№
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сағ
саны
|
Оқытуда
қолданыла-тын әдіс-тәсілдер
|
Сабақта
7 модульдің кіріктірілуі
|
Күтілетін
нәтиже
|
Үйрену
мақсатында бағаны қоса, бағалау
|
Барлық
оқушыларды сабаққа тарту жұмысы
|
Негізгі
дереккөздер немесе ресурстар
|
1
2
|
Сәлем,бұл
– мен. Әлібек,бұл - ә дыбысы
Әлібек,бұл
« ү» мен «ұ» дыбысы
Сөйлеу және тіл
мағынасы туралы білімін тиянақтай отырып, дыбыстарды жақсы меңгере отырып ақыл-ойы
жітілдірі топпен жұмыс істеуге дағдыланады
.
|
|
Миға
шабуыл
Автор
орындығы
Эссе
Рөлдік ойын
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Танымдық,
дамытушылық, қызығушылық қабілеттері артады;
-Мәртебесі
төмен, жоғары сұрақтарды қойып үйренеді;
-Ойын нақты
жеткізе алады;
-Өзін-өзі
реттейді;
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
3
4
|
Әлібек,бұл
– «і» мен «ө» дыбысы
Әлібек,бұл
–« ы» дыбысы мен «қ» дыбысы
Сөз
байлықтары мен сөздік қорларын, сөйлеу тілдерін меңгереді,ауызша және жазбаша
тілін қолдануын үйренеді
|
|
СТО
технологисының стратегиялары. Топтастыру,Миға шабуыл, ББҮ кестесі,ЖИГСО
Болжау кестесі,Сауаттылық хаты..
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Ойларын жетік
жеткізе біледі;
-Сыни тұрғыдан
ойлау қабілеті дамиды;
-Түйінді ой
қорытынды жасайды
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
5
6
|
Әлібек,бұл
- ғ дыбысы
Әлібек,бұл
– ң және һ дыбыстары
Тапсырмаларды орындау арқылы тақырыпты меңгереді және
білімдерін бекітеді, оны жаңа мәтінді анықтауға пайдаланады
|
|
Кім
жылдам
Миға
шабуыл
ЖИГСО
әдісі
Стикердегі
диалог
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар топта
жұмыс істеу арқылы ізденеді, түсінеді, біледі және сөздік қорларын дамыту
арқылы пәнге қызығушылығы артады;
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
7
8
|
Менің
досым
Достық
.
Оқушылар
әріпті дұрыс айтып, дұрыс жазу дағдыларын одан әрі жетілдіре түсу арқылы сөз
байлығын арттырады және сауатты жазуға үйренеді
|
|
Миға шабуыл
Автрорлық
орындық
Жигсо
әдісі.
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар достықтың адамзат үшін бері мол
екеінін біледі, түснеді және
дос
болудың қасиетін құрметтеуге қолданады.
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
9
10
|
Менің
атым - Әлібек
Екі
дос. Достар
Тақырыпты
түсініп оқып , ақыннң мектепке деген сезімдерін ұға білуге мүмкіндік
жасау,тақырыпты өмірмен,табиғатпен байланыстыру.шығармашылық қиялының дамуына
мүмкіндік беру
|
|
Жұптық , жаттығу
жұмыстар.
|
Оқытудағы жаңа тәсілдер,
СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды
балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырып бойынша
ойларын айқын тұжырымдайды;
Диалогтік
оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді.
-Оқушының сыни
ойлауы қалыптасады
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
11
12
|
Досымның
отбасы
Әлібек,бұл-киімдер
Оқушылар
тақырып жайлы түсінік алады, тақырыптың мазмұнын игеру арқылы топпен
талқылау арқылы ойын толық жеткізіп сөйлеу дағдылары мен жазбаша тілдерін
жетілдіруге дағдыланады.
|
|
Тренинг,топтастыру,
INSERT, есептер шығару.
