Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / 3-сынып Ашық сабақ: «Менің Астанам»
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы воспитания и социализации образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии и особо охраняемых природных территорий в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям дошкольных ОУ вместе с ребятами рекомендуем принять участие в международном конкурсе «Законы экологии», приуроченном к году экологии. Участники конкурса проверят свои знания правил поведения на природе, узнают интересные факты о животных и растениях, занесённых в Красную книгу России. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

ПРИЁМ ЗАЯВОК ТОЛЬКО ДО 21 ОКТЯБРЯ!

Конкурс "Законы экологии"

3-сынып Ашық сабақ: «Менің Астанам»

библиотека
материалов

hello_html_m4ac5d449.gifhello_html_6f0391e.gifhello_html_m73ec7ebb.gifhello_html_68d56465.gifhello_html_339c51ee.gifhello_html_m50905aa9.gifhello_html_12e6ac6d.gifСуворов орта мектебі





3-сынып

Ашық сабақ:

«Менің Астанам»

sova

Жауапты: Қазақ тілі мен әдебиеті

мұғалімі Башенова Қ.Қ



2014-2015оқу жылы



3-сынып қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы: Менің Астанам!
Мақсаты:
1) Балаларға еліміздің бас қаласы – Астана туралы мәлімет беру.
2) Астана туралы деректермен білімін дамыту, оқушылардың ой - өрісін, шығармашылық қабілеттерін дамытуға, тіл байлықтарын дамыту.
3) Қазақстан Республикасының орталығы Астана қаласын мақтан тұта білуге тәрбиелеу және Отанға деген сүйіспеншілігін арттыру, елжанды азамат болуға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Астананың көрікті жерлерінің суреттері, қанатты сөздер, «Астанаға саяхат» видеоклип.
Әдісі: Сұрақ - жауап, ой қозғау, топтық, сезімнен туған өлеңдер,
Түрі: Жаңа сабақ.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылармен амандасу;

- Сыныптағы оқушыларды түгендеу;

- Оқушылардың назарын өзіне аударту;

Психологиялық дайындық. Балалар шеңбер құрып,бір-біріне сәттілік тілейді.

ІІ Үй жұмысын тексеру. Оқушылардан Қазақстандағы қала аттарын сұрау.

ІІІ Қызығушылықты ояту.Оқушыларға Астана қаласы туралы видеороликті тыңдату.

Балалар, біз неліктен «Астана» туралы бейнеролик көрдік деп ойлайсыңдар?
Ия. Себебі, алдымызға еліміздің ең айтулы мерекесі Тәуелсіздік мерекесі келе жатыр. Ал Астана – еліміздің бас қаласы, еліміздің жүрегі.
Ия, балалар, олай болса, біздің бүгінгі сабағымыз Астана қаласы құрметіне арналмақ.
- Балалар, Астана дегенде естеріңе не түседі?
- Әрине, Бәйтерек, Ақ Орда, Ханшатыр, «Нұр Астана» мешіті.
Олай болса, біз қазір «Астана» қаласы дегенде көз алдымызға не келетіндігін ассоциация құру арқылы дәлелдейміз.

Ханшатыр бар

Астана

Үлкен қала Бәйтерек бар



Қазақстанның астанасы Әдемі қала «Думан» орталығы бар

IVЖаңа сөздермен жұмыс.

Астана-столица тұрады-живет

Болдым-был күтіп тұр-ждет

Балалар, енді біз «Маршрут картасы» арқылы Астана қаласындағы көрікті жерлерді аралауға шығамыз. Жолда аялдамаларда тоқтаймыз. Әр аялдамаға жету үішін тапсырмаларды орындауымыз керек.
1-аялдама: “Думан ойын-сауық орталығы”аялдамасы

http://oky.ucoz.ru/_pu/34/s24455897.jpg

Астана қаласының картадағы орны. Мына сөздерді дұрыс сәйкестендіріңдер

Қала путешествие

Саяхат город

Өзен родина

Туған жер гора

Тау лето

Жаз река

2-аялдама: «Ақ Орда»

pic_20

Мына сөздерден сөз тіркесін немесе сөйлем құраңдар.

Қала, саяхат, Астана, өзен.

Мысалы: Мен Астана қаласына саяхатқа шықтым.

Астана қаласында есіл өзені бар.

3-аялдама: «Бейбітшілік және келісім сарайы» орталығы

http://oky.ucoz.ru/_pu/34/20591068.jpg


Жұптық жұмыс.

Әріптерге кім қанша сөз айтады.

Мысалы: А әрпі, Б әрпі, С әрпі, Ж әрпі, М әрпі;

А әрпіне – алма, аққала, айна, арал

4-аялдама. «Бәйтерек» аялдамасы Міне соңғы аялдамаға да келіп жеттік.

Astana-Baiterek-at-night
Астана қаласына деген тілектерін айту.Алдын-ала берілген тапсырма бойынша өлеңдерін сұрау.

Балалар, жаңағы сыр - сұхбаттан, Астананың көрікті, айшықты жерлерін көрген бейнетаспалардан алған өздеріңнің әсерлерің жүректеріңнен қандай жыр болып туар екен? Балалар, араларыңда Астана қаласына барып келген балалар бар. Енді сол балалар саяхат жасаған кездегі әсерлерін сыныптағы балалармен бөліссін дегіміз келеді.

Қорытындылау. Бүгінгі сабақтан не түйдік?
Я, балалар, сабағымызды қорытындылай келе, әрине Астана туралы айтып тауысуымыз мүмкін емес, әрине Астана туралы жырланған жыр, салған ән, шерткен күй қаншама дерсіз? жасалады деген биік мақсаттармен салынған қала.

Астанада қандай жерлер бар?

Астанада қандай көрікті жерлер бар?

Астана қаласына саяхатқа шыққыларың келе ме?

Енді, балалар, Астана қаласына деген тілектерінді стикерге жазып, «Бәйтерек» монументіне жапсырыңдар.

Астана көркейсін;

Астана гүлденсін.

Астананы мен жақсы көремін.

Мен Астанаға енді жиі барамын.

Мен Бәйтеркке шыққым келеді.

Мен Бәйтеректі көргім келеді.

Үй тапсырмасы. «Менің Астанам» шағын мәтін құрау

Осымен, бүгінгі сабағымызды аяқтаймыз! Сау болыңыздар






Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 25 октября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
