Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / 5-сынып. Сабақ жоспары. Тақырыбы: Жай бөлшектерді қосуға және азайтуға есептер шығару
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

5-сынып. Сабақ жоспары. Тақырыбы: Жай бөлшектерді қосуға және азайтуға есептер шығару

библиотека
материалов

Сабақтың қысқа мерзімді жоспары. 28.12.2015 жыл

Аты-жөні, жұмыс орны

Иманкулова Гулден Ерденовна

4 ЖББМ

Пәні:математика

Сынып: 5 «А»

Сабақтың тақырыбы:

Жай бөлшектерді қосу және азайтуға есептер шығару

Мақсаты:

(SMART, орта мерзімдегі жоспар)

- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін білу.

- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін есеп шығару барысында дұрыс пайдалану.

- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін пайдалана отырып, түсіндіріп беру.

Күтілетін нәтиже:

(орта мерзімдегі)

- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін біледі.

- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін есеп шығару барысында дұрыс пайдаланады.

- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін пайдалана отырып, түсіндіріп береді.

Табыс критериі:

- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін білді.

- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін есеп шығару барысында дұрыс пайдаланды.

- жай бөлшектерді қосу және азайту ережелерін пайдалана отырып, түсіндіріп берді.

Негізгі идеясы:

Оқушылар өткен материалдарды есеп шығару барысында қолдануға жағдай жасайды. Білгендерін ортаға салып, ой бөліседі.

Оқулық:

(ҚР ҒБМ ұсынған)

Математика,Т.Алдамұратова, Е.Байшоланов

Алматы «Атамұра» 2015


Сабақтың барысы/ мұғалімнің ескертпелері:

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Формативті (ОүБ)

Суммативті (ОБ)

2 мин

Сыныпта жағымды атмосфералық жағдай туғызу мақсатында оқушылар бір-біріне күлкі сыйлайды. Алтын ережені еске алу

Оқушылар сыныпта бір-біріне қарап күлкі сыйлайды.

Жақсы



5 мин

Үй тапсырмасын тексеру (үй тапсырмасы интербелсенді тақтада тексеріледі)

Әр оқушы өзінің үй тапсырмасын тақтадан тексеріп, қатесін жояды.

Өте жақсы


Интербелсенді тақта

5 мин

Өткен материалды жандандыру мақсатында сұрақтар қойылады.

-бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?

-бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады? Мысал келтір

-Бөлімдері бірдей бөлшектерді қалай азайтады?

-Бөлімдері әр түрлі бөлшектерді азайтуды мысалдармен түсіндіріңдер.

-Натурал саннан бөлшек қалай азайтылады?

Оқушылар сұрақтар бойынша ережелерді айтады.

Жарайсың!



Интербелсенді тақта

10 мин

«Кім жылдам» ойыны

Екі топ есеп шығарады, үшінші топ тексереді.

Дұрыс. Жақсы


Интербелсенді тақта, үлестірмелі таратпалар

2 мин

Сергіту сәті

Қолмен, көзбен, мұрынмен 1-5-ке дейінгі сандарды жазу.

Оқушылар орындарынан тұрып, қолдарымен, көздерімен, мұрындарымен сандарды жазады.

Керемет



15 мин

Есеп шығару (пысықтау, оқулықпен жұмыс)

Топпен оқушылар есеп шығарады

994 (1,2,3)

995 (4,5,6)


Топ басшысы бағалайды.


Оқулық

3 мин

Бағалау

Топ басшысы топ мүшелеріне баға береді


Жиынтық бағалау

Бағалау парақшалары

1 мин

Үйге тапсырма

548,551



Оқулық, күнделік

2 мин

Рефлексия

Не сәтті болды?

Не сәтсіз болды?

Нені дамыта алар едім?



Түрлі стикерлер














Мұғалімдердің ескертулері/Рефлексия


Сыныптағы ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру мақсатында сабақты топ бойынша шаттық шеңберін құрып, бір-біріне алақандарын тигізіп бір тілек айту ұсынылды. Сынып үш топқа бөлінді. Топ мүшелері топ басшысын тағайындап, бағалау парағы топ басшысына ұсынылды. Үй тапсырмасына берілген сөзжұмбақты әр топ бір-бірлеріне ауыстыра отырып орындады. Орындау барысында 2-топ мүшелері сөзжұмбақ сұрақтарына дұрыс жауап бере алмады. Бұдан оқушылардың теориялық білімдерін әлі де болса жетілдіру керектігін, оқулықты дұрыс пайдалана алмауын байқауға болады. Өткен материалды жандандыру мақсатында интерабелсенді тақтадан шеңбер, дөңгелек, тік бұрышты параллелепипед туралы қысқаша мағлұмат берілді. Оқушылардың математикалық тілде шорқақтығын байқап, алдағы уақытта баса көңіл аудару керектігін түсіндім. Сонымен қатар формулаларды дұрыс есте сақтау мақсатында сабақтың алдыңда 1-2 минут уақытты бөліп қайталату қажет.

Топ басшылар бағалап, түсініктеме беріп кетті. Топ басшыларының бағалауын, өз бағалауымды қоса отырып, жиынтық бағалау қойылды. Сабаққа рефлексия ретінде «Не білдім? Не үйрендім? Нені білгім келеді?» бойынша өз стикерлерін ілді.




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 08.02.2016
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров276
Номер материала ДВ-429760
Получить свидетельство о публикации