Инфоурок Начальные классы Рабочие программы2 сынып, анатілі сабағының тақырыбы: «Айнала күміс қар» 8 – 9 – жаттығу

Сабақ жоспары. Тақырыбы Адам қаңқасының құрылысы. 8 сынып

Файл будет скачан в форматах:

  • pdf
  • docx
4398
6
18.01.2025

Материал разработан автором:

Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна

учитель биологии и химии

Разработок в маркетплейсе: 142
Покупателей: 425

Об авторе

Категория/ученая степень: Первая категория
Место работы: КГУ Атыгайская средняя общеобразовательная школа
Моя основная профессия – учитель биологии и химии. В прошлом году у меня доминировали уроки химии, и некоторые свои задачи я опубликовал в Интернет ресурсах. Стаж работы составляет -22 года. Тема самообразования: Формирование функциональной грамотности учащихся на основе межпредметной интеграции на уроке биологии и химии.
Подробнее об авторе

Настоящая методическая разработка опубликована пользователем Алпысбаева Ляйла Мухаметкалымовна. Инфоурок является информационным посредником

Биология 8 сынып Сабақ жоспары Тақырыбы: Адам қаңқасының құрылысы. Тірек – қимыл жүйесінің маңызы мен қызметі Оқу мақсаты: 8.1.6.1 тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау Сабақ мақсаты: Тірек-қимыл жүйесінің құрылымы мен қызметтерін түсіндіру. Адам қаңқасының бөлімдері мен сүйек түрлерінің ерекшеліктерін анықтау. Сүйектердің тірек, қозғалыс, қорғаныс және зат алмасуға қатысу қызметтерін ажырата білу. Күтілетін нәтижелер: Білу: Оқушылар тірек-қимыл жүйесінің негізгі құрылымдары мен олардың қызметін біледі. Түсіну: Сүйектердің түрлерін ажыратып, олардың денедегі рөлін түсіндіреді. Қолдану: Қаңқа бөлімдерін сипаттап, олардың әрқайсысының қызметін талдайды. Талдау: Тірек-қимыл жүйесінің бұзылуының салдарын анықтайды. Сабақ барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) Оқушылармен амандасу, қатысымын тексеру. Сабақтың мақсатымен және күтілетін нәтижелермен таныстыру. Сабақтың барысын түсіндіру. II. Қызығушылықты ояту (10 минут)

Краткое описание методической разработки

Биология 8 сынып

Сабақ жоспары

Тақырыбы: Адам қаңқасының құрылысы. Тірек – қимыл жүйесінің маңызы мен қызметі

 

Оқу мақсаты: 8.1.6.1 тірек – қимыл жүйесінің қызметтерін сипаттау

 

Сабақ мақсаты:

  1. Тірек-қимыл жүйесінің құрылымы мен қызметтерін түсіндіру.
  2. Адам қаңқасының бөлімдері мен сүйек түрлерінің ерекшеліктерін анықтау.
  3. Сүйектердің тірек, қозғалыс, қорғаныс және зат алмасуға қатысу қызметтерін ажырата білу.

 

Күтілетін нәтижелер:

  • Білу: Оқушылар тірек-қимыл жүйесінің негізгі құрылымдары мен олардың қызметін біледі.
  • Түсіну: Сүйектердің түрлерін ажыратып, олардың денедегі рөлін түсіндіреді.
  • Қолдану: Қаңқа бөлімдерін сипаттап, олардың әрқайсысының қызметін талдайды.
  • Талдау: Тірек-қимыл жүйесінің бұзылуының салдарын анықтайды.

 

Сабақ барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут)

  • Оқушылармен амандасу, қатысымын тексеру.
  • Сабақтың мақсатымен және күтілетін нәтижелермен таныстыру.
  • Сабақтың барысын түсіндіру.

II. Қызығушылықты ояту (10 минут)

Развернуть описание

2 сынып, анатілі сабағының тақырыбы: «Айнала күміс қар» 8 – 9 – жаттығу

Скачать материал

Атырау қаласы   №35 мектеп-гимназиясының

                                                                                   бастауыш сынып мұғалімі

                                                                  Айтжанова Айгерім Махамбетқызы

Ана тілі

Тақырыбы:    «Айнала күміс қар»    8 – 9 – жаттығу

Сабақтың мақсаты:      Оқушылар өлеңінің мазмұнымен танысып, жаттығулар орындайды.

                Міндеттері:    Бұрынғы алған білімдерін жаңа ақпаратпен толықтырады, өз бетімен жұмыс істеуге үйренеді. Сөздік қорларын молайтып, қыс туралы білімдері толығады.

Сыни ойлауды дамытуға байланысты: Қыс туралы толық ақпарат алады және оны бейнелейді, тапсырмалар орындайды.

Топтық міндеті: жеке ойларын ортаға салады, топқа ойын жеткізе алады және өз пікірін дәлелдейді.

Сабақтың түрі:жаңа білімді хабарлау сабағы.

Сабақтың әдісі: ой қозғау, топтастыру, негізгі идеяны суреттеу, «Бір айналым сөйлесу» стратегиялары

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, слайд.

Бағалау:

Сабақтың барысы:

       І.  Қызығушылықты ояту

Жұмбақ шешу

1.Қыста ғана болады,

Ұстасаң қолың тоңады. (қар)

2. Қоймасын қыс ақтарып,

Жерді жапты ақ мамық.  (қар)

-         Қазір жылдың қай мезгілі?

-         Қыс мезгілінің ерекшеліктері?

Овал: Қыс
 


                   

 

 

 

 

 

 


ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

«Қысқы дайындық мәтінін» бір айналым сөйлесу стратегиясы бойынша сұрау        

ІІІ. Мағынаны тану

Ережемен таныстыру

·        Сөз дыбыстан құралады. Мыс: қар, боран.

·        Дыбыстар әріптермен таңбаланып, жазылады.

·        Дыбыстарды айтамыз, естиміз.

·        Әріптерді көреміз, жазамыз.

ІҮ. Оқулықпен жұмыс

- Өлеңді мәнерлеп оқу,

- Мағынасын түсіндіру.

1. Жауып тұрған қарды бақыладыңдар ма?

2. Қар жауған соң айнала қалай өзгереді?

3.Қыста дала қандай болады? Жатқан қарды неге ұқсатар едіңдер?

                 Ү. Сергіту сәті

«Табиғат тамашасы»  (Қыс мезгіліндегі табиғат құбылыстарын қимылмен көрсету)

               ҮІ. Дәптермен жұмыс

8-жаттығу

Қар. Шана. Қырау. Аққала.

9-жаттығу

Өзі-сөзі, көзі. Есті-кесті, тесті. Ұрды-тұрды, құрды.

Алды-салды, қалды.

               ҮІІ. Ой толғаныс

1. Қыс туралы тақпақ айту.

2. Сурет салу.

3. Қыс туралы әңгімелеу.

              ҮІІІ.  Бағалау

             ІХ.  Үйге тапсырма

Өлеңді жаттау. Қыс тақырыбына сурет салу.

            Х.  Қорытынды

Балалар сендер барлығың да өте жақсы жұмыс жасадыңдар.

Біз не үйрендік? Сендерге ұнады ма? Кімге не ұнады? Кестесін толтыру.

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "2 сынып, анатілі сабағының тақырыбы: «Айнала күміс қар» 8 – 9 – жаттығу"
Смотреть ещё 6 084 курса

Методические разработки к Вашему уроку:

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