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Дұрыс сөйлеуге
үйренеді;
-Мәртебесі төмен
және жоғары сұрақтар қойып үйренеді, қарсы сұрақ қоя біледі;
-Оқушының сыни
ойлауы қалыптасады
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
13
14
15
|
Мынау-
піл
Піл
үлкен. Кенгуру кішкентай
Әлібек
пен піл
Тақырыптың
мазмұнын ашу арқылы атқа айту, есте сақтау әдіс – тәсілдерін
үйрету.оқушынң ойлау қабілеттерін дамыт , сөйлеу тілдерін байыту
|
|
Жұптық , жаттығу
жұмыстар.
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Ережелер
арқылы меңгерілген ойлары толығымен тақырыптар бойынша
менгеріледі,ережелерді пайдалана отырып мәтінмен жұмыс істеу машықтары
дамиды.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
16
17
18
|
Санамақ
Аңдар
Аю
Қандай
аңдар?
Тақырыптың
идеялық мазмұнын ашу арқылы жатқа айту, есте сақтау әдіс – тәсілдерін
үйрету.оқушынң ойлау қабілеттерін дамыт у, сөйлеу тілдерін байыту,
|
|
Тренинг,топтастыру,
INSERT, ішіне – сыртына,есептер шығару.
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Біледі, түснеді
және шығармашылық жұмыспен айналасуда пайдаланады
|
Критерийлер бойынша
топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
19
20
|
Өзім
туралы
Менің
достарым
Тақырып туралы
білгенін тиянақтай отырып, түсініп оқуға ,түсінгенін әңгімелеуге, ойын толық
жеткізе білуге үйренеді,тапсырманы топпен орындауға
дағдыланады
|
|
Топтастыру ,
ішіне-сыртына, жаттығу жұмыстар.
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Білімдерін
тереңдете отырып тапсырма орындау арқылы білімдері тереңдейді
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
21
|
Менің
ойыншықтарым
Тақырыпты
түсініп оқыйды, мәтіннің негізгі ойын табуға үйренеді, тілін , дұрыс сөйлеу
қабілетін, ой өрісін дамыту арқылы достықты құрметтеуге, ынтымақшылдыққа,
сыйластыққа үйренеді
|
|
Ойын, ББУ, тренинг,
Кім
жылдам
,,аквариум ойыны
Семантикалық
карта,
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Топта жұмыс
істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс істеу арқылы
пәнге қызығушылығы артады
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
22
23
24
|
Ойындар.Оляның
ойыншықтары
Кел,ойнайық!
Қандай
ойыншық?
Оқушылар
ойындар мен ойыншықтар і жайлы түсінік алады отырып , мәнерлеп түсініп оқуға
үйренеді, үлкенді сыйлауға, құрметтеу үйренед,
|
|
Жигсо ІІ әдісі «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
Ассосaция
Кім алғыр
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар сыни
тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді,
өз-өздерін ретке
келтіре отырып бағалайды
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
25
26
|
Мынау
–Робот.Бұл-адам.
Түстер.
Кел,жаттығайық!
Тақырыптың
балаға ой салар идеясын баса ашуға мүмкіндік беру. Өз бетінше қорытынды
шығару дағдыларын дамыту
|
|
Кім жылдам» , , БҮҮ
кестесі, шығару/, «Миға шабуыл» автор орындығы Жигсо І әдісі
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Сұрақтарға нақты
жауап береді,
-ынтымақтастықта
жұмыс істейді, оқиды, түсінеді, ізденеді, талдайды, орындайды, бағалайды.
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
27
|
Роботбек,кел,
ойнайық!
Оқушылар
тақырыптың мағаналары туралы түсініп оқуға үйренеді,тілін , сөйлеу
мәдениетін, ой өрісін дамытуға машықтары дамыйды
|
|
Миға
шабуыл
Интерактивті
оқыту әдістері
диалогтік
оқыту
Жигсо, Спираль
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыпты
меңгереді, білгенін, түсінгенін салыстырады, талқылайды, күрделі тасырмаларды
орындауға дағдыланады.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
28
29
|
Роботбек,санап
үйрен!
Роботбек,сөйлеп
үйрен!
