзынсары адам






Оқушылар мұғалімге уақыт белгілеп,сол берілген уақытты тиімді пайдалануын қадағалап отырады, сонымен қатар уақытпен санасуды үйренеді, автор туралы мәлімет алады.


Оқушылар топта бірлесіп, пікірлесе отырып ынтымақтаса әрекет етеді.Топ ішінен тақырыпты түсінгені бойынша баяндауға оқушы тағайындайды.Таңдап алынған оқушы тақырыпты өз түсінгені бойынша сыныптағы оқушыларға түсіндіреді.


Оқушылар мәтін соңында берілген сөздердің қолданыстағы атауын біледі, сөздік қорларын молайтады.



Бейнероликті көру арқылы нақты мәлімет алады.Топта талқылап жұптық,топтық жұмыстарды жүзеге асырады.


Балалар топта бірлесе әрекет етеді.Әртүрлі пікірлер туындайды. Диалогтың «Әңгіме-дебат», «Зерттеушілік әңгіме» әдістері жүзеге асады.


Балалар талқылап, талдап ортақ шешімге келе отырып, кестені толтырады.


Сұраққа тез әрі нақты жауап беруге ұмтылады. Допты бірінші болып алуға жұмыстанады.Осының нәтижесінде оқушы бойында көшбасшылық қасиет қалыптасады. Тақырыпты жинақтап, ой қорытады.


Оқушы сыни ойлана отырып, өзінің жас ерекшелігіне сәйкес шағын ойтолғау жазып шығады.






Қолдарына жинаған фигураларды критерийі бойынша есептеп, алған бағаларын айтады.


Стикерге жазылған ойларын екі түрлі көңіл-күйді білдіретін смайликке жапсырады




Автор
Дата добавления 04.02.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров341
Номер материала ДВ-415849
Получить свидетельство о публикации
