Инфоурок / Химия / Другие методич. материалы / 9сыныпқа химиядан Көмірсулар тақырыбына сабақ жоспары

9сыныпқа химиядан Көмірсулар тақырыбына сабақ жоспары

Курсы профессиональной переподготовки
124 курса

Выдаем дипломы установленного образца

Заочное обучение - на сайте «Инфоурок»
(в дипломе форма обучения не указывается)

Начало обучения: 29 ноября
(набор групп каждую неделю)

Лицензия на образовательную деятельность
(№5201 выдана ООО «Инфоурок» 20.05.2016)


Скидка 50%

от 13 800  6 900 руб. / 300 часов

от 17 800  8 900 руб. / 600 часов

Выберите квалификацию, которая должна быть указана в Вашем дипломе:
... и ещё 87 других квалификаций, которые Вы можете получить

Получите наградные документы сразу с 38 конкурсов за один орг.взнос: Подробнее ->>

библиотека
материалов

Сабақ жоспары: 21 мамыр

Уақыты: 8:50-9:35

Пәні: Химия

Сынып: 9«Ә»

Сабақтың тақырыбы: Көмірсулар

Сабақтың типі: интербелсенді, 7 модуль,Блум таксономиясы

Сабақтың әдіс-тәсілі: сыни тұрғыдан ойлау

Талантты және дарынды балалар: Сапаш Данияр, Асанғали Болатбек

Пәнаралық байланыс: математика

Негізгі түсініктер: химиялық реакция теңдеуі, өнім, реагент

Өткен сабақпен байланысы: оттекті органикалық қосылыстар жөніндегі білімдерін толықтыру

Бағалау:

  • Бақылау

  • Жұмысты бағалау

  • Сапалы білімді бағалау(оқуылар комментариясымен)

Қажетті құрал жабдықтар:

Интербелсенді тақта, слайдтар

Өлшемдік оқу қабілеті: 9 сынып







Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға көмірсулардың табиғатта таралуы,жіктелуі,қасиеттері,қолданылуы жайлы түсінік беру.

Дамытушылық: өз ойын тұжырымдап, тақырыптың мазмұнын жетілдіре отырып, өз ойын айтып беру дағдысын дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды ізденімпаздыққа,АКТ ны пайдалану барысында, жалпы сыныпта да өздерін ұқыпты ұстауға үйрету, топпен жұмыс істеуге, бірлікке, жауапкершілікке баулу.


Бағалау:

hello_html_4f896e41.png өте жақсы hello_html_6fad978c.pngжақсы hello_html_8543be4.png орташа


Көрнекілік: АКТ, 9 сынып ЭО, слайдтар

Уақыты

Жұмыстың түрі

Мұғалімнің рөлі

Оқушының рөлі

Басталуы:

5 мин


8:50-8:55















Білімділік

3 мин





Түсіндіру

Сынып оқушыларымен амандасу.

Оқушыларды түгендеу

Ынтымақтастық атмосферасын құру: ол үшін оқушыларды топтарға «Моносахаридтер», «Дисахаридтер», «Полисахаридтер» деп жазып,оқушылар қағаздарды өздері алып, топтарға бөлінеді.Топ ішінде бір-біріне тілек айтады

.Ашық жарқын жүрекпен,

Ақ ниетті тілекпен.

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық.

Балдай тәтті көңілмен

Сабағымызды бастайық.

Оқушылар келісім шарт қабылдайды.


Бүкіл сыныптың жұмысы

1.Оқушылар белсенді болу үшін «Ой қозғау»стратегиясын қолдану

Сөзжұмбақ шешу арқылы жаңа тақырыпты тапқызып.сабақтың мақсатын қойғызу.

Сабақтың мақсаты мен бағалау критериилерін интербелсенді тақтадан көрсету және топтарға тапсырмаларын түсіндіру(слайдтан)



Мұғалім сабақты бастайды.

Оқушыларды топтарға бөлу.

Бүгінгі сабақтың мақсатын айту.













Мұғалім сабақты жалғастырады










Оқушылар тыңдайды.

Топтарға бөлінеді, бір-біріне жақсы тілектер айтады.




Оқушылар келісім шарт қабылдайды.

1.Біз барлығымыз өзімізді оқыту үшін жауаптымыз

2.Бір-бірімізді тыңдаймыз

3.Өз ойларымызбен бөлісеміз4.Уақытты үнемді пайдаланамыз



Ынтасы, қызығушылығы артады.