Роботтың
кереметі жайлы айта отырып, оқушы түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді,оп
арқылы тапсырмаларды қатесіз орындауға пайдаланады
|
|
Кім
жылдам
Миға
шабуыл
Жигсо
әдісі
Эссе
Стикердегі диалог
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар сыни
тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді,
өз-өздерін ретке
келтіреді
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
30
|
Менің
досым – Роботбек
Тақырып
жайлы оқушылар түсіне отырып топпен Бұқар жыраумен танысады, сипаттау арқылы
білімдерін жетілдіреді
|
|
Кім
жылдам
Миға
шабуыл
Аквариум
әдісі
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушыларды
шығармашылық қабілеттерін жетілдіру және олардың мәтінмен жұмыс істей білу
дағдыларын одан әрі дамыта білді
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
31
32
|
Біздің
ауламыз
Сенің
аулаң
Тақырып
арқылы к Төлебидің батасы мен танысады, мәліметтер қалыптасады,
тақырыпты түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге, ойын тиянақтай білуге
дағдыланады
|
|
.
Компьютер
Миға
шабуыл
Автрорлық
орындық
Жигсо әдісі
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырып
ұғымын біледі, түснеді және мәтінмен жұмыс істеуге пайдаланады
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
33
34
|
Біздің
үйлер
Менің
аулам
Тақырыптардың
мазмұнын топпен талқылау арқылы танысады, көркем сөздер туралы мағлұмат
аладып, сөйлеу тілінде атқаратын қызметін байқатады
|
|
«Кім
жылдам
Миға
шабуыл
Аквариум
әдісі
Стикердегі диалог
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Мәтінмен
жұмыс істеу арқылы тақырыптарды қайталайды меңгереді қатесіз тапсырмаларды
орындауға пайдаланады
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
35
36
|
Менің
бөлмем.
Бөлме
заттарым
Тақырып
жайлы түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді сөйлемді дұрыс құруға, ойын
тиянақтай білуге, кісі еңбегін сыйлауға дағды
|
|
Cыни
тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Интерактивті
оқыту әдістері
,
диалогтік оқыту
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушыларды
шығармашылық қабілеттерін жетілдіру және олардың есептермен қатесіз жұмыс
істей білу дағдыларын одан әрі дамыта білді
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
37
|
Асханада.
Біздің асхана
Тақырыптың
мағанасын аша отырып.көркем сөйлеу шеберліктерін арттыра отырып , сөйлеу
мәдениеттері жетіледі.
|
|
Топтық
жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Интерактивті
оқыту әдістері
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Топпен
жұмыс істеу арқылы таұырыптарды меңгереді оны топпен жұмыс істеуге
дағдыланады
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
38
|
Асханада не бар
Тақырыпты
оқу оқу арқылы мағынасын түсінеді, ойын жеткізе білуге үйренеді, елін
сүюге, байлығын қорғауға үйренеді.
|
|
Интерактивті
оқыту әдістері
СТО,
диалогтік оқыту
Ыстық
орындық
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушыларды
шығармашылық қабілеттерін жетілдіру және олардың мәтінмен жұмыс істей білу
дағдыларын одан әрі дамыта білді
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
39
40
|
Әлібек,
бұл-жемістер
Әлібек,
бұл-көкөністер
Оқушылар
жемістер мен көкеністер туралы ойлау арқылы олардың маңыздылығын түсінеді,
табиғатындағы ерекшелікті түсінеді.өмірмен байланыстыра, мысалдармен
толықтырады
|
|
Интерактивті
оқыту әдістері
СТО, диалогтік оқыту
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыптар ережесін жатқа біледі, оны қолданып тапсырмалармен жұмыс
істей алады
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
41
|
Әлібек,бұл
жидектер
Оқушыларға
тақырып жайлы айта келіп, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйрету; сөйлемді
дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыландыру
|
|
Миға
шабуыл
. Интерактивті
оқыту әдістері
СТО, диалогтік оқыту
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыпты
меңгерген оны жатқа біледі, қолданып тапсырмалар орындай алады
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
42
|
Әлібек,бұл
жидектер
Оқушыларды
жазбаша байланыстырып сөйлеуге, жазбаша тілін қалыптастыру, өзғне таныс
мәтіннің мазмұнын, негізгі кезеңдерін қалдырмай жазуға үйрету; логикалық
ойлау қабілетін, есте сақтау, зейінін жетілдіру
|
|
Интерактивті
оқыту әдістері
Миға
шабуыл
Жұпты
әңгіме
Инсерт әдісіі
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Танымдық,
дамытушылық, қызығушылық қабілеттері артады;
-Мәртебесі
төмен, жоғары сұрақтарды қойып үйренеді;
-Ойын нақты
жеткізе алады;
-Өзін-өзі
реттейді;
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
43
44
|
Қалам-оқу
құралы
Оқу
құралдары
Оқушылар
тақырыптың маңыздылығын біледі, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге
үйренеді, алған білімін тиянақтау; сөйлемді дұрыс құруға, ойын тиянақтай
білуге дағдыланады, туған еліне, жеріне, салт-дәстүр, тарихына деген
сүйіспешілігін артады
|
|
СТОі
оқыту әдістері
Кім жылдам
Миға
шабуыл
Аквариум
әдісі
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Ойларын жетік
жеткізе біледі;
-Сыни тұрғыдан
ойлау қабілеті дамиды;
-Түйінді ой
қорытынды жасайды
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
45
|
Кім
не алды?
