Мұғалімнің
аты -жөні
|
Пән аты
|
Өтілген күні
|
Қайырбаева Ғ
|
математика
|
28.10.15
|
Сабақтың тақырыбы: 5 саны және цифры.
Бесбұрыш.
Сабақтың
мақсаты:
1.Білімділік: 5 санының
құрулуымен, 5 цифрынын жазылуымен және құрамымен
таныстыру; оқушылардың бесбұрыш және оның белгілері туралы
түсініктерін қалыптастыру.
2.Дамытушылық: Оқушының
логикалық ойлау қабілетін дамыту;
3.Тәрбиелік: Жылдамдыққа
,бірлікке тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Сұрақ -жауап
Сабақтың көрнекіліктері: Кеспе
цифрлар, геометриялық фигуралар.
Сабақтың барысы: І
. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Психологиялық
дайындық
Күн, ауа, жер, аспан
Маған, саған, біздерге
Бақыт, махаббат, жақсылық
тілейміз.
ІІІ.Қайталау.
1.
«Кім жылдам?» ойыны . Тақтаға алдын ала мысалдар жазылып қойылады.
Оқушылар қатар бойынша жарысады.
1+3
2+2
4-3
4-2
1+ 2
3+1
2. «Отыр
-тұр »ойыны.
-Егер қосынды 4-ке тең
болса, отырады, 3 ,2 -ге тең болса тұрады.
3+1 (отырады)
4-2 (тұрады)
-Математикалық жұмбақ шешейікші
Бес алманың үшеуін,
Досың
сұрап алды.
Айтшы, сонда нешеуі
Өз қолыңда қалады?-
ІV.Жаңа сабақ.
-Балалар, Қазақстан Республикасының
Елтаңбасы туралы айтайық.
(оқушылардың жауаптары)
*ҚР -ның Мемлекеттік Елтаңбасында шаңырақ бейнеленген
*Шаңырақты айнала уықтар шаншылған .
*Уықтарды пырақтардың қанаты көркемдеп тұр.
*Елтаңбаның төменгі жағында «ҚАЗАҚСТАН» деген жазу бар.
* Елтаңбаның жоғарғы жағында 5-жұлдыз
орналасқан.
-Неге жұлдызды 5 жұлдыз дейді? Канеки, бұрыштарын
санайық. (жұлдыздың бесбұрышы бар екеніне көз
жеткіздік.)
-Балалар, әрқайсысыңның алдарында 5-тең үшбұрыштар
жатыр. Канеки осы геометриялық фигуралардан 5 жұлдыз құрастырайық.
V.Оқулықпен жұмыс .
5 цифрының жазылуымен таныстыру.
№ 1 ауызша орындау.
«Кім зерек?» ойынын ойнайық,балалар.
№1 тапсырма
4+1=
5
2+3 =5
1+4
=5
3+2 =5
5-1
=4
5-2 =3
5-4 =1
5-3 =2
VІ.Сергіту
сәті
Жалғыз саусақ тіпті де
Ұстай алмас жіпті де
Екі саусақ бірікті
Қолға ине ілікті
Үш саусағым оралды.
Жүгіртеді қаламды.
Өнерлі екен үш саусақ
Қала салсақ, жол салсақ .
Дәптермен жұмыс:
Баспа және жазба түрімен таныстыру.Ауада жаздыру. Дәптерге
жаздыру.
5 5 5
4 + 1 = 5
VІІ.№2
«Үйге орналастыр» деген тапсырманы тақтаға шығып орындау.
«Көршіні тап » ойынды жүргізу.
VІІІ.Сабақтың
қорытындысы: қорытынды түрінде №5-49 бет ауызша орындалады.