Танымпаздық іс-әрекеті,ойлау белсенділігі артады


Жаңа сабақ:





Талдау















Бекіту:


Пайымдау















Мағынаны тану:

Негізгі ұғымдар:

*Көмірсулар

*Моносахаридтер

*Дисахаридтер

Полисахаридтер

Оқушылар тақырыпты оқиды, негізгі-лерін түртіп алады және химиялық ерекшелік терін есте сақтайды.Жақсы түсінген оқушылар сабақты айтады.

Флипчарт қорғайды.Қосымша материалдар дайындайды .Проблемалық сұрақтарға жауап береді.








Ой-толғаныс:

  1. Сабақты бекіту мақсатында әр топқа тапсырмалар беріледі

  2. .І. Сынып оқушыларына осы тақырыптағы негізгі ұғымдарды меңгерту мақсатында лездеме сұрақтар қою :1).Жүзім қанты деп аталатын көмірсу? 2) Крахмалға реактив болатын зат? 3)Ауыр жұмыс істегенде адам неге тез шаршайды? 4) Глюкозаның ашуы нәтижесінде не түзіледі? ІІ.Ойланайық есептер шығарайық…

  3. ІV.Адасқан формулаларды табу V.Менің тұжырымым дұрыс па? VI.Әр топ өз тақырыптары бойынша «Синквейн» құрады. Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды сыни тұрғыдан бүгінгі тақырыптарға келтіру және тақырыпты ашып анықтамасын айтып өту.(оқушылар тапсырмаларды бірінші топта талқылайды ,содан кейін сыныпқа айтады)



  1. Берілген тапсырмалар бойынша топтар ойларын қорытып, ментальды карта мен жұмыс істеу.Жасаған жұмыстарын қабырғаларға іле отырып, топ мүшелері қорғайды.(әрбір тапсырманы орындау барысында оқушылар балл жинайды)



Бағалау критериилеріне қысқаша қайталау:

Жалпы сабақта орындаған тапсырмаларын қорытындылай отырып, оқушылар өздеріне баға қояды.

Дарынды оқушылар Сапаш Данияр мен Асанғали Болатбекке күрделірек тапсырмалар берілді.



Қалғандары көмектеседі


Топтарға тапсырмалар береді.Проблемалық сұрақтар қояды.

.І топқа -Моносахаридтер

ІІ топқа-Дисахаридтер

ІІІ топқа-Полисахаридтер

Оқушыларға сұрақтар қойып фишкамен бағалау.








Мұғалім жұмыстарын тексеріп жүреді,бағыттайды














Мұғалім талдайды, көмектеседі.







Оқушылар тапсырма алып тақтаға шығып кезекпен айтып өз-өзіне сенімі қалыптасады. Жазып, тапсырмаларды орындау барысында фишкалар жинап сабаққа қатысады.

Флипчарт жасайды.








Оқушылар тапсырмаларды орындау барысында фишкалар жинап сабаққа қатысады.












Оқушылар орындарында отырып өздеріне баға береді.


Сабақтың мақсатына оралу:

Қорытынды (жинақтау):


Көмірсулар тақырыптарына жалпы шолу жасау.ЭО

Оқушылармен аталған тарау бойынша қорытынды жасап бағаларын қою



Мұғалім сұрақтар қояды



Оқушылар жауап береді. Оқушылар бір-біріне хат жазады.




Бағалау:




hello_html_786b3d06.png


Мұғалім оқушылар жинаған баллдарын есептеп критерии бойынша баға қояды.






Оқушылар сабақ барысында жинаған өз баллдарын алдарындағы бағалау парағы бойынша есептеп бағаларын біліп отырады.






Рефлексия:

Сабақта топта бірлесіп жұмыс істеу оқушыларға ұнаған, ұнамағанын тақтадағы плакатқа іліп шығады.


Өзіне қорытынды жазба жасайды


Сабақта топта бірлесіп жұмыс істеу оқушыларға ұнаған, ұнамағанын тақтаға ілінген плакатқа іліп шығады.





hello_html_m12743eb7.png



hello_html_m125c7c82.png



hello_html_365a98bd.png

hello_html_23c716f1.pnghello_html_b0a48ae.png



hello_html_m40989302.pnghello_html_m54f43cb8.png




hello_html_m7200f025.pnghello_html_16d82d65.png




hello_html_m6c9d096d.pnghello_html_50d1b09a.png




hello_html_m7aae7335.pnghello_html_625f14c0.png




hello_html_m12ddb74b.pnghello_html_557dce3c.png




hello_html_11b3466f.pnghello_html_6d03503a.png



hello_html_m5f22b97f.pnghello_html_m718fe00f.png




hello_html_53c46495.png

Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 29 ноября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