Тақырыпты
түсініп оқу арқылы мағаналарын аша біледі, ойын жеткізе білуге ,сөйлемді
дұрыс құруға, ойлау, әдебиетке деген сүйіспешілігін арттыру арқылы топпен
жұмыс істеуге үйренеді
|
|
Жигсо ІІ әдісі «Миға
шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
Ассосaция
Кім
алғыр
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Топта жұмыс
істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс істеу арқылы
пәнге қызығушылығы артады
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық, суреттер,
интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
46
|
Қандай
қалам?
Тақырыпты
түсініп оқу арқылы мағаналарын аша біледі, ойын жеткізе білуге ,сөйлемді
дұрыс құруға, ойлау, туған жеріне деген сүйіспешілігін арттыру арқылы
топпен жұмыс істеуге үйренеді
|
|
Миға
шабуыл
Автор
орындығы
Эссе
Рөлдік
ойын
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар сыни
тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді,
өз-өздерін ретке
келтіре отырып бағалайды
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
47
|
Балақан
Тақырыптарды
өз бетімен түсініп оқуға және оның идеясын ашуға жол салу.Мәтінмен жұмыс
істеуге,негізгі ойды таба білуге жағдай жасау
|
|
топтау,
ыстық орындық , диалог, ой қозғау, ББҮ, миға шабуыл.
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылардың ой-өрісін
кеңейту
Оқушыларды
диалог арқылы сөйлету.
Сыни тұрғыдан
ойлануға үйрету.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
48
|
Бұл
кімнің қаламы?
Топ пен, жұппен жұмыс жасау арқылы тақырыптың мағанасын
ашады, дағдылары қалыптастыды, тақырыпты толығымен түсінеді
|
|
Топтық
жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Топ
пен, жұппен жұмыс жасау арқылы тақырыптың мағанасын ашады, дағдылары
қалыптастыды, тақырыпты толығымен түсінеді
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
49
|
Әлібек
пен Игорьдің сөмкесінде не бар?
Топпен
іздену танысу арқылы тақырыптарды меңгереді және
білімдерін бекітеді, оны тапсырмалар орындауда пайдаланады.
|
|
«Кім шапшаң» , , БҮҮ
кестесі,тәжірбиелік тапсырма АКТ бойынша «Автор» орындығы
Почта ойыны
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Ойларын жетік
жеткізе біледі;
-Сыни тұрғыдан
ойлау қабілеті дамиды;
-Түйінді ой
қорытынды жасайды
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
50
|
Сен
не алдың?
Тақырыпты
талдауға үйрене отырып тақырыптарды мағанасын,
негізгі мүмкіндіктерін меңгереді , топпен жұмыс істеуге пайдаланады.жыл
мезгілдері туралы түсініктері кеңейеді
|
|
Интерактивті
оқыту әдістері
Миға
шабуыл
Конвер-
сұрақ әдісі
Жұпты
әңгіме
Жигсо
әдісі
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Топта жұмыс
істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс істеу арқылы пәнге
қызығушылығы артады
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
51
52
|
Кімде
не бар?
