841159
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт проекта «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Другое Конспекты5 сынып. Қазақ тілі. Сабақтың тақырыбы:Ұйқы.

5 сынып. Қазақ тілі. Сабақтың тақырыбы:Ұйқы.

IV Международный дистанционный конкурс «Старт» Идёт приём заявок Для дошкольников и учеников 1-11 классов 16 предметов ОРГВЗНОС 25 Р. ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

Сынып: 7 Сабақтың тақырыбы: Ұйқының пайдасы.

Сабақтың мақсаты: денсаулыққа қатысты сөздермен танысу, ұйқының ережелерін айту, мәтін құрастыра білу дағдыларын жетілдіру.

Сабақтың міндеттері:

1. Тақырып бойынша сөйлеу дағдыларын дамыту.

2Денсаулыққа қатысты монолог құрастыру.

3. Жеке жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. Ойын.

Күтілетін нәтиже: Сұрақтарға жауап бере алады, жаңа сөздерді қатыстырып сөйлем құрай алады және жеке тапсырмалар орындайды.


Кезең

уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастырушылық кезең

Білу

5 минут

Амандасу.

Оқушыларды түгендеу.

Өткенді қайталау Ыстық орындық.

3 оқушы сұралады. Әрқайсысына 30 секунд беріледі.

Мақалды толықтыр Спорт – денсаулық ....

Ермахан Ибраимов кім?

Азиада ойындарында неше алтын алдық?

Алғашқы олимпиада чемпионы кім?

Олимпиада сөзі қайдан шықты?

Азиада-2011 қайда өтті?

Нешінші қысқы азиада ойындары қазақстанда өтті?

Футболға неше ойыншы қатыса алады?

Бокста неше раунд болады?

Палуан сөзінің аудармасы?

Серік Сапиев деген Кім?

Шашки ойыны қайда пайда болды?

Шахмат ойыны нешінші ғасырда пайда болды?

Тейквондоның Федерациясы қай елде?

Балалар мұғаліммен амандасады.

Үйге берілген тапсырмаларды айтуға кіреседі.

Ыстық орындық ойнайды.



Флипчарт


Қызығушылықты ояту.

3 минут

«Миға шабуыл» суреттегі заттың қажеттілігін анықтау керек. (спорт, тамақ, ұйқы)

Осы суреттер не үшін керек? Біз немен таныстық?

Бүгінгі сабақ не туралы болмақ?

Топтарға 1,2,3 арқылы бөлу

Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады. Сабаққа қандай мақсат қоятындарын да айтады.

Топтарға реттеледі.


Презентация

Түсіну

8 минут

Жаңа сөздермен жұмыс

185-бет сөздер, соған қоса

Ұйықтауға, жақсартады, емдеу, дағдылану, айқайлау, қорқынышты, желдеткіш.

Мәтінді бөліктерге бліп, аударту.

Топтар сөздерді аударады.





Топтар бөліктерді аударып, мазмұндайды.

Оқулық, Сөздік

Қолдану

10 минут

Тапсырма: Ұйқынң пайдасын мазмұндау.

Мәтін бойынша 2 сұраулы сөйлем құрастырады.


Әңгімелейді.

Сұраулық шылау арқылы сұраулы сөйлем құрастырады. Тексереді.

Критерий

Талдау

15 мин

186-бет №3-тапсырма мәтін құрастыру.


Ойын: сипаттау арқылы сөздерді жасырған сөзді шешу.

Воллейбол, футбол, шахмат, бәйге, бокс т.б.

Тапсырманы топпен орындайды.


Критерий

Жинақтау

2 минут

Ұйқы не үшін керек?

Спорт не үшін керек?

Тамақ не үшін керек?

Әр оқушы айтады.

«Екі жұлдыз, бір тілек арқылы бағлайды»

Бағалау



3 минут

Сабаққа қатысты пікірлері тыңдау.

Топ басшылары бағалайды.

Оқушылар сабақ жайлы пікірлерін айтып, бағаларын айтады.


Үй тапсырмасын беру кезеңі

1 минут

185-бет ІІ деңгей мазмұндау, сұрақтарға жауап беру.

Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады.

күнделік























Курс повышения квалификации
Курс профессиональной переподготовки
Педагог-библиотекарь
Курс профессиональной переподготовки
Библиотекарь
Найдите материал к любому уроку,
указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
также Вы можете выбрать тип материала:
Краткое описание документа:
Сынып: 5 Сабақтың тақырыбы: Ұйқының пайдасы.
Сабақтың мақсаты:денсаулыққа қатысты сөздермен танысу, ұйқының ережелерін айту, мәтін құрастыра білу дағдыларын жетілдіру.
Сабақтың міндеттері:
1. Тақырып бойынша сөйлеу дағдыларын дамыту.
2Денсаулыққа қатысты монолог құрастыру.
3. Жеке жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. Ойын.
Күтілетін нәтиже: Сұрақтарға жауап бере алады, жаңа сөздерді қатыстырып сөйлем құрай алады және жеке тапсырмалар орындайды.


