Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Информатика / Конспекты / 7 сынып Сызықты алгоритм
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Информатика

7 сынып Сызықты алгоритм

библиотека
материалов

hello_html_m5623e1d9.gifhello_html_35c26883.gifhello_html_2e9180ea.gifАлматы облысы

Сарқан ауданы

М.Жұмабаев атындағы орта мектеп

Информатика пәні мұғалімі Н.Н..Жумагулова

Информатика 7 «Б» сыныбы 09.12.2015ж

Сабақтың тақырыбы:Сызықтық алгоритмді программалау

Сабақтың мақсаты:оқушыларды сызықтық бағдарламаның құрылымымен таныстыру, өткен тақырыптарды қайталай отырып, сызықтық алгоритмді, блок-схемасын, программасын құру машығын қалыптастыру;

Күтілетін нәтиже;

  • Сызықтық программалаудың мағынасын түсінеді.

  • Енгізу-шығару операторларын салыстырып талдайды.

  • Сызықтық алгоритмдерді программалау тілінде жазады.

Қолданылатын модульдер;Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалаужәне оқуды бағалау, Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану.

Әдіс-тәсілдер: «Жағымды көңіл -күй», Топтастыру, «Теңбіл доп», «Топтық жұмыс», «Жұптық жұмыс», «Жеке жұмыс», Сергіту сәті, «Тест сұрақтары, «Білемін, білдім, білгім келеді...», «Бағалау».

Сабақ уақыты

Кезең, оның мазмұны

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау

Ресурстар

5 мин

Кіріспе

Ұйымдастыру сәті

Психологиялық дайындау «Жағымды көңіл -күй»



Топқа бөліну

Түрлі түсті қағаздар (цифр)

Торқа ат қою

Алтын ережені еске түсіру




- Көңіл - күйлеріңіз қалай ?


- Сабаққа дайынсыңдар ма ?


- Ендеше бастайық.

Біз бүгін екі топқа бөлініп, жарысамыз.

Оқушылардың топтарға орналасуын қадағалап отырады.



Алтын ережені еске алу

Керемет (қолдарын көтеру)

Тамаша (шапалақ)


О – о – о (бас бармақтарын көрсету)

Топқа ат қойып , топ басшыларын сайлайды.


Алтын ережені еске түсіру, қорытынды жасау. Бірлесе жұмыс атқару.

Жарайсыңдар!









Тамаша!







Түрлі –түсті қағаздар




«Алтын ереже»




7 мин

Тұсаукесер

Миға шабуыл.

«Теңбіл доп»

(Үй тапсырмасы)


Слайд (сұрақ-жауап)

Сұраққа дұрыс жауап берген жағдайда доп қақпаға кіреді



Сабақтың бағалау критериясымен таныстыру.

Бағалау критерийі:

1. Тақырыпты толық аша білуі

2. Өз ойын анық жеткізуі

3.Топ жұмысында белсенділігі

4. Уақытпен жұмыс жасауы

Сұраққа жауап беру





оқушылар сандардың бүтін және бөлшек бөлімдерінің мәнін табу арқылы білімдерін шыңдайды.

Бағалау критерийі бойынша белгілеп отырады

Смайликпен бағалау

C:\Users\Dinara\Downloads\42415e0674ce.jpg





Интербелсенді тақта

Смайликтер



20 мин

Негізгі бөлім

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру




















Сергіту сәті

Жұмбақ шешу



«Жұбыңды тексер, бағала» әдісі

Мақсаты: Бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, бірін-бірі бағалау іс әрекетін жүзеге асыру.

Бекіту тапсырмасы

Мағынаны тану

Жаңа тақырыпты меңгерудегі топқа тапсырма беріледі: Сызықтақ алгоритмді программалауға ресурстар таратылады

І топ: Алгоритм

ІІ топ: Блок-схема

ІІІ топ Программа

(Топтық жұмыс постер қорғау)


Тапсырма:

1. y=a*x , бір айнымалысы бар теңдеу.

Осы теңдеудің алгоритмін I топ, алгоритмін

II топ, блок-схемасын орындау керек.

ІІІ топ программасын құру

«Жеке жұмыс» «Ретін тап» программаны құру үшін оқушылар ретін табуы керек .

2. Оқулықпен жұмыс.

П.ж. №10 (1, 2,).


Жұмбақ шешу, логикалық

(презентация көрсетіледі)




Оқушыларға тест тапсырмаларын беру

Сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазып алады

Оқушылар оқулықпен жұмыстанады. Негізгілерін естеріне сақтайды.

сызықтық программаға түсініктеме береді. Қалғандары толықтырады.

Интерактивті тақтада тапсырманы орындайды.



Сызықтық программаға есеп шығарады

Оқулықпен жұмыс жасайды.


Тақтадан дұрыс жауап көрсетілгенде, бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, жұптар бірін- бірі бағалау әрекетін жүзеге асырады.

«5»-қатесіз орындалған жұмысқа

«4»-1 қатеге

«3»-2,3 қатеге

«2»-4 қатеге



Формативті бағалау

«2жұлдыз,

1 тілек»







«Епті екенсіңдер!»






Тамаша




MSOfficePNG(8)






Фигуралар арқылы бағалау









Интербелсенді тақта, маркер, постер.



Стикерлер










АКТ ,

Информатика оқулығы









Таныстырылым көрсету












10 мин

Қорытынды

«Білемін, білдім, білгім келеді...» стратегиясы

Мақсаты; игерген білім жайында кері байланыс жасау.





Бағалау




Рефлексия

Білемін


Білдім

Білгім келеді










Бағалау парағы бойынша бағалау



Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?

Тағы не туралы білгілерің келеді?

Осы тақырып бойынша не ой түйдіңдер? Сауалдарына жауапты кестеге түсіреді

Топ басшысы сабақ барысында топ мүшесі қаншалықты жауап бергенін бағалайды.


«Өте тамаша»









Бағалау парағы




Таратпа қағаздар








Бағалау парағы

Стикерлер,смайлик жапсырылған плакаттар.



Үйге тапсырма

Үйге тапсырма.

1. Y=(AX+B)-С   өрнегінің
алгоритмін,  блок-схемасын,программасын
құрып келу.
№2. y=x2+1 функциясынесептейтін программа жазыңыз.


Күнделікпен жұмыс

Күнделік

Таныстырылым




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 02.02.2016
Раздел Информатика
Подраздел Конспекты
Просмотров112
Номер материала ДВ-405306
Получить свидетельство о публикации