Сөмкеңде
не бар?
Тақырыптың
балаға ой салар идеясын баса ашуға мүмкіндік беру. Өз бетінше қорытынды
шығару дағдыларын дамыту
|
|
Жигсо ІІ әдісі «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
Ассосaция
Кім алғыр
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыпты
кеңінен түсіне отырыпі, оны қолданып,түсініктері арқылы тапсырмалар орындай
алады
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
53
|
Менің
заттарым
Тақырып туралы
білгенін тиянақтай отырып, түсініп оқуға ,түсінгенін әңгімелеуге, ойын толық
жеткізе білуге үйренеді,тапсырманы топпен орындауға
дағдыланады, қасқыр туралы түсініктер қалыптасады, деректер арқылы
білімдерін дамытады
|
|
Миға
шабуыл
Жигсо,
Спираль
Топтастыру
әдісін пайдалану сұрақ-жауап немесе диалог арқылы үй жұмысын тексеру, СТО
стратегиялары
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар сыни
тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді,
өз-өздерін ретке
келтіре отырып бағалайды
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
54
|
Азық
түлік дүкенінде
Мәтіннің
мазмұны мен идеясын ашу, оқушылардың таным мүмкіндіктерін анықтау.оқушылардың
еркін сөйлеуіне ,қорытынды жасай білуге жағдай туғызу
|
|
Кім
жылдам
Миға
шабуыл
Жигсо
әдісі
Венн диаграммасы:
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар сыни
тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді,
өз-өздерін ретке
келтіре отырып бағалайды,
тапсырмалар
орындау жүйесін практикада орындай алады
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
55
|
Бассейнде
Тақырып
жайлы танысу арқылы меңгереді және білімдерін бекітеді, оны ойын жеткізе
білуде пайдалана отырып, ой пікірін дәлелдеуге дағдыланды
|
|
Кім
жылдам
Миға
шабуыл
Аквариум
әдісі
Семантикалық
карта
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыпқа сай
ереже шығарады.
Сұрақтарға нақты
жауап береді.
Ынтымақтастықта
жұмыс істейді, түсінеді, ізденеді, талдайды, орындайды, бағалайды.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
56
|
Стадион
мен бассейнге барғанда
Оқушыларға
тақырыпты талдай отырып, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді;
сөйлемді дұрыс құруға, ойлау, ойын тиянақтап жеткізе білуге дағдыланды
|
|
Миға
шабуыл
Автрорлық
орындық
Жигсо
әдісі
проблемалық сұрақ, деңгейлеп
оқыту,ББҮ
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Өз
бетімен ойлау, сөйлеу дағдысы дамиды.
Өзара
сұхбаттаса алады.
Сыни
ойлай біледі.
Сабақ барысында
алған мағлұматты, өмірде пайдалануға дайын болады
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
57
|
Сен
қайда барасың?
Тақырып
түрлерімен және олардың айырмашылығымен танысады және тапсырмалармен жұмыс істеуде тақырыпты
меңгереді және білімдерін бекітеді.
|
|
Кім
жылдам
Миға
шабуыл
Аквариум
әдісі
Эссе
Стикердегі
диалог
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыптар ережесін жатқа біледі, оны қолданып тапсырмалармен жұмыс
істей алады
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
58
|
Жүзу
киімдері
Тақырыпты
түсініп оқып, талдай білуге жағдай жасайды, бір-біріне ортақ шешім қабылдауға
үйренеді
|
|
Интерактивті
оқыту әдістері
, диалогтік оқыту
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Дұрыс сөйлеуге
үйренеді;
-Мәртебесі төмен
және жоғары сұрақтар қойып үйренеді, қарсы сұрақ қоя біледі;
-Оқушының сыни
ойлауы қалыптасады
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
59
|
Қайда
шомылуға болады?