Кезең

уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастырушылық кезең

Білу

5минут

Амандасу.
Оқушыларды түгендеу.
Өткенді қайталау Ыстық орындық.
3 оқушы сұралады. Әрқайсысына 30 секунд беріледі.
Мақалды толықтыр Спорт – денсаулық ....
Ермахан Ибраимов кім?
Азиада ойындарында неше алтын алдық?
Алғашқы олимпиада чемпионы кім?
Олимпиада сөзі қайдан шықты?
Азиада-2011 қайда өтті?
Нешінші қысқы азиада ойындары қазақстанда өтті?
Футболға неше ойыншы қатыса алады?
Бокста неше раунд болады?
Палуан сөзінің аудармасы?
Серік Сапиев деген Кім?
Шашки ойыны қайда пайда болды?
Шахмат ойыны нешінші ғасырда пайда болды?
Тейквондоның Федерациясы қай елде?
Балалар мұғаліммен амандасады.
Үйге берілген тапсырмаларды айтуға кіреседі.
Ыстық орындық ойнайды.



Флипчарт


Қызығушылықты ояту.

3 минут

«Миға шабуыл» суреттегі заттың қажеттілігін анықтау керек. (спорт, тамақ, ұйқы)
Осы суреттер не үшін керек? Біз немен таныстық?
Бүгінгі сабақ не туралы болмақ?
Топтарға 1,2,3 арқылы бөлу
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын айтады. Сабаққа қандай мақсат қоятындарын да айтады.
Топтарға реттеледі.


Презентация

Түсіну

8 минут

Жаңа сөздермен жұмыс
185-бет сөздер, соған қоса
Ұйықтауға, жақсартады, емдеу, дағдылану, айқайлау, қорқынышты, желдеткіш.
Мәтінді бөліктерге бліп, аударту.
Топтар сөздерді аударады.





Топтар бөліктерді аударып, мазмұндайды.

Оқулық, Сөздік

Қолдану

10 минут

Тапсырма: Ұйқынң пайдасын мазмұндау.
Мәтін бойынша 2 сұраулы сөйлем құрастырады.


Әңгімелейді.
Сұраулық шылау арқылы сұраулы сөйлем құрастырады. Тексереді.

Критерий

Талдау

15 мин

186-бет №3-тапсырма мәтін құрастыру.


Ойын: сипаттау арқылы сөздерді жасырған сөзді шешу. Воллейбол, футбол, шахмат, бәйге, бокс т.б.
Тапсырманы топпен орындайды.


Критерий

Жинақтау

2 минут

Ұйқы не үшін керек?
Спорт не үшін керек?
Тамақ не үшін керек?

Әр оқушы айтады.

«Екі жұлдыз, бір тілек арқылы бағлайды»

Бағалау



3 минут

Сабаққа қатысты пікірлері тыңдау.
Топ басшылары бағалайды.

Оқушылар сабақ жайлы пікірлерін айтып, бағаларын айтады.


Үй тапсырмасын беру кезеңі

1 минут

185-бет ІІ деңгей мазмұндау, сұрақтарға жауап беру.

Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады.

күнделік





ВНИМАНИЮ УЧИТЕЛЕЙ: хотите организовать и вести кружок по ментальной арифметике в своей школе? Спрос на данную методику постоянно растёт, а Вам для её освоения достаточно будет пройти один курс повышения квалификации (72 часа) прямо в Вашем личном кабинете на сайте "Инфоурок".

Пройдя курс Вы получите:
- Удостоверение о повышении квалификации;
- Подробный план уроков (150 стр.);
- Задачник для обучающихся (83 стр.);
- Вводную тетрадь «Знакомство со счетами и правилами»;
- БЕСПЛАТНЫЙ доступ к CRM-системе, Личному кабинету для проведения занятий;
- Возможность дополнительного источника дохода (до 60.000 руб. в месяц)!

Пройдите дистанционный курс «Ментальная арифметика» на проекте "Инфоурок"!

Подать заявку
26-28 октября 2019 I МЕЖДУНАРОДНЫЙ ПЕДАГОГИЧЕСКИЙ «ИНФОФОРУМ» «Современные тенденции в воспитании и социализации детей» Подать заявку Очное участие Дистанционное участие Курс повышения квалификации (36 часов) + Сертификат участника “Инфофорума”
IV Международный дистанционный конкурс «Старт» Для дошкольников и учеников 1-11 классов Рекордно низкий оргвзнос 25 Р. 16 предметов ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
