Инфоурок Биология Конспекты8 сынып. Терінің қызметі мен құрылысы

8 сынып. Терінің қызметі мен құрылысы

Скачать материал

                                                                                              Қысқа мерзімді сабақ жоспары

 

Пән мұғалімі: Қуатбай Айнұр Мұратқызы

Пәні: Биология

Сынып:

8 "А"

Күні: 05.04.2017ж

          

 

Сабақтың тақырыбы

                                                      Терінің қызметі мен құрылысы.

 

Тізбектелген

сабақтар  бойынша

                                                                        §53

Сабақ мақсаты:

Оқушыларға оқытудың  жаңа  әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше  және топпен  жұмыс  істеу дағдыларын қалыптастырып, дамыту

 

Оқып үйренудің нәтижесі

Оқушылар биология пәні не  оқытатынын біліп түсінеді. Топпен жұмыс жасауға дағдыланады.

 

Үйрену мақсатында бағаны қоса бағалау

Табыс критерий бойынша сабак барысында оқушыны үнемі бағалау.  

(Смайликтер, қол соғу, бағдаршам арқылы бағалау)

 

7 модульдің  қолданылуы

 «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сын тұрғысынан ойлауға үйрету», «АКТ»

 

 

Негізгі дерек көздер

АКТ, электронды оқулық, дидактикалык материалдар, суреттер

 

Ресурстар

Интерактивті тақта, стикерлер,  суреттер.

 

Кезең

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Бағалау

 

Қызығушы

лықты ояту

7 мин

1.Оқушының ой-пікірін тыңдайды.

2.Сыныпты топқа бөледі.

 

1. қайталау сұрақтары  бойынша сыныптағы барлық оқушы өз білегендерін айтып қайталайды.

2. Түрлі-түсті стикерлер арқылы топқа бөлу

Топтық жұмыс, әңгімелесу,

 

Өзін –өзі реттеу

 

 

Мағынаны тану

15 мин

Сыныптағы оқушыларды  ДЖИГСО стратегиясы бойынша топқа бөліп, тақырыпты бөлу.

Оқушылар берілген тапсырмаларды топта талқылап, ұжымда өз ой-пікірлерін ортаға салады.

Әр топ өздеріне берілген бөлігін оқиды.

 

 

Топтық жұмыс, әңгімелесу, ДЖИГСО,

«Динамикалық шеңбер

талқылап түсіндіріп,

оқығандарын дәлелдеп қорғайды.

 

 

 

 

Бағдаршам арқылы бағалау.

 

Ой толғаныс

13 мин

 

 

Тапсырмаларды тарату. Топта талқылау және білімдерін жинақтау.

 

Оқушыларға тест тапсырмалары таратылады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұптық жұмыс

 

 

 

Смайликтер

арқылы бағалау

 

 

 

қорытынды

 

7 мин

Бекіту сұрағы:

Терінің қызметі мен құрылысы қандай?

Бағалау

Үйгетапсырма:  §53 оқу                                                                  

.

 

Сұрақ-жауап

Жинақтап бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кері байланыс

 

3 мин

Оқушылардың пікірлері мен ұсыныстарын білу. Бүгінгі сабақ сіздерге ұнады

ма? Тақырып аясында қиындық тудырған кездер кездесті ме?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пән мұғалімі:Жұмабаева Жеңіс Бердіғұлқызы

Пәні: Қазақстан тарихы

Сынып: 7

Күні: 02.09.2016 ж.

 

Сабақтың тақырыбы

                                                                    Кіріспе                        

 

Тізбектелген

сабақтар  бойынша

                                                                        Сабақ №1

Сабақ мақсаты:

Оқушыларға оқытудың  жаңа  әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше  және топпен  жұмыс  істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту

 

Оқып үйренудің нәтижесі

Оқушылар Қазақстан тарихы не  оқытатынын біліп түсінеді. Топпен жұмыс жасауға дағдыланады.

 

Үйрену мақсатында бағаны қоса бағалау

Табыс критерий бойынша сабак барысында оқушыны үнемі бағалау.  

(Смайликтер, қол соғу, бағдаршам, бармақ арқылы бағалау)

 

7 модульдің  қолданылуы

 «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Сын тұрғысынан ойлауға үйрету», «АКТ»

 

 

Негізгі дерек көздер

АКТ, электронды оқулық, дидактикалык материалдар, суреттер карта

 

Ресурстар

Интерактивті тақта, стикерлер,  суреттер, кабинет жабдықталуы

 

Кезең

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Бағалау

 

Қызығушы

лықты ояту

7 мин

1.«Сиқырлы таяқша» ойынын жүргізеді.

2.Оқушының ой-пікірін тыңдайды.

3.Сыныпты топқа бөледі.

 

1. қайталау сұрақтары  бойынша өткенді  «Сиқырлы таяқша» арқылы сыныптағы барлық оқушы өз білегендерін айтып қайталайды.

2. Түрлі-түсті стикерлер арқылы топқа бөлу

«Сиқырлы таяқша» Топтық жұмыс, әңгімелесу,

 

Өзін –өзі реттеу

 

 

Мағынаны тану

15 мин

Сыныптағы оқушыларды  ДЖИГСО стратегиясы бойынша топқа бөліп, тақырыпты бөлу.

Оқушылар берілген тапсырмаларды топта талқылап, ұжымда өз ой-пікірлерін ортаға салады.

Әр топ өздеріне берілген бөлігін оқиды.

 

 

Топтық жұмыс, әңгімелесу, ДЖИГСО,

«Динамикалық шеңбер

талқылап түсіндіріп,

оқығандарын дәлелдеп қорғайды.

 

 

 

 

бармақпен

бағалауы

Бармақты  жоғары көрсетсе –«түсіндім»

Бармақты жанынан көрсетсе -«орташа»

бармақты төмен көрсетсе

«түсінбедім»

 

Ой толғаныс

13 мин

 

 

Тапсырмаларды тарату. Топта талқылау және білімдерін жинақтау.

Дарынды окушыларға (тақырыптық проблемамалық сұрақ)

Үлгерімі төмен оқушыларға (сәйкестендіру тесті )

Оқушылардың деңгейлеріне қарай әр топқа тапсырмалар таратылады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс, әңгімелесу,

АКТ арқылы

бейнежазба көрсету

 

 

 

 

Смайликтер

арқылы бағалау

 

 

 

қорытынды

 

7 мин

Бекіту сұрағы:

Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы нені оқытады?

Бағалау

Үйге тапсырма:  кіріспені оқу

.

 

Сұрақ-жауап

Жинақтап бағалау

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кері байланыс

 

3 мин

Сабақты өзіңіздің бағалауыңыз  Сәтті және сәтсіз тұстарын жазыңыз.

Оқушылардың пікірлері мен ұсыныстарын білу. Бүгінгі сабақ сіздерге ұнады

ма? Тақырып аясында қиындық тудырған кездер кездесті ме? Нені үйренгіміз келеді?

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "8 сынып. Терінің қызметі мен құрылысы"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Специалист по выставочной деятельности

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