Тақырыптыңмазмұнын
өмірмен байланыстыра отырып түсінеді,оқушыларға бағыт бағдар бере отырып , өз
бетінше жұмыс істеуге , шығармашылық қиялын ұштауға , қорытынды жасауға
машықтандыру
|
|
Интерактивті
оқыту әдістері
СТО,
диалогтік оқыту
Кім жылдам»
«Сәйкестендіру» кестесі, , «ЖИГСО» әдісі
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыптар ережесін жатқа біледі, оны қолданып тапсырмалармен жұмыс
істей алады
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
60
|
Біздің
бассейн.
Түсініп оқуға,
жақсы мен жамандықты ажырата білуге үйренеді, танымдық қабілеттерін
дамытады; Зеректікке, білімділікке, жақсыдан үлгі алуға дағдыланады
|
|
Интерактивті
оқыту әдістері
СТО,
диалогтік оқыту
Ыстық орындық
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тақырыпты
меңгерген оны жатқа біледі, қолданып тапсырмалар орындай алады
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
61
|
Санап
үйренейік! Біз қаншамыз?
Оқушылар
білімділік,тапқырлық жайында айта келе, мәнерлеп түсініп оқуға үйренеді;
тілін , сөйлеу мәдениетін, ой өрісін дамытады; үлкенді сыйлауға, құрметтеуге
дағдыланады
|
|
Топтық
жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын
пайдалану
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тестпен
жұмыс істеу арқылы таұырыптарды меңгереді оны топпен жұмыс істеуге
дағдыланады
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық, суреттер,
интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
62
|
Апта
күндері. Кел,санайық!
Оқушылар
апта күндерін санау арқылы аптада қанша күн бар екенін меңгереді , топ
алдындағы жауапкерщілігін сезіну арқылы тапсырмаларды қатесіз орындауға
үйренеді
|
|
Интерактивті
оқыту әдістері
Миға
шабуыл
Жұпты
әңгіме
Инсерт әдісіі
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар санау
арқылы өз ойын трлық жеткізе алады, түсініктері арқылы топпен жұмыс істеуге
пайдаланады
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Оқушылардың
жеке қабілеттеріне қарай тапсырмалар және сұрақтар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
63
|
Неше
қалпақ? Санайық!
Тақырыптың
мазмұны арқылы тапсырмаларды орындауға үйренеді, топ рақылы жұмыстарды дұрыс
орындауға пайдаланады
|
|
СТО оқыту
әдістері
Кім
шапшаң
Түртіп
алу
Миға
шабуыл
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Оқушылар сыни
тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді,
өз-өздерін ретке
келтіре отырып бағалайды
|
Оқушылардың
өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы
білімдеріне талдау жасау.
|
Топтарда
рөлдерді ауыстыру арқылы, түрлі деңгейлік тапсырмалар арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
64
|
Санап
үйрен.
Тақырыптың
мазмұнын өмірмен байланыстыра отырып түсінуге мүмкіндік беру.
Тақырыптың идеясындағы мәселелерді жан –жақты іздестіру арқылы
баланың шындыққа көзқарасын айқындауға жағдай туғызу
|
1
|
Жигсо ІІ әдісі «Миға
шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,
Ассосaция
Кім алғыр
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тапсырмалар
бойынша менгеріледі,ережелерді пайдалана отырып мәтіндерді орындауға
машықтары дамиды.
|
Критерийлер
бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|
65
66
|
Санап
көр.
Кел
ойнайық!
Оқушылар
тақырып жайлы мәліметтер алады, оқу дағдысын
қалыптастырады,
түсінгендерін қысқа әрі нақты әңгімелей білуге үйренеді
, мейрімділікке,
қайрымдылыққа машықтары дамыйды
|
1
1
|
Топтық
жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Джигсо стратегиясын
пайдалану
|
Оқытудағы жаңа
тәсілдер, СТО, Көшбасшылық, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және
дарынды балаларды оқыту, ОүБ және оқуды бағалау,
|
Тестпен
жұмыс істеу арқылы таұырыптарды меңгереді оны топпен жұмыс істеуге
дағдыланады
|
Критерийлер
бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау.
Рефлексия
арқылы білімдерін тексеру.
|
Дарынды және
үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту. Топтық тапсырмалар беру арқылы.
|
Оқулық,
суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
|