Инфоурок / Другое / Рабочие программы / 5сынып. сабақ жоспары. "Әдеби тілдің ауызша және жазбаша түрлері"

5сынып. сабақ жоспары. "Әдеби тілдің ауызша және жазбаша түрлері"



Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

Сабақ жоспары

  1. Пән аты: Қазақ тілі

  2. Сыныбы: 5 Тексерілді

  3. Күні, айы, жылы:

  4. Тоқсан: І

Сабақтың тақырыбы: Әдеби тілдің ауызша және жазбаша түрлері

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: Оқушылардың әдеби тіл және оның түрлері бойынша алған білімдерін жаттығу жұмыстары арқылы бекіту.

  2. Тәрбиелік: Оқушыларды еңбекке, достыққа, жолдастыққа тәрбиелеу.

  3. Дамытушылық: Оқушылардың ауызша және жазбаша тілін дамыту.

Сабақтың типі: бекіту

Сабақтың түрі: дәстүрлі

Сабақтың әдіс-тәсілі: баяндау,жаттығу, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: дидактикалық материалдар.

Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу.

2. Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.

3. Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:

  1. Әдеби тіл туралы түсінік.

  2. 7,8-жаттығулардың орындалуын тексеру.

ІІІ. Бекіту сабағын өткізу.

  1. Оқулықпен жұмыс.

9-жаттығу

«Сөз» қай жерде қандай мағынада қолданылып тұрғанын айтыңдар.

ауыс тура

  1. Жиналыста Марат сөз алды. 2. Сөз соңында айтарымыз-елдің,

ауыс ауыс

халықтың бірлігі. 3.Сөз түзелді, тыңдаушы, сен де түзел. 4. Сөз сүйектен

ауыс ауыс

өтеді, таяқ еттен өтеді. 5. Сөз қуған пәлеге жолығады. 6. Өлең-сөздің

тура

патшасы, сөз сарасы. 7. Көркем сөз- көрікті ойдың жемісі. 9. Жақсының

ауыс

соңынан сөз ереді.

10-жаттығу

Қалай ойлайсыңдар, сөйлеу түрлерінің (ауызша сөйлеу, жазбаша сөйлеу) қайсысы бұрын шыққан?

Өздеріңнің тілді үйрену тәжірибелеріңді ескере отырып жауап беріңдер.

Үлгі: Меніңше, ең әуелі… сөйлеу пайда болған да, содан кейін… сөйлеу шыққан. Себебі…

11-жаттығу

Өзің жазған шығарманы ата-анаңа оқып бердің делік. Осы жерде сен сөйлеудің қай түрін қолдандың? Неге?

12-жаттығу

Телехабардағы диктор сөзін тыңдағанда, «Ұлан» газетінде жарияланған мақалаларды оқығанда, біз тілдің қай формасын қабылдаймыз? Ойыңды дәлелде.

ІV. Үй тапсырмасын беру:

  1. 14-жаттығу. Қосымша 10 тыйым сөз жазу.

  2. «Менің сүйікті кітабым» тақырыбына шығарма жазу.

V. Оқушылардың жауаптарын бағалау.

VI. Сабақтың аяқталуы.


Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 65% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG

