Тақырыбы:
Қайталау. 6 санын қосу және азайту.
Мақсаты: 1.
Оқушылардың қосу және азайту амалдары туралы білімдерін арттыру. 2.
Қосу және азайту амалдары бойынша есептер шығару, логикалық
тапсырмаларды орындау, ойлау, салыстыру қабілеттерін дамыту. 3.
Білімді, дарынды жеке тұлға тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілі: Ойын
есептер шығару, тапсырмаларды орындау, логикалық шығармашылық тапсырмалар
т.б.
Көрнекілігі: Математикалық топтар,
кестелер, сигналды карталар, геометриялық фигуралар т.б.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
Топқа бөлу. 1- топ және 2- топ.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«Кім жылдам ?» ойыны арқылы білімдерін
жинақтау.
* Ойын «Кім
жылдам?»
1. Ең кіші бір таңбалы сан.
2. Ең үлкен бір
таңбалы сан.
3. Сәуле
деген қандай түзу?
4. Кесінді деген не?
5. Түзу деген не?
6. Бір тәулікте неше сағат бар?
ІІІ. Жаңа
сабақ.
* 1-тапсырма. Қосындының және айырманың
мәндерін тап:
6 + 6 12 – 6 7+ 6 13-
6 6+ 7 13 -7
Қосу кестесінен пайдаланған
теңдіктерді жаз.
* 2- тапсырма. Теңдеулерді шеш:
Х +6 = 13 13-Х =6 Х-
6 =7
Х+6 = 14 14 –Х
= 6 Х- 6 = 8
* 3- тапсырма. Өрнектеп көрсет
(карточкалармен жұмыс).
2м 3 дм = ...дм
45дм = ...м ...дм
1тәул. 1 сағ. = ... дм 69мин = ...сағ ... мин
1сағ 3 мин = ...мин
1м = ...см
* 4- тапсырма. «Кел ойнайық!» Әр
машинаның гаражын тап. (шығармашылық тапсырма).
10+ 6 – 3 60- 40+4 100-10
+3 97-70+2
* 5- тапсырма. Шығар. Есептерді
салыстыр. (ауызша есептеу).
1о. -
30м 1о. - 30м
2о. - ? 8м жіп
артық 2о. - ? 8м жіп артық
2- орамда неше метр жіп бар?
* Сергіту сәті.
* 6- тапсырма. Есептерді шығар және
салыстыр.
1к.- 28м
1к. - 28м.
2к. - ? 8м мата
кем 2к - ? 8м. мата кем
2- күні неше метр мата жұмсады?
* Сабақты бекіту, бағалау.
* Үйге тапсырма № 3, № 4. 72- бет.